Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego specjaliste w swoim mieście.

Szkic tatuażu
old school

W dziedzinie tatuażu istnieje znaczna liczba różnych stylów obrazów.


Każdy może wybrać styl według własnych upodobań. W tym artykule skupimy się na najstarszym stylu sztuki tatuażu zwanym Old School.

Dziś Old School jest najpopularniejszym stylem w dziedzinie tatuażu artystycznego. Pomimo tego, że styl pochodzi z XIX wieku, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem koneserów sztuki tatuażu. Początkowo był robiony na terytorium Ameryki Północnej i Europy, ale wkrótce cały świat się o tym dowiedział.

Pionierami tego wyjątkowego stylu są żeglarze i wędrowcy. Trudno zazdrościć życiu żeglarzy, ponieważ jest dość surowe i nieprzewidywalne. Podczas długich podróży po falach morskich czeka na nich wiele naturalnych elementów, a ponadto nie wszystkim żeglarzom udało się to przeżyć. Dlatego, jako amulety, robili sobie różne tatuaże z modlitwami i innymi motywami religijnymi na swoich ciałach. W ten sposób żeglarze chronili się przed obrażeniami fizycznymi, różnymi chorobami, a także przed przegrodami pochodzenia naturalnego.

Oprócz amuletów na ciałach żeglarzy znajdowały się inne obrazy przypominające rodzinny dom i bliskich. Ponieważ przy ponownym odpłynięciu nikt nie wiedział, jak długo będzie z dala od domu, a tatuaże dawały nadzieję, że żeglarz wkrótce zobaczy swoich krewnych. Ponadto ludzie w tym zawodzie uwielbiali grać w hazard, więc często na ich ciałach znaleziono tatuaże z wizerunkiem kart do gry, kamieni lub pieniędzy.

Szkic tatuażu old school

Znaczenie
tatuaży old school

Dziś wzory tatuaży Old School są popularne nie tylko wśród ludzi, których życie związane jest z morzem, ale także wśród innych ludzi.


Jeśli chodzi o miejsce na ciele do tatuowania, pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Możesz wybrać dowolny obraz i umieścić go na dowolnej preferowanej części ciała. Najczęstsze miejsca na tatuaże Old School to ramiona, plecy, klatka piersiowa i ramiona. Osobliwością tego stylu jest ochrona właściciela tego tatuażu, ponieważ początkowo żeglarze stworzyli ten styl dla ochrony siebie. Często widziane obrazy, które pomogą łatwo rozpoznać styl, to syrena, kości, czaszki, kwiaty i ogień.

Popularne są także obrazy:

  • Kotwice - obraz chroni i pomaga osobie powrócić do domu z dowolnego miejsca na mapie;
  • Również szkic może wskazywać, że osoba przekroczyła Atlantyk;
  • Jaskółki - służą również jako talizman i wskazują, że marynarz był w stanie pokonać ponad pięć tysięcy mil morza;
  • Róża wiatrów - często spotykany obraz, który służy jako rodzaj kompasu;
  • Serce - oznacza szlachetność, męstwo i honor człowieka.
Szkic tatuażu old school
Szkic tatuażu old school
Szkic tatuażu old school

Cechy charakterystyczne stylu

Szkice Old School można dość łatwo odróżnić od innych stylów tatuażu dzięki jasnej palecie kolorów, a także grubemu zarysowi czernią.


Styl nie wymaga precyzyjnego przestrzegania realizmu, trójwymiarowych obrazów o właściwych kształtach. Jest to również styl uniwersalny, który jest również popularny zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli wcześniej ludzie zastanawiali się, co oznacza któryś szczegół, dziś tatuaże Old School są bardziej wybierane ze względu na stronę estetyczną.

W latach sześćdziesiątych XX wieku niektóre kraje uchwaliły prawo zakazujące tatuaży, ponieważ zdarzały się częste wybuchy chorób. Styl Old School był na skraju wyginięcia. Niemniej jednak udało mu się pokonać tak trudny czas, a dziś na świecie jest wielu fanów tego stylu.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontakt
Szybkie wyszukiwanie szkiców