Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz ważke?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z ważką?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż ważka

Ważka to dość ciekawy i atrakcyjny tatuaż, który przyciąga swoją oryginalnością i lekkością.

Ważka jest jednym ze starych ewolucyjnie owadów, pierwsze znaleziska pochodzą jeszcze z okresu Jurajskiego, co oznacza, że ​​owady te są bardzo wytrwałe i potrafią przystosować się do każdego siedliska. Ważka przyciąga nie tylko swoim kolorowym wyglądem, ale niesie też ciekawe znaczenie, o którym dowiesz się z naszego artykułu.

tatuaż ważka

Symbolika w różnych kulturach świata

  • W Chinach ważka kojarzy się z nadejściem lata i upałów.
  • Wietnamczycy używają tego owada do przewidywania pogody.
  • W Japonii ten owad jest najbardziej szanowany, zachwyca ludzi i dodaje im witalności. Na cześć ważki Japończycy nazwali swoją dużą wyspę.
  • Wśród Indian ważka jest symbolem nowego życia, co oznacza odrodzenie. Legendy mówią, że ważka zabiera do nieba dusze zmarłych ludzi.
  • W Rumunii symbol tego owada kojarzy się z ludźmi, którzy mają kontakt z diabłem oraz innymi złymi duchami.
  • W krajach europejskich ważka jest również porównywana z czarownicami i innymi negatywnymi postaciami.Obecnie istnieje wiele interpretacji tego tatuażu.

tatuaż ważka
tatuaż ważka
tatuaż ważka

Znaczenie
ważki w tattoo

Tatuaż ważki jest bardzo popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Szkic tatuażu ma wiele znaczeń, lecz najbardziej podstawowe z nich to:

  • Dążenie
  • Lekkość
  • Wdzięk
  • PrędkośćTatuaż ważki charakteryzuje się wrażliwością, a jednocześnie silnym charakterem właściciela. Ten symbol oznacza, że ​​dana osoba przeszła przez wszystkie życiowe trudności, odnalazła swój sens życia.

Tatuaż ważka wiąże się z ryzykiem i odwagą. Właściciele takiego tatuażu są wyluzowani, zmienne i kochają wolność.

Kobiety najczęściej przedstawiają na swoim ciele ten motyw. Obraz owada może oznaczać, że przedstawicielka płci żeńskiej woli równość i zawsze kieruje się własnymi przekonaniami.

W przypadku mężczyzn wzory tatuaży ważek są często stosowane przez osoby, które są fanami prędkości. Mogą to być na przykład zawodnicy lub piloci. W tym przypadku ważka będzie oznaczała odwagę i męską siłę. Właściciele takiego tatuażu są ludźmi sukcesu, którzy z godnością radzą sobie z życiowymi trudnościami.

tatuaż ważka

Lokalizacja tatuażu

Najbardziej odpowiednie miejsca na tatuaż to: nadgarstki, ramiona, ramię, plecy, szyja.

Dziewczyny zwykle preferują minimalistyczne tatuaże, wykonane na widocznych obszarach ciała. W przypadku mężczyzn tatuaż ważki przedstawiany jest na dużych obszarach skóry.

Pracę można przedstawić nie tylko w czerni i bieli, ale także w kolorze. W tym przypadku kolor będzie miał własną charakterystykę. Szkic w kolorze zielonym oznacza mądrość życia, czerwony kolor tatuażu mówi o pasji i wielkiej miłości, natomiast niebieska ważka symbolizuje spokój i ciszę.

Najbardziej odpowiednim stylem jest styl realistyczny, bez używania elementów dodatkowych. Tatuaż ważki podkreśli wszystkie atuty mężczyzn, a dla kobiet stanie się symbolem wrażliwości i czułości.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców