Tatuaż mnich - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Mnicha?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Mnichem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż mnich

Tatuaż przedstawiający mnicha ma wiele znaczeń, które są dość podobne.

Istnieje jednak i taka interpretacja, która niesie zupełnie odwrotny przekaz. Opowiemy o tym poniżej.

Mnich jest często sprawiedliwą osobą służącą Bogu, która poświęca mu całe swoje życie. Prowadzi ascetyczny tryb życia, bez względu na rodzaj motywacji religijnej. Często jest to rodzaj religii, który umożliwia interpretację tatuażu w różny sposób, nadać mu sens, podkreślić jego autorski przekaz.

Tatuaż mnich
Tatuaż mnich
Tatuaż mnich

Symbolika mnicha w tattoo

Dość rzadko tatuaż mnicha jest wybierany przez osoby, które mają pewne przekonania religijne.

W takim przypadku praca jest wykonywana bez znaczących zmian. Jeśli chodzi o paletę kolorów, często będzie ona wyblakła, pozbawiona nasycenia. Za pomocą takiego tatuażu człowiek pokazuje swój stosunek do sił wyższych, przekazuje otaczającym go ludziom swoją wizję świata i wszystkiego, co go otacza. Szkic mnicha w tym przypadku będzie interpretowany jako stosunek do Boga, do wiary właściciela samej pracy. Często tatuaż jest niewielki, zdarza się również, że przedstawia się go na częściach ciała, które są niewidoczne dla oczu innych. Dlaczego? Uznaje się za nieprzyzwoite, aby okazywać swoją dumę poprzez jakąkolwiek pracę z nurtem religijnym na sobie, bez względu na to czy jest to krzyż czy wizerunek świętego.

Wiele osób tatuuje mnicha jako znak mistycyzmu, istnienia czegoś nieziemskiego. Znaczenie to kojarzymy jeszcze z książek i gier, w których mnich jest podobny do maga i czarnoksiężnika, jest ubrany w tę samą sutannę i ma te same atrybuty. Jego twarz jest ukryta pod kapturem, a w większości przypadków dodatkowymi elementami są książki i świeca. Mistyczne przesłanie rysunku może być różnie interpretowane przez klienta oraz tatuatora, ponieważ każda osoba przywiązuje do dzieła własną wagę.

Tybetański mnich w formie tatuażu ma nieco inne znaczenie. Może to być mnich w pozycji lotosu, który medytuje i osiąga najwyższego stanu oświecenia. Osoba z takim tatuażem będzie równie spokojna, samowystarczalna i rozsądna. Nie charakteryzują jej wybuchy emocji, spontaniczne zmiany nastroju.

Tatuaż mnich
Tatuaż mnich

Mnich może również symbolizować ateizm.


Wzór mnicha jest w tym przypadku niczym innym, jak obrazem o odwrotnym znaczeniu, który wzbudzi znacznie więcej pytań niż w zwykłym sensie.

Mnich przedstawiony na ciele może być po prostu postacią znanego filmu, kreskówki lub gry, dlatego nie warto szukać w takim tatuażu głęboki sens. W tym przypadku można dodać dowolne elementy: inne postacie, florę i faunę, bohaterów bajek i mitów. Praca nabiera jaśniejszych kolorów, dodawane są różne odcienie, a sam mnich jest wykonywany w sposób charakterystyczny dla konketnego obrazu.

Gdzie umieścić tatuaż na swoim ciele? Wybór należy tylko do Ciebie. Może to być praca z wieloma elementami, tatuaż czarno-biały, z odcieniami szarości lub ich brakiem.

Możesz umieścić tatuaż w dowolnym miejscu: na ręce lub na nodze. Ponieważ praca może nieść absolutnie dowolne przesłanie, będzie wyglądać równie ciekawie zarówno na kobiecym, jak i męskim ciele. To samo dotyczy rozmiaru wzoru, w zależności od wybranej lokalizacji, wielkość tatuażu może być taka, jaką widzi go klient. Jeśli masz problem z wyborem szkicu, zawsze chętnie pomożemy Ci w jego znalezieniu i dopasowaniu, a następnie nałożeniu go na skórę.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.