Szkic tatu baroque - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Barokowy

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Barokowy?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatu baroque

W sferze tatuażu styl zwany Barokiem jest bardzo popularny, określany jako wyzwanie dla surowych norm klasycyzmu i racjonalizmu.


Tłumaczone z języka włoskiego oznacza nadmiar i dziwactwo, a te koncepcje doskonale opisują ten styl. Dobrobyt, bogactwo i miłość do luksusu to główny motyw wszystkich wzorów tatuaży.

Szkic tatu baroque

Historia epoki

Ten styl powstał we Włoszech, kiedy w modzie było ogromne ilości złota, kamieni szlachetnych, bogate jaskrawe kolory i inne luksusowe rzeczy.


Nadmiar był we wszystkim, obrazy znanych artystów łączyły się w sobie grani prawdziwych i fantastycznych światów, z dużą ilością blichtrów i bogatych kolorów.

Kraty, jedwabne markizy i kolumny ozdobione postaciami, masa złoceń i cennych drzew. Cały ten opis domów z epoki baroku, które wyglądały nie tylko jako budynki mieszkalne, ale jako całe pałace. Wszystkie budynki tej epoki wyróżniały się złożoną strukturą i dekoracją, co w pełni podkreśla nadmiar stylu.

Oprócz architektury i malarstwa styl ten był obecny w literaturze. W sztuce literackiej taki sposób znalazł się w zmieszaniu świata rzeczywistego i fikcyjnego, w którym reinkarnacje ludzi osiągały czasem szaleństwa. Surowa rzeczywistość o prostym wyglądzie, przyjmowana jest jako satyra z elementami iluzji.

Również styl wkroczył się również w sferę mody, a zwłaszcza w szaty szlachetnych ludzi. Męskie stroje wyróżniały się złożonością i pretensjonalnością, a damskie sukienki były wypełnione wspaniałymi spódnicami i mnóstwem jasnej biżuterii. Szalone kolory, niesamowite ilości sukienek, pantalon i rękawów - wszystko to kontrolowało królewskie bale tej niesamowitej epoki.

Masa złotej biżuterii, sprzączek, broszek i zawieszek dawało obrazom jeszcze więcej luksusu i blasku. Również falbany i nadmiar fałd były modne, za pomocą których obraz zostawał doprowadzony do perfekcji. Bujne kokardki były na strojach kobiet i mężczyzn. Najbardziej uderzającym elementem wielu strojów była falbana.

Historia epoki
Szkic tatu baroque
Historia epoki

Wyróniające
elementy w branży tatu

Barok jest najbardziej znanym stylem renesansowym.


Oprócz powyższej sztuki, dziś temat luksusu jest również popularny w branży tatuażu. W którym ma te same charakterystyczne cechy, co sama epoka: złożone ozdoby, wiele wisiorków, koronek i biżuterii.

W szkicach tatuażu często znajdują się obrazy koronki z dodatkami w postaci wzorów, kamieni i zawieszek. Z reguły kobieca połowa bardziej preferuje ten styl, dekorując szyję, nadgarstki i nogi różnymi koronkami. Oprócz koronek często można znaleźć zdjęcia ptaków, motyli i kwiatów. Wykonanie rysunków, które wyróżnia się złożonością techniki, wieloma wzorami i kamieniami szlachetnymi. Niezależnie od tego, jaki wybierzesz obraz (kwiat, jeleń, paw i tak dalej), z pomocą doświadczonego tatuatora, każdy rysunek zamieni się w dzieło sztuki.

Barokowy tatuaż jest wybierany przez odważnych ludzi, którzy kochają uwagę innych i przechodniów.

Barokowe rysunki są częściej wybierane przez kobiety, chociaż mężczyźni również wolą ozdabiać swoje ciała wieloma złożonymi detalami. Tatuaże wyglądają spektakularnie na każdej części ciała, czy to na nadgarstku, czy na plecach. Obrazy pięknych pań z tamtych czasów, z eleganckimi fryzurami i wyrafinowanymi postaciami, wyglądają bardzo imponująco. Szkice nie mają specjalnego znaczenia. Ten styl jest idealny do podkreślenia wyrafinowania i wyjątkowości obrazu. Tatuaże w tym stylu dają obraz elegancji, bogactwa i luksusu, przenosząc Cię do renesansu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.