Tatuaż meduza gorgon - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz gorgone?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z gorgoną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż meduza gorgon

W sztuce tatuażu bardzo popularny jest wizerunek Meduzy Gorgon.W mitologii Meduza ta została opisana potworem z żywymi jadowitymi wężami zamiast włosów. Ale, jak mówi legenda o Gorgonie, nie zawsze była potworem. Według legendy morskie bóstwa Keto i Forkia miały trzy córki: Sfeno, Euryale i Meduzę. Wszystkie trzy siostry miały nieziemską urodę. Jedna z trzech sióstr - Meduza, bardzo lubiła Posejdona, któty chciał zdobyć jej nieziemskie piękno. Meduza odmówiła władcy mórz, a Posejdon, wbrew woli pięknej, zbłiżył się z nią w świątyni Ateny. Atena była niesamowicie zła i wierząc, że Meduza jest winna tego incydentu, zamieniła ją i jej siostry w straszne potwory. Z pięknych dziewczyn zamieniły się w straszne stworzenia: pokryły się łuskami, wyrosły żółte kły, zamiast paznokci na rękach miały stalowe pazury, a ich włosy zamieniły się w węże. Ale największą karą był wygląd, który zmienił wszystkich w kamień. Od tego czasu Gorgon zniszczyła wiele dusz, dopóki nie pokonał ją Perseusz.

Tatuaż przedstawiający Meduzę jest nie tak starożytny jak legenda, ale wciąż bardzo poszukiwany od wielu lat.

Tatuaż meduza gorgon

Symbolika meduzy
gorgon w tattoo

Tatuaż ma specjalne i dość skomplikowane oznaczenie.


W końcu Gorgon jest jednocześnie uosobieniem brzydoty i urody, piękna i potworności, człowieka i zwierzęcia, miłości i zdrady, zemsty i zwycięstwa nad złem. Na tej podstawie tatuażowi Medusa Gorgon nadano następujące znaczenia:

  • Dwulicowość. Osoba, która wybiera tatuaż z Gorgoną, może na pierwszy rzut oka wydawać się nieodpowiedzialna. Ale jeśli znajdzie się w beznadziejnej sytuacji, jej zemsta może być nie tylko okrutna, ale także szalona.
  • Ochrona swoich interesów. Wybierając wizerunek Meduzy, właściciel tatuażu udowadnia, że ​​za wszelką cenę potrafi nie tylko bronić siebie, ale także bliskich i swoje interesy.
  • Umiarkowana agresja. Ta interpretacja polega na tym, że właściciel tatuażu nigdy nie atakuje pierwszy, ale swoim wyglądem pokazuje, że jest gotowy stawić czoła każdemu, kto stanie mu na drodze.
  • Inne oznaczenie tatuażu wiąże się z oszustwem, ponieważ Gorgon Meduza za pomocą swojego oszustwa zrujnowała wiele dusz.
  • Gorgona na kobiecym ciele podkreśla seksualność właścicielki, ale także demonstruje jej krnąbrność.
  • Gorgon na męskim ciele interpretowana jest jako pragnienie zwycięstwa, odwaga, pragnienie przygody, sprytny umysł właściciela oraz jego bohaterstwo.
  • Najbardziej niezwykłym oznaczeniem tatuażu jest to, że kojarzy się on z modą. W końcu Gorgon Meduza jest wizerunkiem firmy Versace znanego projektanta Gianniego Versace.
Tatuaż meduza gorgon
Tatuaż meduza gorgon
Tatuaż meduza gorgon

Lokalizacja tatuażu

Tatuaż przedstawiający Meduzę zawsze przyciąga wzrok otaczających ludzi.


Zwykle wzór ten umieszcza się w miejscach o dużej powierzchni: na plecach, przedramieniu lub na górnej części nogi. Na szerokich obszarach ciała można w pełni przenieść całą wielkość i tajemniczość Meduzy. Szczególnie efektownie wykonany tatuaż prezentuje się techniką 3D. Na małych obszarach ciała, takich jak nadgarstek czy szyja, wizerunek Gorgon Meduzy wygląda mniej imponująco, ale nadal oryginalnie. Medusa Gorgon może być przedstawiana na dowolnej części ciała, w dowolnym stylu, wybór należy tylko do klienta.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.