Tatuaż lew - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz lwa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z lwem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż lew

Jak wszyscy wiemy, lew jest królem zwierząt, symbolizuje odwagę, siłę, moc i dumę.

Tatuaże z lwami najczęściej są bardzo popularne wśród panów. Kobiety natomiast wolą ozdabiać swoje ciała wizerunkiem lwicy, jej młodych lub całej rodziny. W mitologiach różnych ludów często opisywano lwa, który symbolizował królewską potęgę, władzę, szlachetność, lojalność, odwagę, sprawiedliwość i harmonię. Dla Egipcjan lew był symbolem ochrony. Starożytni Rzymianie kojarzyli lwa z królewstwem i zwycięstwem nad śmiercią, w mitach lew był atrybutem Herkulesa. W mitach starożytnych Greków lwy często były zaprzęgane do rydwanów bogów, towarzyszyły także bogini Artemidzie. W religii chrześcijan lew został wymieniony w tekstach biblijnych o apostole Marku. Buddyści wierzą, że lew jest uosobieniem mądrości Buddy, który strzeże prawo, a także symbolem odwagi, powodzenia i szczęścia. Muzułmanie uważają lwa za swojego opiekuna i obrońcę od wszelkiego zła. Żydzi nadają lwu znaczenie wielkiej mocy i siły. Chińczycy wierzą, że lew jest uosobieniem odwagi i ma bardzo silną energię.

Warto pamiętać, że Lew jest jednym ze znaków zodiaku, który charakteryzuje inteligencję, siłę, arogancję i hojność. Wiele osób urodzonych w konstelacji Lwa woli zrobić sobie tatuaż z jego znakiem.

tatuaż lew
tatuaż lew
tatuaż lew

Symbolika lwa w tatuażach

Wizerunek lwa kojarzy się z takimi cechami jak ochrona, władza, sprawiedliwość i szlachetność.

W zasadzie taki obraz do tatuażu jest wybierany przez mężczyzn, aby podkreślić i pokazać wszystkie męskie cechy. Istnieje wiele rodzajów tatuaży, z których każdy ma swoje specyficzne znaczenie.

  • Lew o spokojnym spojrzeniu w pozycji siedzącej. Taki obraz mówi o całkowitej pewności siebie i sile właściciela, którą może w pełni wykorzystać.
  • Atakujący lew pokazuje, że właściciel jest w stanie się obronić i ze jest męski.
  • Ryk lwa - rysunek przedstawiający ryczącego lwa mówi, że jego właściciel jest życzliwy i spokojny, ale nie należy go gniewać i prowokować, ponieważ jest w stanie się bronić.
  • Lew walczący. Taki tatuaż pokazuje, że człowiek jest gotowy do walki o wszystko, co kocha, ceni i w co wierzy. Lew walczący symbolizuje również odwagę i męskość.
  • Lew ze słabszym od niego zwierzęciem pokazuje, że właściciel tatuażu preferuje spokój i harmonię.
  • Lwica to symbol macierzyństwa, ochrony, sukcesu, niezależności i odwagi.Gwiazdozbiór lwa świadczy o bystrym umyśle człowieka, jego sile, hojności i arogancji.

tatuaż lew
tatuaż lew

Lokalizacja tatuażu

Warto zastanowić się, gdzie chcesz sobie zrobić tatuaż i w jakiej formie (głowa zwierzęcia czy pełna jego sylwetka).

Ze wzgledu na to, że lew jest potężnym zwierzęciem, które ma niesamowitą siłę, moc i pewność siebie, to lepiej wytatuować go sobie tam, gdzie jest dużo miejsca. Na przykład głowa lwa będzie dobrze wyglądać na ramieniu, łopatce lub nodze. Lew w całej okazałości będzie wyglądał bardzo efektownie na plecach. Lokalizacja zależy również od życzeń samego klienta, nie ma tu specjalnych ograniczeń. Tatuaż lwa wykonany w dowolnym stylu i technice z pomocą doświadczonego tatuarzysty będzie wzbudzać tylko podziw i zachwyt.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców