Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Diament?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Diamentem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaże z
motywem diamentu

Diament i brylant mają najbardziej idealne kształty, dlatego od wielu lat fascynują ludzi piękną grą świateł na krawędziach.


Od czasów starożytnych, monarchowie, wojownicy i biskupi uważali ten kamień za swój znak. Indie uważa się za ojczyzną diamentu (brylantu), ponieważ właśnie w tym kraju w IV wieku p.n.e został znaleziony pierwszy klejnot. Od tego czasu niesamowita klarowność diamentu i jego niezrównana siła urzekają całą ludzkość. Diamentowy tatuaż doskonale podkreśla podobne cechy człowieka (czystość, piękno, moc, siła), może właśnie dlatego ludzie zaczęli ozdabiać im swoje ciało. Tatuaż z motywem diamentu jest uniwersalny i popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Diament
Diament

Symbolika tatuażu z
diamentem dla mężczyzn i kobiet

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tatuaż diamentowy jest bardziej odpowiedni dla kobiet, ponieważ często kojarzy się z luksusem i pięknem.


Ale oprócz tych cech diament jest najtwardszym kamieniem na całym świecie. Ponadto diament był talizmanem dla wojowników starożytnego świata. Wierzono, że kamień dodaje im siły i odwagi, a także pomaga przetrwać i pokonać wszelkie trudności oraz radzić sobie nawet z najtrudniejszymi zawodami. Diament symbolizuje wolę, siłę duchową, jest oznaką szlachetności i dumy. Tatuując na ciele wzór diamentu, mężczyźni podkreślają swoją odwagę, niezłomność, siłę i pewność siebie.

Ten szlachetny kamień skutecznie podkreśla kobiecą urodę, jest oznaką czystości i wierności. Jego blask pochodzący z wnętrza i mieniące się krawędzie oznaczają piękno zewnętrzne, wypełnione bogatym światem wewnętrznym. Dla kobiet diament jest znakiem czystości i niewinności, oznacza również subtelność i ideał.

Diament
Diament
Diament

Potężny talizman

Jak wspomniano powyżej, diament był talizmanem dla wojowników, ale poza tym obdarzony jest wielką mocą energetyczną.


Uważa się, że pomaga pozbyć się różnych problemów i uroków. Chroni swojego właściciela przed wszelkim złem, pomaga nie poddawać się wpływom złego myślenia innych. Diament pełni rolę obrońcy dla kobiet, a także oznacza płodność i kobiecość. Mieszkańcy Indii przypisują diamentowi właściwości lecznicze. Ludzie wierzyli, że nawet najpoważniejszą chorobę można wyleczyć, dotykając drogocennego kamienia. Elżbieta I zawsze nosiła ze sobą diament, więc uważa się, że własnie dzięki temu miała potężną ochronę przed zarazą. Biskupi wierzyli, że diament chroni ich swoją czystością i nawet sam szatan nie poradziłby sobie z taka mocą.

Ponadto tatuaż diamentowy działa jako strażnik związków miłosnych, dlatego zakochani często decydują się na wspólny tatuaż z motywem diamentu. W ten sposób para pokazuje wierność, szczerą miłość, uczciwość i oddanie.

Diament
Diament

Rozmaitość obrazów

Z reguły tatuaż diamentowy jest wykonywany w widocznych miejscach.


Najczęstsze części ciała ozdobione tatuażem diamentu to plecy, przedramię, nadgarstek, palce i dłonie. W przypadku tatuażu najczęściej wybierane są liliowe, niebieskie oraz różowe odcienie, ale często używany jest również wizerunek diamentu w kolorze czarnym. Diament może być wykonywany jako osobny obraz lub zawierać elementy dodatkowe.

Jeśli połączymy wszystkie oznaczenia diamentu, otrzymamy następujący obraz:

  • Oznaka luksusu, sukcesu;
  • Jaskrawość, oryginalność;
  • Oznaka niezłomności, szlachetności i dumy;
  • Najpotężniejszy talizman;
  • Oznaka kobiecości, płodności.
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców