Tatuaż słońce - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz słońce?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z słońcem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż słońce

Od niepamiętnych czasów słońce było nie tylko ciałem niebieskim, ale także uosobieniem życia.

W czasach starożytnych wierzono, że bez słońca na planecie nie istniałoby nic: ptaków, zwierząt, drzew. Nawet w sztuce naskalnej używano obraz koła wpatrującego się w różne sylwetki. Przed pojawieniem się religii, takich jak chrześcijaństwo, islam i judaizm, słońce było czczonym symbolem w kulturze pogańskiej.

tatuaż słońce

Znaczenie
słońca w tattoo

Ruś kojarzyła znak słońca z mocą i mądrością.

Książę Włodzimierz Wielki znany jest pod takimi przezwiskami jak Czerwone/ Jasne Słońce. Ludzie czcili go za jego mądrość.

Mówiąc o znaczeniu tej gwiazdy, nie sposób nie przypomieć sobie krainy wschodzącego słońca - Japonii. W roku 1945 na fladze tego wielkiego kraju widniał czerwony dysk z promieniami. Dziś flaga przedstawia sam czerwony dysk na białym tle, co oznacza wschód słońca.

Szkice tatuażu słońca mają kilka stylów wykonania. Główna interpretacja obrazu wiąże się z kontynuacją życia, światłem, które tworzy wszystkie żywe istoty.

  • Tatuaż słońca celtyckiego nosi w sobie znaczenie wieczności, która łączy niebo z ziemią. Celtycka wersja przedstawiania gwiazdy to krąg utworzony z wielu splecionych ze sobą węzłów sznura, z których rozciągają się języki ognia. Na tle plecionego koła często można znaleźć wizerunek krzyża.
  • Szkic słońca to także symbol mądrości, czystości duszy i pozytywnych emocji.
  • Inną powszechną interpretacją jest szczęście. Uważa się, że taki obraz na ludzkim ciele służy jako talizman dla właściciela, przyciągając wyłącznie pozytywne rzeczy.
  • Obraz słońca z księżycem jest również bardzo powszechny. Taki szkic symbolizuje wielką moc, a także mówi, że niemożliwe staje się możliwe. Ta interpretacja przyszła do nas od Polinezyjczyków.Tatuaż słońca działa jako potężny amulet dla właściciela, ponieważ jest symbolem pozytywnej energii i światła.

tatuaż słońce
tatuaż słońce
tatuaż słońce

Znaczenie dla kobiet

Słońce jest uniwersalnym obrazem, popularnym zarówno wśród męskiej połowy, jak i wśród pań.

Istnieje wiele wersji tatuaży, by każda osoba mogła dopasować do siebie odpowiedni wzór.

Słońce świetnie prezentuje się na ciele kobiety, chroniąc swoją właścicielkę i dając jej siły na nowe możliwości. Zdarzają się też tatuaże słoneczne uzupełnione ptakami, napisami, wzorami lub księżycem.

Aby wypełnić ciało wzorem słońca, kobiety preferują takie obszary ciała jak szyja, ramiona, nadgarstek, obojczyk lub kręgosłup.

tatuaż słońce

Znaczenie
dla mężczyzn

Dla męskiej części populacji tatuaż ze słońcem jest znakiem sprawiedliwości i mądrości, a także symbolem pozytywnej energii.

Dodatkowo słońce jest talizmanem, który zmienia życie właściciela tatuażu na lepsze.

Mężczyźni wolą większe obszary ciała: przedramienie, ramienie, plecy lub klatkę piersiową. Księżyc w jednej kompozycji ze słońcem oznacza wytrwałość, odwagę i męstwo człowieka w obliczu trudności i problemów życiowych.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.