Tatuaż Zegar - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz zegar?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z zegarem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Zegar

Szkice z zegarkami cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

Jest to wszechstronny tatuaż, który pojawia się zarówno na ciałach kobiet, jak i mężczyzn. Tatuaż można wykonać w różnych stylach, technikach, zestawieniach kolorystycznych, lecz znaczenie jego pozostaje niezmienione.

Tatuaże z motywem zegarków mają podwójne znaczenie. Zegar może wskazywać na przemijanie czasu lub życia człowieka, na potrzebę doceniania życia, bo nie wiadomo, w którym momencie może się ono skończyć. Druga interpretacja jest bezpośrednio związana z uszczegółowieniem obrazu. Obraz może symbolizować punkt zwrotny w życiu człowieka, gdy jego życie zaczyna iść w zupełnie innym kierunku. Zegar może być przypomnieniem ważnego wydarzenia w życiu, w którym to przypadku należy zwrócić uwagę na tarczę zegarową: liczby zwykle pokazują ważną dla właściciela tatuażu datę.

Tatuaż Zegar

Symbolika
zegara w tattoo

Tatuaże zegarowe mają dość silne przesłanie, rzadko taki wzór służy po prostu jako piękna ozdoba ciała, z reguły właściciel nadaje takiemu obrazowi głęboki sens.

Jak wspomniano powyżej, szczegółowość obrazu ma ogromne znaczenie.

Szkic zegarka, na którym brak strzałek i cyfr, mówi o bezsensownym marnowaniu czasu, o tym, że człowiek nie doświadcza w swoim życiu pozytywnych emocji.

Jeśli zegarek jest ozdobiony biżuterią, taki wzór sugeruje, że właściciel tatuażu szuka sensu życia.

Złożony mechanizm zegarka z wieloma drobnymi detalami mówi, że właściciel tego obrazu ma do czynienia z okolicznościami, które później wykorzystuje na swoją korzyść.

Często zdarzają się tatuaże z motywem klepsydry, które mówią o przemijaniu życia i o tym, że czas nieustannie odpływa w przeszłość i nie jest podległy człowiekowi.

W starożytnej Grecji zegar był kojarzony z bogami, takimi jak: Zeus, Temida, Helios i najwyższy władca. Ludzie traktowali swój czas poważnie, nie marnowali go, ale wypełniali swoją życiową ścieżkę sensem, dobrymi uczynkami i chwilami radości.

Tatuaż Zegar
Tatuaż Zegar

Interpretacja dla
kobiet i mężczyzn

Tatuaż z zegarem na ciele kobiety mówi o jej uczciwości, punktualności, umiejętności właściwego alokowania czasu, cierpliwości i porządku.

Przedstawicielki płci żeńskiej preferują zarówno wizerunek klepsydry, jak i zwykłe zegarki. Z reguły obraz uzupełniają różne elementy dodatkowe w postaci kwiatów, ptaków, motyli i tak dalej.

Na męskich ciałach tatuaż z zegarem znajduje się znacznie częściej. Często jest to obraz wybierany przez filozofów, podróżników czy poetów. Z reguły mężczyźni, którzy wybierają tatuaż z zegarem, nie siedzą w miejscu, wiedzą dokładnie czego chcą od życia i uparcie dążą do celu. Takie osoby są nieustraszone i uparte, ale dość trudno nawiazują relacje z innymi ludźmi, jednakże jeśli relacje zostały już zbudowane, to od takiej osoby można oczekiwać lojalność i niezawodność. Jeśli mężczyzna nosi tatuaż ze skomplikowanym mechanizmem zegarowym, obraz wskazuje na jego sumienność i akceptację życia takim, jakie jest, czyli z wieloma aspektami i szczegółami.

Istnieje wiele opcji przedstawienia tatuażu: tatuaże w kolorze, czarno-białe, z elementami dodatkowymi lub bez nich itp. Zwykle wybierając tatuaż z motywem zegaru uzupełnia się go innymi elementami: ptakami, kwiatami, liśćmi i tak dalej. Zegarek w stylu trash polka wygląda bardzo imponująco - jaskrawy i chwytliwy wzór nie pozostawia nikogo obojętnym. Niezależnie od tego, na jaki styl lub technikę się zdecydujesz, zegar zawsze będzie Ci przypominał, że czas nie stoi w miejscu i należy go doceniać.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.