Tatuaż karp - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz karla?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z karlem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż karp

W dziedzinie tatuażu bardzo poszukiwane są obrazy różnych ryb, a szczególnie popularne są tatuaże przedstawiające karpia.


Jest to niesamowita ryba, która przez pewien czas była niepozorna, chowając się przed ludzkimi oczami w wodorostach. Z biegiem czasu ten gatunek ryb rozwinął się, a dziś istnieje już wiele ich różnych osobników - różnokolorowych karpi, które błyszczą i mienią się, gdy tylko promień słońca dotknie ich łuskę. Ponadto ryby te są integralną częścią przemysłu akwarystycznego. Wielu trzyma je w akwariach, które są niesamowicie piękną dekoracją domu, ale, przede wszystkim, ta niesamowita ryba znalazła swoje miejsce w branży tatuażu.

Tatuaż karp

Symbolika karpia w tattoo

Tatuaż karpia pojawił się po raz pierwszy w Japonii.


Szkic tatuażu fascynuje swoim pięknem, jasnymi soczystymi kolorami i skalą obrazu. Wzór najlepiej prezentuje się na plecach lub przedramieniu. Rzeczywiście, na dużych obszarach ciała ryba ujawnia się w całej okazałości. Jednak tatuaż z tym motywem możesz również znaleźć na nodze, udzie lub brzuchu.

W kulturze japońskiej karp pierwotnie był męskim znakiem. Z okazji narodzin chłopca przed domem zawieszano płótno z wizerunkiem tej ryby. A już później ryba zaczęła pełnić rolę patrona całej rodziny. Szczególną wagę przywiązywano do koloru karpia:

  • Czarna ryba - znak ojcowski;
  • Szkarłatny, jasnoczerwony karp jest znakiem matki;
  • Biały lub niebieski - działał jako znak syna;
  • Różowa ryba była znakiem córki.Inna nazwa ryby to Koi. Ryba ta jest często nazywana królem ryb, dlatego jej oznaczenie w dziedzinie tatuażu kojarzy się z siłą i wyższością. Inną interesującą nazwą dla koi jest smocza ryba. Istnieje legenda o smoczej bramie, która znajduje się w górnym biegu Żółtej Rzeki. Karp, który potrafi płynąć w górę rzeki pokonując nurt, po dotarciu do bramy zostanie zamieniony w smoka. W oparciu o legendę tatuaż karpiowy jest zachętą dla osoby, dającą właścicielowi siłę i pewność siebie w drodze do celu. Ryba działa również jako rodzaj talizmanu, który przynosi szczęście właścicielowi i pomaga w walce z czekającymi go trudnościami. Istnieje opinia, że ​​im większy tatuaż karpia na ciele, tym bardziej właściciel przyciągnie do siebie szczęście.

Dwa karpie na tatuażu reprezentują harmonię w związku małżeńskim między mężczyzną a kobietą.

Tatuaż karp
Tatuaż karp

Różnorodność szkiców

Szkice karpia realizują się głównie w stylu japońskim.

Częstym dodatkiem do obrazu są kwiaty lotosu lub wiśni, orientalny smok lub karp innego gatunku. Z reguły koi są przedstawiane w ich naturalnym środowisku, czyli w wodzie. Istnieją również tatuaże z karpiem, na których przedstawiana jest ryba z głową smoka.

Bardziej nowoczesne oznaczenie szkicu tatuażu karpia wiąże się z rozwojem duchowym, mądrością, doświadczeniem, energią, sprawiedliwością, bitwą, miłością do życia, długowiecznością i harmonią duchową.

Koi, który płynie pod prąd, oznacza ścieżkę właściciela tatuażu do celu. Taki wzór jest oznaką rozwiązanego problemu.

Życie koi polega na nieustannej walce z prądem, poszukiwaniu pożywienia, pokonywaniu wielu kilometrów. Dlatego tatuaż z tym szkicem jest oznaką ciągłej walki, siły woli i pragnienia życia. Taki tatuaż najlepiej nadaje się dla celowych osób, które nie zatrzymują się przed przeszkodami, ale dążą do celu, rozwiązując wszelkie problemy na swojej drodze.

W każdym razie tatuaż z motywem karpia wniesie wiele kolorów do Twojego życia, a także przyciągnie szczęście i sukces.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.