Tatuaż latarnia morska - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Latarnie morską?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Latarnią morską?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż latarnia morska

Jednym z najważniejszych wynalazków potrzebnych na morzu są latarnie morskie, które wskazują marynarzowi drogę do domu.

Omówmy więc znaczenie tego wzoru poniżej.

Wraz z pojawieniem się pojazdów morskich, gdy pierwsze statki podbijały odległe, nieznane lądy, niektórzy zastanawiali się nad punktami orientacyjnymi, aby szybciej docierać do lądu. W wielu przypadkach nie było możliwe znalezienie dokładnej lokalizacji, dlatego wynalezienie latarni pomogło dość szybko rozwiązać ten problem. Latarnia pozwala na szybkie zrozumienie, że ​​ląd jest w pobliżu, a odległość do niego jest zgodna z danymi.

Od tamtych czasów latarnie morskie stały się najlepszymi drogowskazami i punktami orientacyjnymi dla żeglarzy. Pierwsze z nich nie przypominały współczesnych latarni morskich, ich światło generowała lampa naftowa, znacznie gorsze były też reflektory. Teraz są to systemy elektroniczne sterowane za pomocą skomplikowanych algorytmów, które dostarczają marynarzowi niezbędnych informacji. Ale zarówno wcześniej, jak i dziś latarnia ma jeden cel - wyznaczenie położenia.

Tatuaż latarnia morska

Symbolika latarni
morskiej w tattoo

Znaczenie tatuażu przedstawiającego latarnię morską jest wskaźnikiem, punktem orientacyjnym na świecie.

Sugeruje to, że sama latarnia morska symbolizuje zdolność zrozumienia swojego miejsca na ziemi, w pracy, w rodzinie i tak dalej. Może to mówić o samoświadomości, zrozumieniu własnego znaczenia. Osoba z punktem orientacyjnym zawsze będzie znała drogę do domu.

Latarnia symbolizuje smutek, który może wiązać się z długim pobytem poza ojczyzną, ale wskazuje też na możliwość powrotu. Osoba z takim tatuażem, nawet jeśli znajduje się sto kilometrów od domu, zawsze będzie pamiętać swoich krewnych i przyjaciół. Często taki tatuaż można znaleźć na ciele marynarza lub podróżnika wyjeżdżającego na długi czas do nieznanych mu krajów.

Latarnia jest częścią morskiego świata, dlatego może mieć znaczenie wyłącznie estetyczne, odpowiednie dla pracowników statków.

Podobnie jak światło w oknie samotnego domu, latarnia symbolizuje samotność. Wcześniej pracownicy latarni prowadzili samotne życie, ciesząc się jego prostotą i powierzchnią wody. Przez lata nie widzieli lądu poza terenem przeznaczonym pod latarnię morską. Mogli tam mieszkać całymi rodzinami, ale nadal wielu wolało samotność. Praca z tym motywem symbolizuje oderwanie od całego świata odpowiednie dla introwertyków.

Mężczyźni preferują tatuować latarnię na plecach, aby przedstawić ją w całej okazałości.

Tatuaż latarnia morska
Tatuaż latarnia morska

Tatuaż dla
kobiet i mężczyzn

Tatuaż cieszy się ogromną popularnością wśród obu płci.Dla mężczyzn jest to symbol samotności, który towarzyszy im w życiu codziennym. Dziewczyny umieszczają tatuaż z powodu określonego przesłania: powrót do domu, pocieszenie, czekanie na ukochaną osobę, tęsknota za nim. Mimo wszystko, latarnia morska będzie dobrze prezentować się na każdej części ciała.

Paletę kolorów można wybrać według własnego uznania, dodając inne odcieni. Sama latarnia może być przedstawiona w ciemnych barwach, a statek może ginąć w falach, oświetlony jedynie księżycem. Odpowiednie będą również odblaski na wodzie.

Znaczenie tatuażu z tym motywem można wybrać samodzielnie, nie opierając się na inne interpretacje, a my pomożemy w przeniesieniu tego pomysłu na skórę.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.