Tatuaż gryf - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Gryfa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Gryfem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż gryf

Wszyscy wiedzą o stworzeniu starożytnej mitologii, które ma głowę orła i ciało lwa, a nazwa tego wspaniałego zwierza to gryf.

Przez wiele stuleci ludzie spierali się o chwałę tego potężnego mitologicznego stworzenia. Jedni mówili, że posiadał moce demonów, podczas gdy inni wierzyli, że gryf był uosobieniem Chrystusa. W końcu wiele opowieści mówią nam, że Chrystus, podobnie jak lew, może panować na ziemi i wznosić się do nieba. Początkowo stworzenie to nosiło nazwę „grifoleon”, ponieważ miało ciało lwa, a skrzydła i głowę orła. Później jego nazwa została zmieniona na znaną nam - gryf. Gryfy mają miejsce w mitach różnych narodów, symbolizując szlachetność, odwagę, dumę i wielkość. Ponadto gryf jest symbolem niezwykłej siły i szybkości, ponieważ potrafi bardzo szybko poruszać się po ziemi i pokonywać długie dystanse szybując w powietrzu. Tatuaże przedstawiające to majestatyczne stworzenie cieszą się dużą popularnością wśród silniejszej płci, rzadziej wśród kobiet.

Tatuaż gryf

Symbolika gryfu w tattoo

Można powiedzieć ogólnie, że tatuaż przedstawiający gryfa jest bardziej męski, a ponadto kryje w sobie szczególne znaczenie.

W starożytności ludzie kojarzyli gryfy z Zeusem, nazywali je psami i wierzyli, że stworzenia te strzegą skarbów. Jego wizerunek często można było znaleźć w legendach o Drzewie Życia, po obu stronach którego siedziały gryfy. Gryfy służyły jako strażnicy, chroniąc wszystkich przed wszelkim złem. Często tatuaż przedsytawia gryfa, który zabija węża lub smoka, jest symbolem wojowników, dodających im odwagi i męskości. W tym przypadku gryf jest przedstawiony stojąc na tylnych łapach, co wskazuje na jego gotowość do pokonywania przeszkód i trudności. Inne oznaczenie tatuażu z gryfem wiąże się z jego budową, gryf z ciałem lwa mówi o ziemskim początku, wielkiej sile fizycznej, a głowa i skrzydła orła symbolizują początek, wysoką inteligencję i ciągły rozwój.

Jak wspomniano powyżej, tatuaż gryfa symbolizuje męską siłę, ale jednocześnie wzór ten jest preferowany przez wiele kobiet. Najczęściej są to kobiety o silnej woli, pewne siebie, swoich poglądów, mocnych stron oraz swojej przyszłości. W przypadku kobiety oznaczenie tatuażu będzie nieco inne niż męskie, ale zasadniczo pozostaje takie samo.

Tatuaż gryf
Tatuaż gryf

Wykonanie tatuażu

Tatuaż gryfa może być wykonany w różnych stylach, bo w każdym z nich nadal będzie przyciągać swoją oryginalnością.

Obraz można wykonać w stylu realistycznym, w tym przypadku wzór z gryfem potrzebuje dużego obszaru na ciele, na którym można będzie przedstawić go w całej okazałości. Może to być rysunek kolorowy lub czarno-biały, w zależności od preferencji klienta. Nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej głowa gryfa i jego skrzydła są pomalowane na złoto. Można również znaleźć wizerunek gryfa wykonanego w jaskrawoczerwonych kolorach, z głową i skrzydłami w kolorze złotym. Taki obraz jest interpretowany jako patron.

Tatuaż gryf

Jak widzimy, gryf ma kilka znaczeń, a różnica tego wzoru zależy od jego szczegółów. Ale jeśli połączymy wszystkie oznaczenia, w końcu otrzymamy następującą interpretację tatuażu z gryfem:

  • Szlachetność;
  • Ochrona;
  • Symbol sprawiedliwości;
  • Wielka moc.Tak potężna istota jak gryf zawsze będzie przyciągać swoją siłą, szlachetnością i wolnością. A tatuaż z jego wzorem nie pozostawi nikogo obojętnym.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.