Tatuaż Egipt - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz egipt?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z egiptem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Egipt

Jeśli Twój wybór padł na tatuaż z motywem Egiptu, czeka na Ciebie ogromna różnorodność wzorów tego typu.


Mogą to być dowolne mityczne zwierzęta lub bóstwa tworzące kulturę tego kraju. Jakie więc jest znaczenie tatuażu Egiptu? Czytaj poniżej.

Przede wszystkim szkice odnoszące się do tego kraju są otoczone mistycyzmem i legendami. Warto zauważyć, że w starożytnym Egipcie również używano tatuaży, na przykład kropki i linie proste oznaczały przepływy ludzkiej energii. Inne prace miały na celu ochronę ludzi przed złem, a także chorobami. Napisy w języku egipskim miały głęboki sens, a w tej chwili pozwalają przekazać odpowiedni mistycyzm tatuażu, a także przedstawić słowo lub frazę. Jakie jest jego znaczenie? Wie o tym tylko sam klient.

Tatuaż Egipt

Symbolika egiptu w tattoo

Jednym z popularnych symboli przedstawianych od czasów starożytnych jest ankh – krzyż egipski, którego górna część jest wykonana w kształcie kropli.


Krzyż nosił w sobie symbol religii egipskiej, która była wówczas bardzo istotna. Krzyż ten był ochroną przed siłami ciemności, bóstwami i potworami z innego świata.

Oko boga Horusa jest jednym z najsilniejszych symboli, jest wszechwidzącym okiem, zwierciadłem ludzkiej duszy, a wykonywany najczęściej z łezką. Praca jest tatuowana w czerni i bieli lub z niewielką paletą kolorów. Używany jako talizman.

Tatuaż Egipt
Tatuaż Egipt

Kot symbolizuje boginię Bast lub Bastet.

W starożytnym Egipcie koty uważano za święte zwierzęta, ponieważ ich wizerunek również stanowi ochronę przed siłami zła. Sama boginia jest obrońcą świata żywych. Jej obraz zdobił wielu piramid i krypt. Kota można przedstawić pod różnymi kątami, ale najczęściej jest to zwierzę stojące na tylnych łapach lub siedzące, owinące się ogonem. Natomiast pies jest symbolem boga Anubisa, który uważano za negatywnego bóstwa tego kraju.

Tatuaż przedstawiający psa w stylu egipskim wskazuje na sprzeciw wobec opinii, porządku i powszechnemu stylu życia. A pies w postaci boga jest często używany do szkiców tatuażowych. Anubis przyciąga swoją wielkością i tajemniczością. Pracę można ozdobić za pomocą hieroglifów i malowideł jaskiniowych, a energia tego obrazu przyniesie jego właścicielowi siłę i mądrość.

Tatuaż Egipt

Piramidy są kolejnym motywem egipskich wzorów tatuaży.


Nie ma takiej osoby, która nie wiedziałaby czym jest piramida. Jest to miejsce spoczynku ciała faraona, gdzie pozostawiono nie tylko drogie jedzenie, biżuterię, bezcenne relikwie i ubrania, ale także służących i żonę faraona. Nie można nawet wyobrazić sobie, ile tajemnic kryje w sobie piramida, ponieważ w tej chwili temat nie został w pełni zbadany. Właśnie dlatego szkic Egiptu w stylu piramidy jest swego rodzaju tajemnicą.

Sfinks jest znakiem mądrości i inteligencji. Jego wizerunek zapisał się w umysłach wielu pokoleń i nadal ekscytuje zarówno zwykłych turystów, jak i przeciętnych ludzi. Naukowcy od dziesięcioleci próbują rozwiązać zagadkę rzeźby, która wznosi się w pobliżu piramid. Znaczenie takie wzoru w tattoo może mowić o mądrości osoby, jej roztropności i pragnieniu wiedzy.

Rękopisy są kolejnym szkicem stylu egipskiego, który niesie ze sobą luksus starożytnej wiedzy. Prace można ozdobić za pomocą dowolnych tekstów w stylu tego tajemniczego kraju. Sam rękopis będzie lekko podwinięty u góry i u dołu, symbolizując jego dawność. Kolorystyka oryginalnych rękopisów w takiej pracy się nie zmienia.

Dla miłośników egzotycznych projektów odpowiednie są mumie o magicznych mocach. Będą one ciekawą ozdobą Twojego ciała, a towarzyszące mu elementy, takie jak napis czy piramida, dopełnią i nadadzą tatuażowi niepowtarzalności.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.