Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz niedzwiedzia?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z niedzwiedziem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż niedźwiedź

Od czasów starożytnych wszyscy znają wyjątkowe, niesamowicie potężne, a jednocześnie piękne i miłe zwierzę - niedźwiedzia.

Z natury niedźwiedź jest nieustraszonym oraz wściekłym drapieżnikiem, ma niesamowita moc, przed którą nie można uciec. Ale mimo to niedźwiedź jest życzliwy, czuły, bardzo opiekuńczy, kocha i chroni swoje potomstwo przed wszelkim zagrożeniem. Tatuaż przedstawiający niedźwiedzia jest najczęściej wybierany przez mężczyzn, kobiety rzadziej decydują się na ten tatuaż, dlatego, oczywiście, znaczenia ich będą się różnić.

Tatuaż niedźwiedź

Symbolika niedźwiedzia
w różnych krajach

Niedźwiedź jest opisywany w wielu opowieściach, mitach i legendach, różne kultury i religie różnych ludów nadały mu swoją własną interpretację.

W Chinach niedźwiedź kojarzy się z męskością, niesamowitą siłą i odwagą. Japończycy wierzą, że jest on symbolem wielkiej mądrości, sprawiedliwości, miłosierdzia i cierpliwości. Wśród Celtów niedźwiedź był symbolem macierzyństwa, księżyca i zasady żeńskiej, a celtyccy wojownicy używali jego wizerunku jako godła. Indianie czcili niedźwiedzia, z jego wzorem tworzono totemy i wierzono, że niedźwiedź kontroluje klęski żywiołowe. W ich kulturze zwierzę zachowuje się bardzo życzliwie. W Indiach i Egipcie wierzono, że wizerunek niedźwiedzia przynosi moc i niezwykłą potężną siłę, faraonowie uwielbiali ozdabiać swoje ciało tym potężnym drapieżnikiem. Starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli, że niedźwiedź był przewodnikiem Artemidy, bogini łowiectwa i płodności. Wśród chrześcijan i Słowian niedźwiedź jest bohaterem wielu bajek, symbolizując odwagę, nieustraszoność, siłę i polowanie. Dla wielu narodów niedźwiedź kojarzy się z odrodzeniem, co wynika z tego, że to zwierzę może przechodzić w stan hibernacji.

Tatuaż niedźwiedź
Tatuaż niedźwiedź

Symbolika
niedźwiedzia w tattoo

Warto również zauważyć, że każdy rodzaj ssaka ma również specjalną interpretację: istnieją niedźwiedzie brunatne, grizzly, polarne niedźwiedzie, pandy i inne.


Na znaczenie tatuażu wpływa również emocjonalny plan drapieżnika, można go przedstawić zarówno spokojnie, jak i z z wyszczerzonymi zębami. Bardziej popularne są tatuaże wykonywane w stylu realistycznym, ale można go wykonać w dowolnym preferowanym stylu (trash polka, styl geometryczny i wiele innych).

  • Niedźwiedź polarny. Taki tatuaż nosi osoba, która kocha życie, nie jest świadoma strachu, a w każdej sytuacji będzie walczyła o swoje życie, jest wytrwała i cierpliwa.
  • Tatuaż z obrazem niedźwiedzia grizzly. Ten obraz mówi o zdecydowaniu człowieka, a także o tym, że jest on w stanie poradzić sobie ze wszelkimi trudnościami w życiu, ma uporczywy charakter i potrafi się bronić.
  • Obraz niedźwiedzia brunatnego. Niedźwiedź, który spokojnie odpoczywa i nie stanowi zagrożenia, interpretowany jest jako symbol mądrości, siły, spokoju. Osoby, które wybierają taki rysunek, z reguły nie są skonfliktowani, lubią na spokojnie rozwiązywać każdy problem.
  • Niedźwiedź z wyszczerzonymi zębami opisuje właściciela jako silną, odważną osobę, gotową na wszelkie trudności mimo wszystko. Taki obraz dobrze podkreśla odwagę i moc osoby.
  • Ryk niedźwiedzia. Taki obraz sugeruje, że nie powinieneś gniewać jego właściciela, ponieważ za spokojnym zwierzęciem kryje się jego niesamowita wściekłość i agresja.
  • Panda. Koala. Te urocze misie pokazują, że właściciel takiego tatuażu jest osobą miłą, pełna optymizmu i energii.
  • Łapa drapieżnika. Obraz mówi o sile i odwadze właściciela, a ślad jednego pazura jest oznaczeniem szlachetności i męstwa.
  • Tatuaż z samicą niedźwiedzia tatuują głównie dziewczyny, ponieważ kojarzą samicę z macierzyństwem i prokreacją.
  • Obraz młodych lub pluszowego misia. Taki tatuaż niesie ze sobą pozytywne cechy dobroci, ciepła i czułości.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców