Tatuaż drabina - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz drabine?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z drabiną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż drabina

Opierając się dokładnie na tym, jak przedstawiona jest drabina, można zinterpretować znaczenie wykonanej pracy.


Jakie są opcje takiego tatuażu? Przeczytasz w tym artykule.

Klatka schodowa to detal architektoniczny każdego domu, który ma więcej niż jedno piętro. Niezależnie od tego, czy jest to dom, biuro, restauracja czy klub nocny, pozwala nam poruszać się w górę i w dół. Właśnie od tego zaczynamy, gdy mówimy o znaczeniu schodów w świecie tatuaży.

Tatuaż drabina

Symbolika drabiny w tattoo

Pierwszym znaczeniem, które rzuca się w oczy, jest wznoszenie się, ruch w górę.

Klient takiego tatuażu to osoba, która dąży do rozwoju, doskonalenia, awansu zawodowego. Krok po kroku pokonuje przeszkody, zmierzając do celu. Dodatkowo klatka schodowa jest symbolem walki, a nawet zwycięstwa nad namiętnościami, co pozwoli skupić się na ważniejszych rzeczach.

Również jednym ze znaczeń jest cnota, sprawiedliwość i szlachetność, które zostały nadane temu elementowi architektonicznemu od czasów starożytnych.

Jeśli schody prowadzą ku niebu, a nie widzimy ich krawędzi, to możemy mówić o duchowym znaczeniu: jest to związek między życiem ludzkim a życiem pozagrobowym. Schody przedstawione są w jasnych kolorach, a ich górna część jest oświetlona promieniami słońca. W tym przypadku jest to pomost między światami, w tym przejście między piekłem a niebem. Schody wskazują na wiarę w wyższe moce, religijność osoby.

Tatuaż drabina
Tatuaż drabina

W kolejnym znaczeniu drabina symbolizuje hierarchię.

Mówimy tu zarówno o wieku, jak i o drabinie kariery, po której porusza się człowiek. Nawiasem mówiąc, schody mogą być uzupełnione przez idące po nich osoby. Interesujące będzie pokazanie ruchu: może to być anioł zstępujący z nieba, osoba lub jej dusza wznosząca się na wyżyny wszechświata.

Drabina może oznaczać również miłość do wspinaczki górskiej. Tak więc, wykonując tatuaż z tym motywem, osoba okazuje miłość do alpinizmu lub turystyki. Tatuaż pokaże, że dla klienta wspinaczka to nic innego jak schody, po których bez problemu porusza się w górę.

Tatuaż mówi również o szczęściu, sukcesie i dobrym samopoczuciu osoby. Im wyżej właściciel tatuażu wyobraża siebie na tej drabinie, tym szybciej się rusza do przodu.

Temat schodów trafił również do fanów różnych grup muzycznych. Na przykład fani rocka od razu docenią szkic schodów, jeśli zostanie wykonany on w stylu ich ulubionego przeboju Stairway To Heaven - znanej na całym świecie grupy Led Zeppelin. W tym przypadku znaczenie będzie miało szczególny związek z samą kompozycją muzyczną, która od wielu lat ekscytuje swoim rytmem.

Tatuaż drabina

Lokalizacja tatuażu

Biorąc pod uwagę, że sama drabinka jest bardziej prostokątną, wydłużoną figurą, można ją umieścić na ramieniu, od ręki do łokcia lub na podudzie.

Ponadto, jeśli dodasz inne ciekawe elementy, uzyskasz najbardziej akceptowalny wynik, który będzie zauważalny i przyciągnie uwagę innych.

Jak wykonać niezwykły tatuaż? Możesz użyć szkicu drabiny bez stopni lub przekrzywionej, z pęknięciami wskazującymi na złożoność życiowych sytuacji. Inne opcje:

  • Metalowa płaska drabina.
  • Antyczna wariacja z rzeźbionymi balustradami.
  • Spiralne schody prowadzące do góry.Paleta kolorów może być dowolna, wszystko zależy tylko od Twoich preferencji. Można wybrać szkic i zasięgnąć porady naszych tatuatorów.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.