Tatuaż strzałka - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz strzała?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z strzałą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż strzałka

Tatuaże ze strzałami są zwykle określane jako tatuaże męskie, choć wiele kobiet również ozdabia swoje ciała tym obrazem.


Tatuaże z motywem strzał kojarzą się z wojną, śmiercią i polowaniem. A w wielu przypadkach strzała oznacza celność i umiejętność posługiwania się bronią. Dlatego obrazy strzał często można znaleźć na ciałach wojskowych. Dla wielu plemion Afryki tatuaż ze strzałą oznacza początek wojny. Jednak oprócz znaczenia militarnego interpretacja strzały zmienia się wraz z jej kierunkiem.

 • Kierunek północny to znak mądrości.
 • Kierunek południowy jest symbolem niewinności.
 • Kierunek wschodni mówi o przezorności.
 • Kierunek zachodni oznacza myślenie intuicyjne.
tatuaż strzałka

Symbolika
strzałek w tattoo

 • Tatuaż ze skrzyżowanymi strzałkami. Taki obraz oznacza związek między Wszechświatem a Ziemią. Wiele skrzyżowanych strzał działa jako znak jedności, a punkt ich przecięcia oznacza wyższy umysł.
 • Skrzyżowane strzały to także znak silnej przyjaźni.
 • Strzałka często oznacza błyskawicę. W starożytności miejsca, w których uderzyły pioruny, uważano za święte, dlatego osoby z takim motywem na ciele również były traktowane z szacunkiem.
 • Tatuaż strzały często oznacza determinację i szczerość danej osoby.
 • Szkic tatuażu strzałki oznacza również pokonywanie przeszkód, które pojawiły się na ścieżce życia.
 • Pojedyncza strzałka może symbolizować niepewność.
 • Często strzała jest przedstawiana jako talizman, który chroni właściciela tatuażu przed siłami zła.
 • Złamana strzała oznacza pokój i koniec wojny.
 • Tatuaż grotu strzały oznacza związek rdzennych Amerykanów z historią.
 • Strzała ozdobiona różnobarwnymi piórami oznacza dumę.
tatuaż strzałka
tatuaż strzałka
tatuaż strzałka

Znaczenie
dla mężczyzn

Ponieważ strzały były często używane w polowaniach i operacjach wojskowych, tatuaż ze strzałą dla mężczyzn ma specjalną interpretację.Dla silniejszej płci strzałka charakteryzuje takie cechy charakteru, jak opanowanie, dokładność i samokontrola. Tatuaże są zwykle wykonywane w ciemniejszych kolorach. Preferowane miejsca do tatuażu to przedramię, noga lub nadgarstek.

Oprócz samej strzały tatuaż można również uzupełnić takimi elementami jak łuk, zabity ptak lub zwierzę. Innym powszechnym obrazem jest orzeł trzymający strzałę w szponach lub w dziobie.

tatuaż strzałka

Znaczenie dla kobiet

Choć tatuaż ze strzałą jest męskim tatuażem, najczęściej znajduje się na ciele kobiet.


Dla słabszej płci strzała może oznaczać prostolinijność i dążenie do celu. Ta interpretacja jest odpowiednia dla pań, które prowadzą własny biznes.

Często tatuaż ze strzałą kojarzy się z miłością. Tak więc strzała z sercem oznacza, że ​​kobieta jest zakochana, natomiast strzała opleciona cierniem róży wskazuje na nieszczęśliwą miłość. Skrzyżowane strzałki na ciele kobiety reprezentują przyjaźń i oddanie.

Najbardziej odpowiednie miejsca do wykonania tego motywu to nadgarstek, żebro, szyja i ręka.

Strzałki można uzupełnić różnymi elementami. Może to być napis, data, łuk, ptaki, motywy zwierzęce i tak dalej. Tatuaż strzałki wykonywany jest zarówno w kolorze, jak i na czarno-biało. Wielkość tatuażu może być różna, od małej strzałki na nadgarstku po długą strzałkę na całą rękę.

Znaczenie tatuażu zmienia się w zależności od kierunku strzałki oraz elementów dodatkowych, lecz najważnejszym znaczeniem będzie to, które samodzielnie mu nadasz.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.