Szkice tatuażu „Sansara” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz samsare?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z samsarą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu sansary

Szkic sansary jest bardzo popularnym obrazem tatuażu.

W równym stopniu wybierają go jak mężczyźni, tak i kobiety w różnym wieku. Jakie jest znaczenie tatuażu sansary? Powiemy ci w tym artykule.

Wiele osób uważa sansarę za symbol buddyzmu, ale jest to nieco błędna opinia, ponieważ pierwsze początki tego znaku pochodzą z późnowedyjskiego braminizmu. Później pojęcie sansary dotarło do buddyzmu i nabrało znaczenia, które pozostaje aktualne do dziś.

Szkice tatuażu sansary
Szkice tatuażu sansary
Szkice tatuażu sansary

Znaczenie tatuażu sansary

Szkic sansary przedstawia nieskończoną cykliczność życia i śmierci.

W filozofii Wschodu wszystkie etapy ludzkiego życia są osadzone w tym znaku, który kontroluje sam władca śmierci. Ogólnie rzecz biorąc, jest to cykl życia.

Sansara jest przedstawiana w kształcie koła, co oznacza: cykliczność świata i jego ciągłe zmiany, niekończący się strumień ciągłego czasu, odnowienie i reinkarnację.


Obraz koła uzupełniają rysunki węża, świni i koguta. Te elementy mają również szczególne znaczenie:


 • Obraz świni mówi o skąpstwie i niewykształceniu;
 • Rysunek koguta jest uosobieniem samowoli i cielesnych przyjemności;
 • Obraz węża identyfikuje wrogość i złośliwość.
 • Warunkowo dzieląc koło sansary na dwie części, otrzymujemy następujący obraz: po lewej stronie koła znajdują się sprawiedliwi i mnisi, którzy zasłużyli na odrodzenie się w ludzi. W przeciwległej części znajdują się grzeszni ludzie, których reinkarnacja doprowadzi do ciał niskich istot.


Sansara jest związana z karmą. Dusza ludzka pragnie uwolnić się od czynów popełnionych w przeszłości i uwolnić się od niekończącego się koła sansary. W buddyzmie zwyczajowo umieszczano ten znak na ciałach zmarłego, aby jego dusza przestała wędrować z ciała do ciała i znalazła spokój.

Szkice tatuażu sansary
Szkice tatuażu sansary

Opcje wykonywania sansary na ciele

Znaczenie tatuażu sansary różni się w zależności od tego, jak jest on przedstawiony na ciele.

 1. Koło ze szprychami.
  1. Koło jest uosobieniem słońca, a jego promienie są przedstawione w postaci szprych. Ten obraz jest rodzajem talizmanu, który przyciąga dobrobyt, sukces w biznesie. Promienie rozchodzące się w różnych kierunkach przynoszą szczęście nie tylko właścicielowi tatuażu, ale także jego bliskim. Od czasów starożytnych słońce jest męską energią, więc koło sansary ze szprychami jest najbardziej odpowiednie dla męskiej połowy populacji.

 1. Idealnie wykonany okrąg jest znakiem stałości, bez ruchu i rozwoju.
  1. Często dodatkowy obraz jest umieszczany wewnątrz koła, ale warto zachować ostrożność przy jego wyborze i znaczeniu. Ponieważ ogólnie tatuaż będzie oznaczał stałość tego, co znajduje się w kole.

 1. Niedokończone koło z początkiem i końcem.
  1. Ten obraz sugeruje, że dusza człowieka dąży do wolności, człowiek nie chce, aby jego dusza nadal wędrowała z jednego ciała do drugiego. Ponadto ten obraz sugeruje, że osoba wierzy w zdolność do zmiany własnego losu.


Miejsca do tatuowania

Nie ma zasad przy wyborze części ciała do tatuażu sansary. Każda osoba sama decyduje, gdzie chce mieć tatuaż. Najczęściej tatuaż sansary nakłada się na szyję, nadgarstek lub dolną część nogi.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.