Tatuaż papuga - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz papugę?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z papugą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż papuga

Każdy zna tego niezwykłego kolorowego ptaka o nazwie papuga.Taki ptak naprawdę urzeka pięknym i niezwykłym kolorem swoich piór.

Jest to najbardziej rozpowszechniony ptak egzotyczny, dlatego bardzo często występuje w postaci wzorów tatuażu. Tatuaże z tym motywem są wykonywane w szerokiej gamie barw.

Ponadto papugi są jedynymi przedstawicielami ptaków, którzy potrafią wymawiać słowa i prowadzić rozmowę z człowiekiem.

Tatuaż papuga
Tatuaż papuga
Tatuaż papuga

Znaczenie tatuażu papugi w różnych krajach

Symbol papugi można znaleźć w chrześcijaństwie, ptak ten jest wspominany w opowieściach o raju, a papuga porównywana jest również do wizerunku Matki Boskiej.


W Japonii i Chinach papuga jest opisywany razem z boginią Guanyin, która posiadała niezwykłą dobroć i miłosierdzie.

W Indiach tatuaż papugi jest określany jako symbol o charakterze erotycznym, a czasami kojarzy się z miłością i poezją.

Różne kultury mają zupełnie różne interpretacje wizerunku papugi, niektórzy z nich wierzą, że papuga przynosi dobrobyt i ma zdolność przewidywania pogody (np. deszczu podczas suszy).

Niektóre kultury negatywnie postrzegały tego ptaka i wierzyły, że przynosi choroby i nieszczęście.

Tatuaż papuga
Tatuaż papuga

Główne cechy tatuażu

Głównym znaczeniem tatuażu z papugą jest radosny nastrój osoby, a także jej narcyzm, duma oraz chęć do marnowania swojego życia.

Tatuaż przedstawiający papugę wyraża również pragnienie właściciela, aby świat był piękniejszy. Taki tatuaż jest idealny dla ludzi kreatywnych, wyluzowanych i pozytywnie nastawionych do życia. Papuga często kojarzy się z energią i zabawą, co świadczy o pogodnym człowieku. Z kolei tatuaż może również charakteryzować nadmierną gadatliwość osoby, chęć naśladowania innych, ponieważ takie cechy są charakterystyczne dla tego ptaka.

Najważniejsze jest to, że wizerunek papugi na ciele podkreśli Twoje mocne strony, wskaże na życzliwość i troskę o innych ludzi.

Tatuaż papuga
Tatuaż papuga
Tatuaż papuga

Wykonanie wzoru

Tatuaże z tym ptakiem są bardzo różnorodne, a odpowiednie są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Pierzenie papugi wygląda bardzo efektownie, ponieważ jest wypełnione szeroką gamą kolorów. Zasadniczo tatuaż papugi przedstawiają z różnymi elementami, które harmonijnie uzupełniają całość obrazu. Mogą to być:

  • Kwiaty;
  • Palmy;
  • Niebo;
  • I wiele innych ciekawych kombinacji;
  • Ale może też być samotnym ptakiem.Jeśli chodzi o styl tatuowania, jest to najpopularniejszy obraz przedstawiany w stylu realistycznym lub kreskówkowym. W każdym bądź razie tatuaż będzie ekskluzywną i wyjątkową pracą, która z pewnością wskaże na Twoją indywidualność i zwróci na siebie uwagę.

Lokalizacja tatuażu może być bardzo różna, ale najpopularniejsze miejsca do tatuowania tego typu wzoru to szyja, dłoń, plecy i przedramię.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców