Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Kołowrata?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Kołowratem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kolovrat

Szkice słówiańskiego kolovrata cieszą się dużą popularnością w branży tatuaży.

Co oznacza samo słowo? Kolo, czyli koło i vrat, czyli obrót. Kolovrat jest zawsze przedstawiany z parzystą liczbą promieni, podczas gdy promienie można skierować zarówno w prawo, jak i w lewo.

Szkic tatuażu Kolovrat jest jednakowo wybierany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Dlaczego ten obraz jest tak atrakcyjny i jakie znaczenie kryje w sobie? Jak przedstawić kołowrót na swoim ciele, w jakich kolorach i w jakim miejscu? Opowiemy o tym poniżej.

tatuaż kolovrat

Trochę historii

Od czasów starożytnych kolovrat uważany jest za dość silny symbol. Szczególną uwagę zwracano na kierunek jego promieni.Promienie skierowane zgodnie z ruchem wskazówek zegara:

  • Znak płodności i dobrobytu;
  • Czyste myśli, intencje osoby;
  • Znak sił dobra;
  • Szacunek dla przeszłości.


Promienie skierowane przeciwnie:

  • Intuicja;
  • Umiejętność przewidywania przyszłości;
  • Odczuwanie sił pozaziemskich.Bez wątpienia taki symbol ma parzystą liczbę skierowanych promieni. Każda z nich miała swoje znaczenie: cztery promienie - osoba chce kontrolować ogień, sześć - związek z siłami wyższymi, osiem - silna energia słońca.

tatuaż kolovrat
tatuaż kolovrat

Symbolika
kolovratu w tattoo

Pierwszym określeniem kołowrotu w branży tatuażu jest cykliczność wszystkich żywych istot, niekończące się życie powtarzające się w kółko.

Uważa się, że wizerunek kolovrata daje właścicielowi zdrowie, siłę, poprawia siłę ducha i pozytywnie nastraja.

Męskość to kolejna interpretacja związana z faktem, że od czasów starożytnych jest znakiem słońca, a słońce jest uosobieniem pierwiastka męskiego. Symbol ten oznacza również płodność.

Często tatuaż z takim motywem służy jako talizman, który nie tylko chroni właściciela, ale także pomaga mu przezwyciężyć życiowe trudności.

tatuaż kolovrat
tatuaż kolovrat
tatuaż kolovrat

Kolovrat dla
kobiet i mężczyzn

Promienie symbolu słowiańskiego określają również pierwiastek męski i żeński.

Promienie skierowane zgodnie z ruchem wskazówek zegara są znakiem kobiecym, znakiem wzrostu, uzupełnienia i narodzin.

Kolovrat, którego promienie skierowane przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (w lewo), jest męskim znakiem, który uosabia powrót do wiary przodków, odrzucenie sił ciemności i złych myśli. Jeśli Kolovrat jest przedstawiony w kręgu, znak ten jest odwzorowaniem Wszechświata i działa jako najsilniejszy amulet, który zwiększa siłę człowieka.

Różnorodność wzorów

Z reguły tatuaż z motywem słowiańskim jest wykonywany na czarno, ale często są też przedstawiane czerwone, białe lub ogniste czerwone kolovraty.

Obraz można uzupełnić różnymi runami, jednak należy zachować ostrożność przy ich wyborze, ponieważ wpłyną one na znaczenie tatuażu.

Wzór dobrze wygląda na każdej części ciała: na nadgarstku, ramieniu, szyi lub klatce piersiowej. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wyboru lokalizacji tatuażu. Jeśli nie możesz zdecydować, gdzie chcesz zrobić tatuaż - zawsze możesz skonsultować się ze specjalistą. Mistrz z pewnością powie Ci, na której części ciała wybrany wzór będzie wyglądał tak imponująco, jak tylko to możliwe.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców