Tatuaż "Budda" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Budde?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Buddą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż "Budda"

Świat tatuażu artystycznego niesie ze sobą wiele najróżniejszych tatuaży wykonywanych w różnych stylach i tematach, które mają swoją własną, specjalną interpretację.


Jednym z popularnych trendów w tatuowaniu artystycznym jest religia, a ponadto religią różnych narodów. Jedną z takich religii jest buddyzm. Istnieje pewna kategoria ludzi, którzy preferują filozofię Wschodu. Tacy ludzie najczęściej wybierają tatuaże z motywami religijnymi, podkreślając w ten sposób swój stosunek do religii Wschodu. Szczególnie powszechnym tatuażem jest Budda, a raczej jego obraz, który jest wykonywany w różnych stylach. Tatuaż Buddy jest bardzo poszukiwany wśród mężczyzn i kobiet na całym świecie.

Budda
Budda

Różnica miłosników
tatuaży z buddą

Osoby decydujące się na ten wzór tatuażu często demonstrują, że należą do religii buddyjskiej.


Tolerują jej sens, znaczenie i informacje, które ta religia przekazuje. Najbardziej podstawowym celem buddyzmu jest oczyszczenie karma, a także zachęcanie ludzi do pozbycia się złych pragnień, potrzeb i porzucenia wszelkiego cierpienia. Buddyści mówią, że człowiek zyskuje to, co systematycznie oddaje, a w ten sposób naraża się na pułapkę błędnego koła i tylko Ci, którym udało się z tego koła uciec, osiągają stan nirwany.

Warto zauważyć, że wybierając tatuaż z wizerunkiem Buddy, człowiek nie zawsze nadaje mu specjalne znaczenie. Możesz wybrać taki obraz po prostu ze względu na piękno estetyczne i absolutnie nie jest konieczne przyciąganie do religii buddyzmu. W końcu zawsze są ludzie, którzy za pomocą wzorów na ciele starają się zwrócić na siebie uwagę, pokazać, że są wyjątkowi i nie chcą być tacy jak wszyscy, ale pragną rozwijać swoją osobowość. Tatuaż zawierający wzór Buddy w tym przypadku pełni rolę przyciągania uwagi każdego. Jeśli jednak interesujesz się tematami religijnymi, warto dowiedzieć się o czym mówi filozoficzny nurt buddyzmu, by dokładnie rozumieć do niego swój stosunek.

Tatuaż "Budda"
Tatuaż "Budda"
Tatuaż "Budda"

Tajemnice symboliki

Wiele osób, które celowo preferują wizerunek Buddy, nadają mu znaczenie talizmanu.


Wierzą, że Budda będzie chronił ich przed ludźmi o nieczystych intencjach. Wybierając wizerunek Buddy do tatuażu, dostajesz doskonały talizman, który będzie Cię chronił przez całe życie. Warto też zwrócić uwagę na pewne niuanse:

  • Budda podczas medytacji symbolizuje harmonię człowieka;
  • Uśmiechnięty Budda przyciąga sukces i szczęście;
  • Głowa Buddy jest znakiem mądrości i oświecenia;
  • Dłonie Buddy symbolizują określoną percepcję świata.Wizerunek Buddy można wybrać zarówno w męskim, jak i kobiecym przebraniu, na życzenie klienta. Taki wzór zawsze będzie wyglądał oryginalnie i przyciągnie wiele spojrzeń i uwagi. Miejsce tatuowania powinno być wystarczająco duże, na przykład klatka piersiowa, plecy, rzadziej dłonie. Wolna przestrzeń pozwala tatuatorowi w pełni ujawnić piękno tatuażu, ucieleśniając w nim całe jego znaczenie. Zasadniczo ten obraz jest wykonywany w odcieniach złota, dość rzadko można znaleźć tatuaż w innych kolorach, jeszcze rzadziej w kolorze czarnym. Złoty Budda będzie wyglądał spektakularnie i barwnie, więc taka ozdoba na Twoim ciele na pewno nie pozostawi nikogo obojętnym.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.