Tatuaż czerwona róża - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz czerwoną róże?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z czerwoną różą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż czerwona róża

Kolorowy, efektowny tatuaż zawsze przyciąga uwagę wszystkich przechodniów.

Jednym z takich tatuaży jest czerwona róża. Te piękne kwiaty zawsze cieszyły się dużą popularnością w branży tatuażu artystycznego, ale to właśnie czerwona róża cieszyła się największym zainteresowaniem. Co więcej, tatuaż z tym kwiatem jest popularny nie tylko wśród kobiet, ale także wśród mężczyzn.

Od czasów starożytnych róża znana jest na całym świecie, przypisywano jej wyjątkowe znaczenie. Już od średniowiecza literatura wielu krajów opisuje różę jako znak pasji, żarliwej, silnej miłości.

  • W słynnych bajkach „Królowa Śniegu” i „Mały Tsakhes” róża ma charakter mistyczny.
  • Według mitologii greckiej bogini miłości i piękna Afrodyta narodziła się z piany morskiej pod postacią pięknej róży.
  • Dziewica Maryja miała inne imię „Mistyczna Róża”(lub Santa Maryja Della Rosa), dlatego znak róży z cierniami oznacza ludzkie cierpienie.
  • W Chinach róża jest kwitnącym znakiem, a także oznacza przyjemność po naruszeniu dyscypliny.
  • Japończycy kojarzą różę z oznaką czułości, dumy i mocy.
  • Dla Słowian róża jest znakiem doskonałości.Na znaczenie tatuażu z czerwoną różą ma wpływ wiele elementów. Na przykład płatki róż są oznaką radości, pączek oznacza chwałę, ciernie mówią o cierpieniu, tęsknocie i smutku. Najczęściej róża symbolizuje piękno, miłość i pasję. Bordowa róża mówi o wewnętrznej harmonii właściciela tatuażu. Ale poza tym czerwona róża ma inne znaczenie.

tatuaż czerwona róża

Symbolika czerwonej róży

Główne znaczenia to miłość i wierność, które nadane są dzięki legendzie o Afrodycie.

Legenda ta mówi, że bogini piękna i miłości spieszyła się na spotkanie ze swoim ukochanym. Przebiegła obok ogrodu z białymi różami i przebiła nogę cierniem, a gdy tylko kropla jej krwi dotknęła róży, wszystkie pąki natychmiast zmieniły kolor na czerwony. Wizerunek róży jest równie popularny wśród obu płci, a znaczenia tatuaży są podobne. Tatuaż z czerwoną różą na męskim ciele jest znakiem miłości. Taki obraz sugeruje, że jego właściciel kocha swoją drugą połówkę, a jeśli w związku zdarzają się kłótnie, to drugim znaczeniem jest zjednoczenie z ukochaną osobą. Innym znaczeniem tatuażu, który odpowiedni jest dla mężczyzn, jest wewnętrzne i zewnętrzne piękno osoby.

Często w branży tatuażu używa się szkicu czerwonej róży z cierniami. Taki tatuaż ma również kilka oznaczeń:

  • Najważniejszą rzeczą nie jest piękno, ale wewnętrzny świat człowieka
  • Nie powinieneś ufac komuś tylko ze względu na jego urodę, nie kłamie tylko serce;
  • Walka o ukochaną osobę.
tatuaż czerwona róża
tatuaż czerwona róża
tatuaż czerwona róża

Tatuaż przedstawiający różę bez kolców mówi, że jego właściciel już znalazł swoją miłość.

Popularne są również tatuaże, na których czerwona róża jest połączona z dodatkowymi elementami. Na przykład róża ze sztyletem, co oznacza namiętną miłość. Czerwona róża z czaszką i krzyżem symbolizuje miłość i pamięć o ukochanej osobie. Również często tatuaż z czerwoną różą uzupełniają napisy, nuty, motyle, ptaki i inne elementy.

Tatuaż z motywem czerwonego kwiata wygląda imponująco w każdej lokalizacji. Mężczyźni z reguły wybierają ramiona lub ramię, kobiety natomiast preferują nakładanie wzoru na różne obszary ciała. Mogą to być ręce, nadgarstki, brzuch, żebra, biodra, nogi, plecy, szyja. Tatuaż może składać się z jednego pąka czerwonej róży lub całego bukietu tych pięknych kwiatów.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców