Szkice tatuażu „Słoń” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz słonia?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z słoniem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatuażu słoń

Słoń jest niezwykle pięknym i potężnym zwierzęciem.

Niektórzy ludzie mają błędne zdanie na temat tego przedstawiciela świata zwierząt, myśląc, że słoń jest bardzo powolny i niezgrabny. Często można znaleźć porównanie potężnego słonia z żółwiem. W rzeczywistości ta opinia jest całkowicie błędna. Po rozmowie z ludźmi, którzy muszą pracować lub mieszkać w tej samej okolicy z tym niesamowitym zwierzęciem, dowiesz się, czym naprawdę jest słoń. W Indiach istnieje legenda, która mówi, że słonie, podobnie jak ptaki, mogły latać, podbijając przestrzeń nieba. Bardzo kochali wolność i nie słuchali nikogo. Dlatego pewnego dnia stary pustelnik przeklął słonie i stracili zdolność latania.

Szkic tatuażu słoń
Szkic tatuażu słoń

Kraje afrykańskie i centralna część Azji, to właśnie z tych krajów pochodzi tatuaż przedstawiający słonia.

Te narody uważają, że słoń uosabia lojalność, spokój, pewność siebie, oddanie i moc. Słoń jest dla nich bardzo ceniony, ponieważ ma wytrzymałość i niezwykłą siłę. Dla buddystów obraz słonia oznacza wiedzę duchową, stałość i energię wewnętrzną. W średniowiecznej Europie wizerunek słonia oznaczał ascezę i czystość. Ta interpretacja wynika z faktu, że podczas ciąży samica słonia nie wchodzi w kontakt seksualny z płcią przeciwną. Taka abstynencja od życia seksualnego trwa osiemnaście miesięcy. W starożytnym Rzymie słoń uosabiał mądrość i zwycięstwo. Kiedy imperium upadło, religia chrześcijańska przedstawiała słonia miażdżącego węża jako znak zwycięstwa dobra nad złem.

Szkic tatuażu słoń
Szkic tatuażu słoń
Szkic tatuażu słoń

Oznaczenia tatuażu słoń

Dziś wizerunek słonia jest dość powszechny w dziedzinie sztuki tatuażu.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zdobią swoje ciała jego wizerunkiem. Wielu przedstawia słonia, ponieważ podoba im się jego potężny wygląd, a niektórzy kojarzą tatuaż ze specjalnym oznaczeniem.

  • Dla mieszkańców Indii słoń jest uosobieniem boga Ganeśa, który jest często przedstawiany z ludzkim ciałem i głową słonia. Dla nich słoń jest zwierzęciem honorowym, którego wizerunek przyciąga do właściciela szczęście, uczy mądrości, opanowania i kontroli nad swoimi pragnieniami.
  • Inne kraje wschodnie kojarzą słonia ze znakiem spokoju, godności i mądrości.
  • W Kambodży, Tajlandii i Birmie słoń pełni rolę patrona nad deszczem, zapewniając ludziom dobre plony.W religii buddyzmu biały słoń jest znakiem płodności i macierzyństwa. Istnieje legenda, według której królowa miała proroczy sen. Królowej śniło się, że wszedł do niej biały słoń, budząc się, królowa zdała sobie sprawę, że wkrótce urodzi dziecko. W ten sposób narodził się Budda.

Łącząc wszystkie oznaczenia tatuażu z wizerunkiem słonia razem, możemy powiedzieć, że słoń jest obdarzony wyłącznie pozytywną energią. Tatuaż słonia podkreśli szlachetność osoby, jej silnego ducha, odwagę, wytrzymałość, godność i czystość.

Szkic tatuażu słoń
Szkic tatuażu słoń

Opcje wykonania

Tatuaż z wizerunkiem słonia można wykonać w dowolnym preferowanym stylu lub technice.

Mężczyźni zazwyczaj wybierają realistyczny styl tatuażu, przedstawiając majestatycznego, potężnego słonia na swoim ciele. Kobiety wolą wizerunek słoniątka lub kreskówkowy styl obrazu. Słoń wykonany techniką akwareli prezentuje się bardzo bogato. Realistyczny styl można nazwać szczególnie spektakularnym wykonaniem słonia, w którym cała moc i siła słonia jest w pełni przekazana. Słoń jest przedstawiany głównie w naturalnym środowisku, ale opcje wykonania tatuażu mogą być bardzo zróżnicowane.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.