Tatuaż oczy - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz oko?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z okiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż oczy

Tatuaż ze wzorem oka zawsze wygląda dość nietypowo, bardzo oryginalnie i ciekawie, czasem nawet tajemniczo i przerażająco.Taki tatuaż jest bardzo poszukiwany wśród obu płci. Tatuaże wykonywane są w różnych kolorach, stylach i technikach, dodatkowo różni specjaliści realizują projekty nie tylko ludzkich oczu, ale także oczu ptaków, zwierząt, a nawet postaci z kreskówek. Dość często można znaleźć wzór płaczącego oka, za pomocą którego ludzie zwykle pozostawiają pamięć o zmarłych bliskich lub zagubionych zwierzakach. Tatuaże z okiem połączone z drzewem, oznaczają dobre zdrowie, płodność i stabilność.

Tatuaż przedstawiający oko nosi kilka znaczeń, ponadto od czasów starożytnych ludzie nadawali mu szczególne znaczenie.

Tatuaż oczy

Symbolika oka w różnych kulturach

W czasach starożytnego Egiptu zwyczajem było umieszczanie na ciele oczu bogów, służącym ludziom jako talizman.Oko boga Ra daje człowiekowi wielką siłę do radzenia sobie z różnymi trudnościami, jakie stawia mu życie. Podobnie oko daje właścicielowi tatuażu stan spokoju, zdolność do leczenia wielu dolegliwości. Wizerunek ten jest także uosobieniem radości i szczęścia. Egipcjanie wierzyli również w wielką moc oka boga Horusa, który służył im jako potężny talizman. Ludzie wierzyli, że z jego pomocą można zobaczyć, co kryje się w ludzkich duszach. Oko Horusa jest przedstawiane głównie na tle piramidy lub w trójkącie, oprócz połączenia z Bogiem, obraz ten był również znany jako symbol masonerii. Dla nich obraz służył oficjalnym godłem ich tajnej loży, a tatuaż na ciele osoby może wskazywać, że jest ona członkiem tego ruchu społecznego.

Chrześcijanie wierzą, że obraz oka jest uosobieniem duszy i wiary osoby. Dość często można znaleźć wyrażenia „Wszechwidzące oko” lub „Oko Boga” - wielu ludzi wierzy, że Bóg widzi absolutnie wszystko, co dzieje się w duszy i myślach człowieka. Wyrażenie „trzecie oko” jest również bardzo powszechne i jest kojarzone z intuicją, wewnętrznym instynktem, ale także wiele religii uważa, że ​​taki obraz na ciele nie tylko pomaga komunikować się z Bogiem, ale przedstawiany jest jako szczególny opiekun człowieka. Często ludzie tatuują oczy, aby uchronić się przed różnymi złymi oczami, nieszczęściami, złymi życzeniami i siłami świata pozaziemskiego.

W kulturze tureckiej powszechnie przyjmuje się, że wizerunek oka przyciąga szczęście. Zwykle na takich wzorach oczy przedstawiane są w dłoniach.

Buddyści wierzą, że tatuaż z okiem oznacza mądrość i pomoże im osiągnąć boskie oświecenie.

Według szamanów oko reprezentuje moc proroctwa i drzwi prowadzące do innego świata. Uważa się, że ten obraz pomaga im łączyć się z innym światem i otrzymywać od niego niezbędne informacje.

Tatuaż oczy
Tatuaż oczy
Tatuaż oczy

Ogólne znaczenie
oka w tattoo

Jak widać tatuaż ze wzorem oka ma kilka znaczeń, a w różnych religiach niesie ze sobą własny głęboki sens.


Jeśli połączymy te oznaczenia w jedną całość, to możemy powiedzieć, że tatuaż oka na ludzkim ciele jest symbolem szczęścia, talizmanem, ochroną przed wszystkim, co złe. Dla niektórych jest to duchowe połączenie z Bogiem, ochrona przed złymi duchami, urokami. Uważa się również, że oko uosabia siłę intelektualną i potężny wewnętrzny talent. Zasadniczo klient sam wybiera swoja symbolikę tatuażu. Niektórzy wybierają szkic bez zagłębiania się w niego znaczenie, dopasuwując go w celu podkreślenia swojej wyjątkowości.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.