Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz motyla?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z motylem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 10%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż motyl

Obrazy motyli są dość popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicielek płci pięknej.


Takie tatuaże niosą ze sobą lekkość, atrakcyjność, delikatność i kobiecość, jednocześnie podkreślając swoimi barwami urodę. Wiele dziewczyn chce wytatuować motyla na swoim ciele, choć niektóre nie mogą się zdecydować, bo nie wiedzą jakie znaczenie ma ten lub inny wzór. Symbolika tatuażu przedstawiająca motyla nie jest łatwa do analizy, ponieważ ten rysunek ma wiele znaczeń. Najważniejsze jednak jest znaczenie, jakie nadaje mu sam właściciel.

Tatuaż motyl
Tatuaż motyl

Podstawowe znaczenie

  • Najpopularniejszym znaczeniem tatuażu z motylem jest transformacja, odrodzenie, pragnienie czegoś nowego. To znaczenie jest bezpośrednio związane z metamorfozą samego motyla: z gąsienicy powstaje piękny motyl z kolorowymi skrzydłami. Dziewczyny, które wybierają sobie tatuaż z motylem, najczęściej starają się zmienić, znaleźć nowe hobby i zacząć życie od nowa. Jeśli niepokoi Cię coś, co zrobiłaś w przeszłości lub chcesz zmienić swoje życie już teraz, tatuaż motyla będzie doskonałym początkiem dalszych zmian.
  • Motyl uosabia również kobiece piękno i delikatność ze względu na barwy koloru, ale jednocześnie pokazuje wrażliwość i bezbronność płci. Tatuaż z kolorowym motylem sprawi, że będziesz miała ochotę wyglądać tak niesamowice jak ten wzór. Będzie on pasować wszystkim dziewczynom, które chcą kojarzyć się z pięknem i kobiecością.
  • Motyl niesie ze sobą wyrafinowanie, delikatność, kruchość i urok. Tatuaże z motylem są niewielkie, co w pełni podkreśla harmonię właścicielki. Niektórzy uważają taki tatuaż za talizman urody i młodości.
  • Wzór motyla symbolizuje szczęście i powodzenie, dlatego wiele osób wybiera własnie takie tatuaże, aby ten stan towarzyszył im przez całe życie. Jak wspomniano powyżej, główne znaczenie tatuażu tworzone jest wyłącznie przez samego człowieka, który go nosi, nawet jeśli istnieje kilka jego znaczeń.
  • W Japonii powszechnie przyjmuje się, że motyl symbolizuje rodzinne szczęście i komfort. Taki tatuaż jest popularny wśród zamężnych dziewczyn, które chcą chronić swoją rodzinę, zachować harmonię i ciepłe relacje z innymi.
  • Dość często takie cudowne stworzenia są kojarzone z nieśmiertelnością duszy. Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądało ich życie po śmierci. Wśród nich są tacy, którzy wierzą, że ich dusza jest nieśmiertelna i na potwierdzenie tego wykonują tatuaż przedstawiający motyla.
  • Motyl na ciele uosabia też wolność. Właściciele tatuaży chcą pokazać, że posiadają cechy osoby niezależnej. W końcu trzepotający motyl leci tam, gdzie chce, nie polegając na nikim.Tatuaż można wykonać w dowolnym stylu i kolorystyce. Ktoś lubi minimalizm, ktoś łączy motyla z kwiatkiem lub innymi wzorami, a ktoś wypełnia małe stadko tych pięknych stworzeń. Symbolika motyli w tattoo jest róznorodna, ponieważ wciąż istnieje wiele jego znaczeń. Jeśli chcesz podkreślić swoją urodę i kobiecość kolorowy motyl będzie świetnym rozwiązaniem, a wykonanie w jaśniejszych kolorach doskonale podkreśli Twoją delikatność. Ponadto tatuaż motyla może być tylko dodatkowym elementem do stylu, nie mając żadnego znaczenia.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców