Tatuaż spirala - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Spirale?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Spiralą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż spirala

Branża tatuowania ciała jest wypełniona kolosalną liczbą bardzo różnych szkiców.

Tatuaże są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Tatuaże męskie różnią się od tatuaży kobiecych głównie stosunkiem wielkości i koloru. Mężczyźni wybierają brutalne wersje tatuażu, monochromatyczne, ciemne tony. Kobiety natomiast w większym stopniu lubią schludne, delikatne, kolorowe obrazy. Istnieje również osobna kategoria tatuaży - uniwersalne. Tatuaże uniwersalne to obrazy popularne wśród obu płci. Jednym z nich jest obraz spirali.

Szkic spiralny jest bardzo poszukiwany zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w różnym wieku. Tatuaż spiralny wygląda dość prosto, ale jednocześnie tajemniczo. Jakie jest znaczenie tatuażu ze spiralą dowiesz się z naszego artykułu.

tatuaż spirala

Znaczenie
spirali w tattoo

Tatuaże spiralne są często wybierane przez ludzi, którzy uwielbiają filozofować, zastanawiać się nad tematem lotu kosmicznego i odkrywać tajemnice Wszechświata.

Tacy ludzie zwykle nie tracą wiary w ludzki postęp, są pewni siebie i uważają, że świat można zmienić na lepsze.

Szkic spiralny jest uosobieniem zimy, wiosny, lata i jesieni, ponieważ te pory roku trwają w nieskończoność. Spiralny szkic tatuażu jest rodzajem równowagi między siłami Światła i Ciemności.

Skompresowana spirala w kulturze tatuażu wskazuje, że w człowieku drzemie potencjał energetyczny. Z reguły taka osoba może stopniowo otworzyć się demonstrując swoje umiejętności. Tacy ludzie potrzebują wsparcia bliskich, a jeśli nie są w stanie go uzyskać, identyfikują to wsparcie w postaci tatuażu.

Tatuaż spiralny niesie również takie znaczenia jak: racjonalność, spokój, konsekwencja, ciekawość oraz roztropność. Jeśli wszystkie te cechy są nieodłącznym elementem człowieka, spiralny tatuaż je wzmocni.

Podwójna helisa w tatuażu to uosobienie przeciwieństw: dnia i nocy, dodawania i odejmowania, życia i śmierci. Ponadto ten znak może uosabiać ognisty płomień, życiową nieprzewidywalność i ciągłe zmiany.

Jeśli spojrzeć na tatuaż pod kątem psychologicznym, jest on rodzajem bariery przed niemal całym światem. Tacy ludzie są najczęściej zamknięci, trudno nawiązują kontakty.

tatuaż spirala
tatuaż spirala
tatuaż spirala

Fakty historyczne

W starożytnym Egipcie spirala była znakiem wielkości, tajemnej wiedzy, mądrości.

Symbol ten można był często używany w egipskich hieroglifach.

W starożytności wiele plemion uważało, że spirala jest talizmanem. Wierzono, że amulet przyniesie szczęście w polowaniu, a także ochroni całą rodzinę przed siłami zła i dzikimi drapieżnikami.

Obrazy celtyckie również zawierają symbol spirali, uzupełniony różnymi wiązaniami i splotami, które uosabiają niekończącą się reinkarnację.

Plemiona maoryskie kojarzyły obraz spirali z połączeniem zasady męskiej i żeńskiej.

tatuaż spirala

Lokalizacja tatuażu

Wzór można nałożyć w dowolnym miejscu na ciele, w zależności od tego, jaki rozmiar ma mieć tatuaż.

Spirala dobrze wygląda na nadgarstku, szyi, łopatce, w okolicy kostki. Kolor tatuażu może być dowolny, wszystko zależy od preferencji klienta.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.