Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz nietoperza?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z nietoperzem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż nietoperz

Branża tatuażu cieszy się dużą popularnością niesamowitych obrazów różnych kierunków i stylów.

Dość popularne stają się tatuaże z mistycznym motywem, w których dominują wizerunki wilków, kruków, sów i innych nocnych stworzeń. Jednymi z popularnych nocnych mieszkańców, często spotykanych w tatuażach, są nietoperze. To niezwykle ciekawe ssaki, które potrafią latać. Z upływem czasu różne narody rozwinęły własne podejście do nietoperzy, dlatego ma on różne znaczenie. Zasadniczo symbolikę obrazów nietoperza można warunkowo podzielić na dwa rodzaje: negatywną i pozytywną.

tatuaż nietoperz

Główne skojarzenia

Ze względu na to, że ssak ten jest drapieżnikiem nocnym, bardzo często kojarzony jest z siłami zła i ciemności.

W starożytności ludzie bardzo bali się nietoperzy, wierzono, że są one jedną z form istnienia wampirów, magów i wilkołaków. Ssaki te są szczególnym rodzajem drapieżników, które odżywiają się wyłącznie zwierzętami stałocieplnymi, a dokładniej ich krwią. Zdarzały się przypadki, gdy atakowały one również ludzi. Dlatego ludzie traktowali je z przerażeniem i obawą, a sam wygląd nietoperzy nie budził w nich zaufania.

W średniowieczu przed pojawieniem się religii chrześcijańskiej w Europie wierzono, że nocne wampiry mają wyjątkowe zdolności. Uważano, że nietoperz potrafi wyczuwać tajemnice natury, a także nawiązywać kontakt z innymi światami. Z tego powodu nietoperze były często zwierzętami domowymi czarownic i magów, którzy wykorzystywały je w rytuałach czarnej magii. Wraz z nadejściem religii chrześcijańskiej ludzie odkryli bezpośredni związek między ssakiem a samym diabłem — nietoperz działał jako znak satanistyczny, a także był czczonym bożkiem. Z powodu różnych przesądów nietoperze uległy zniszczeniu. Wierzono, że zwłoki drapieżnika są w stanie chronić ludzi przed wszelkim złem, dlatego ich ciała często wieszano w pobliżu domów.

tatuaż nietoperz
tatuaż nietoperz

Na podstawie powyższego opisu tatuaż nietoperza kojarzy się z siłami ciemności.

Jednak prócz negatywnej strony drapieżnik ma również wiele pozytywnych cech.

Na przykład starożytne ludy Rzymu i starożytnej Grecji czciły nietoperze. W końcu drapieżnik ma ostry wzrok w ciemności, ponadto bardzo łatwo orientuje się w przestrzeni. Dzięki tym umiejętnościom nietoperze mogą wolno i szybko latać w nocy, omijając różne przeszkody. Stworzenia te są znakiem czujności i rozeznania.

Ludzie w Chinach są bardzo pozytywnie nastawieni do ssaków. Drapieżnik jest symbolem szczęścia, długowieczności i płodności, a także znakiem godnej śmierci.

tatuaż nietoperz

Symbolika
nietoperza w tattoo

Po przeanalizowaniu dwóch głównych oznaczeń nietoperza można dojść do wniosku, że w branży tatuażu szkic drapieżnika ma niejednoznaczną interpretację.

Znaczenie tatuażu może się różnić w zależności od stosunku samej osoby do tego ssaka. Warto pamiętać również o znanym Batmanie, dzięki któremu szkic tatuażu nietoperza kojarzy się z obrońcą i bohaterem.

Nietoperz pięknie prezentuje się na każdej części ciała, często uzupełniany jest księżycem lub pajęczyną. Szkic nietoperza jest uniwersaln, wybierają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Znaczenie wzoru będzie zależeć tylko od klienta, ponieważ to on nadaje tatuażowi główną interpretację.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców