Tatuaż koniczyna - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz koniczyne?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z koniczyną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż koniczyna

Wszyscy znają jaką popularność zyskały tatuaże z motywem kwiatowym, zwierzęcym oraz innymi elementami.


Tatuaż koniczyny nie jest wyjątkiem. Koniczyna znana jest na całym świecie, istnieje przekonanie, że jeśli znajdziesz czterolistną koniczynę, przyniesie to szczęście na całe życie. Tatuaże z takim motywem podzielone są na dwa rodzaje obrazów: trzylistną i czterolistną koniczynę. Obraz tatuażu w formie koniczyny z trzema płatkami jest klasyczny - symbolizuje piękno, odwagę, szczęście, siłę natury i siłę duchową. Silnej połowie ludzkości taka koniczyna przywraca odwagę i zręczność. Dla dziewcząt koniczyna jest oznaką piękna, wdzięku i czułości. Jeśli chodzi o czterolistną koniczynę, wiele osób spiera się o jej istnienie. Ale w wielu legendach i mitach są odniesienia do tej cudownej rośliny. Legendy mowią, że osoba, która znajdzie taką koniczynę, zyska powodzenie i szczęście na całe życie.

Koniczyna
Koniczyna
Koniczyna

Symbolika koniczyny
w różnych krajach

  • W starożytnym Egipcie koniczyna była znakiem bogów. Zdobiła ona nakrycia głowy wielkiej bogini Izydy i boga Ozyrysa.
  • Dla Hindusów koniczyna oznaczała cztery główne strony świata, podczas gdy dla buddystów była znakiem zjednoczenia duszy i ciała.
  • Chińczycy od czasów starożytnych kojarzą koniczynę z czasem letnim.
  • Druidzi uważali, że koniczyna jest oznaką równonocy wiosennej.
  • Dla chrześcijan trzylistna koniczyna oznaczała Trójcę Świętą: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Służyła też jako znak Świętego Patryka, zdobiąc każde święto na jego cześć. Według legendy to właśnie za pomocą koniczyny św. Patrickowi udało się założyć Kościół Chrześcijański w Irlandii. Koniczyna uważana także za znak chrześcijaństwa wśród Celtów.
Koniczyna
Koniczyna

Symbolika
koniczyny w tattoo

Tatuaż trzylistnej koniczyny ma specjalne znaczenie, a każdy z jej liści ma własną interpretację.


Z reguły są to znaczenia wiary, nadziei i miłości. W ten sposób wizerunek koniczyny łączy w sobie istotne elementy, które są potrzebne każdemu człowiekowi.

Tatuaż czterolistnej koniczyny oznacza szczęście. Jak wiadomo, koniczyna czterolistna jest bardzo rzadka w przyrodzie. Ale ci, którzy ją znajdą, wkrótce będą mieli szczęście.

Ponadto tatuaż z czterolistną koniczyną oznacza sławę, bogactwo, zdrowie i miłość. Dla dziewcząt tatuaż z takim wizerunkiem to nie tylko znak szczęścia. Uważa się, że mając ten tatuaż na ciele, dziewczyny są zawsze kochane, otoczone opieką i mają szczęśliwe trwałe małżeństwo. Nierzadko można znaleźć obraz, na którym przedstawiono koniczynę wraz z pączkiem róży. Taki obraz jest znakiem wiecznej miłości.

Dla silnej połowy wzór koniczyny symbolizuje sukces na wszystkich poziomach, szczęście, wyjątkowość myślenia i wysoką inteligencję.

Wzór można wykonać w czarno-białych, naturalnych odcieniach lub w dowolnym preferowanym odcieniu oraz tonacji. Lokalizacja tatuażu może być bardzo różna: nogi, kostki, ramię, nadgarstek, szyja, łopatka, czasem plecy. Tatuaż koniczyny prezentuje się tak samo oryginalnie i elegancko w każdym rozmiarze. Może to być efektowny obraz na całym ramieniu lub nodze (najczęściej łydce) lub mały wzór na kostce lub nadgarstku. Niezależnie od wielkości i miejsca naniesienia tatuaż ma wyłącznie pozytywną symbolikę.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.