Tatuaż łabędź - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz łabędzia?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z łabędziem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż łabędź

Ptaki to jedne z najpiękniejszych stworzeń, zadziwiające swoim pięknem i majestatycznością.

Tatuaż łabędzia jest zwykle wybierany jako przejaw chęci uchwycenia na sobie żywiołu powietrza. Poniżej omówimy też inne jego znaczenia.

Podobnie jak większość ptaków, łabędzie symbolizują piękno, wzniosłość, marzenia, witalność, radość. Taki tatuaż często jest wybierany przez dziewczyny, jednak niektórzy mężczyźni również decydują się na nałożenia łabędzia na swoją skórę. Biorąc pod uwagę różnorodność znaczeń, możesz dopasować najbardziej odpowiednie dla siebie.

Tatuaż łabędź

Symbolika łabędzia w tattoo

Tatuaż łabędzia jest symbolem miłości i oddania, wierności oraz czystości.

Taki ptak będzie dobrym pomysłem dla ludzi romantycznych, poetów, pisarzy i artystów, jednym słowem wszystkich kreatywnych ludzi. Jeśli chodzi o legendy na podobny temat, to od średniowiecza panowało przekonanie, że po śmierci dusza poety zamienia się w łabędzia.

W kulturze celtyckiej tatuaż z tym motywem niósł ze sobą wyłącznie pozytywne przesłanie: ​​dobro i uzdrowienie. Łabędź należał do bóstw tego narodu, a w chrześcijaństwie symbolizował Maryję Pannę, stąd też wynika jego znaczenie - miłosierdzie, dobroć i czystość. Jeśli dodać dodatkowe elementy, można stworzyć określony wizerunek tego pięknego ptaka. Na przykład za pomocą złotych łańcuchów łabędź podkreśla celtycką wersję bóstwa. Jeśli są to dwa łabędzie, mówimy o zakochanych, którzy odczuwają wzajemne emocje. Lojalność i silne więzi rodzinne również kojarzą się ze wzorem łabedzia.

Jeśli na tatuażu przedstawiony jest jeden łabędź, wskazuje on na smutne wydarzenie: najczęściej jest to wspomnienie o ukochanej osobie lub też o nieodwzajemnionej miłości. Istnieją także wersje tatuażu, w których łabędź jest wykonany w kolorze białym, co podkreśla jego niewinność i czystość. Czarny łabędź symbolizuje magiczny dar jego właściciela. W szczególności może to być dar przewidywania przyszłości.

Istnieją również bardziej negatywne interpretacje, gdzie łabędź symbolizuje śmierć. Dzieje się tak, ponieważ legenda mówi, że przed śmiercią ptak śpiewa swoją ostatnią pieśń. Ta interpretacja jest jednak stosowana bardzo rzadko. W większości przypadków tatuaż łabędzia ma lekkie i romantyczne nastawienie.

Tatuaż łabędź
Tatuaż łabędź

Przez kogo jest
wybierany tatuaż łabędź

Taki obraz wybierają zazwyczaj ludzie młodzi, których wiek odpowiada uczuciom i emocjom.

Wzór jest stosowany, aby wskazać na miłość do innej osoby lub na złamane serce. Dla dziewczyn tatuaż z motywem łabędzia będzie przyjemnym przypomnieniem związku, a także wykwintną ozdobą. Mężczyźni wybierają bardziej męskie wersje tatuażu, choć przesłanie pozostaje bez zmian:


  • Złamane serce.
  • Tęsknota za ukochaną osobą.
  • Zakochanie lub miłość.

Ponadto można uzupełnić pracę za pomocą różnych elementów dodatkowych, takich jak flora i fauna. Może to być ptak na tle lasu liściastego, jeziora, kwiatów lub słońca. W każdym razie bardziej odpowiednie są tutaj jasne obrazy, które uzupełnią i podkreślą czystość łabędzia. Istnieją też tatuaży przedstawiające samotnych łabędzi na małym kawałku ziemi lub w wodzie, symbolizując samotność. Nie są wykluczone prace, które możesz uzupełnić dowolnymi elementami, wszystko zależy wyłącznie od Twoich preferencji i kreatywności tatuatora.

Tatuaż łabędź

Lokalizacja tatuażu

Gdy podejmiesz decyzję o wykonaniu tatuażu, jednym z trudniejszych wyzwań jest wybranie jego lokalizacji.


Dziewczyny zwykle wybierają górną część klatki piersiowej, aby praca była zauważalna. Jeśli mówimy o bardziej niepozornej wersji, w tym przypadku wzór małego łabędzia lepiej będzie nałożyć na nadgarstek. Jesli nie chcesz wystawiać swój rysunek na pokaz, możesz wybrać obszar, w którym tatuaż będzie dostępny wyłącznie dla Ciebie.

Mężczyźni preferują obszary ciała, w których tatuaż będzie dobrze widoczny dla przechodniów, na przykład ręce lub przedramię. Równie często taką pracę można zobaczyć na klatce piersiowej lub plecach. Tatuaż męski bedzie prezentował się nieco bardziej brutalniej, niż kobiecy. Można wybrać absolutnie dowolne kolory, aby urozmaicić cały szkic.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.