Tatuaż sokół - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Sokóła?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Sokółem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż sokół

W branży tatuażu bardzo popularne są wizerunki ptaków.

Skrzydlate stworzenia podbijają ludzi swoją wolnością, ponieważ w jednej chwili mogą wzbić się pod niebiosa. Istnieje ogromna liczba szkiców, więc każda osoba może wybrać ptaka według własnych upodobań. Niektórzy uwielbiają tatuaże przedstawiające jaskółkę, żurawia lub orła. Ale jest ptak, który zachwyca nie tylko pięknem, ale także cechami: siłą, szybkością, wzrokiem, mocą. Chodzi tu o sokoła.

tatuaż sokół

Symbolika sokoła w różnych kulturach

Wśród wielu narodów sokół był uważany za symbol władzy, wielu obdarzało tego ptaka magicznymi mocami.


Wśród wszystkich ptaków sokół był uważany za króla i uosabiał wschody słońca.

W hinduizmie sokół jest uosobieniem boga Indry (gromowładca). W mitologii bóstwo opisywane jest jako wielki wojownik, wspaniały łowca. Artyści próbowali odzwierciedlić blask jego zbroi na obrazach.

W starożytnym Egipcie bóg Ra (bóg Słońca) przedstawiany był jako człowiek z głową sokoła. Jednocześnie symbol tarczy słonecznej był zawsze umieszczany nad głową. Ra to jeden z głównych bóstw, który zajmował wysokie miejsce w radzie bogów.

W kulturze Japonii sokół jest niebiańskim posłańcem, głównym doradcą dynastii cesarskiej.

tatuaż sokół
tatuaż sokół
tatuaż sokół

Znaczenie
sokoła w tattoo

Ze względu na to, że sokół jest drapieżnikiem, niesie ze sobą koncepcję zwinności, siły, szybkości i odwagi.

Jest to ptak pewny siebie i swoich umiejętności, ponieważ zawsze zdobywa swoją ofiarę. Jednak oprócz cech drapieżnych tatuaż sokoła oznacza filozoficzną i spokojną naturę człowieka.

Sokół to silny i potężny ptak. Tatuaż z jego wizerunkiem działa również jako znak istnienia dwóch stron jednocześnie: jasnej i ciemnej. W tej wersji człowiek, za pomocą siły ducha, zmierza ku wyższości nad innymi, a jeśli konieczne jest skrzywdzenie wroga, niewątpliwie to zrobi. Dlatego tatuaż sokoła wyraża podwójną naturę człowieka.

tatuaż sokół

Wersje tatuaży dla kobiet i mężczyzn

Tatuaż sokoła jest uniwersalny, często wybierany przez obu płci.

W wersji męskiej sokół jest przedstawiany w stylu realistycznym, podkreślającym silne cechy ptaka. Imponująco wygląda również wizerunek sokoła w stylu trash polki lub w stylu rysunkowym/szkicowym. Kobiety natomiast wybierają bardziej wyrafinowane obrazy, z dodawaniem różnych elementów, kolorów. Sokół wykonany w stylu akwareli wygląda bardzo oryginalnie. Nie ma absolutnie żadnych ograniczeń w tworzeniu szkicu i jego kolorowaniu, moża stworzyć wszystko, czego tylko zapragnie Twoja wyobraźnia.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.