Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz lekarza zarazy?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z lekarzem zarazy?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Doktor Plagi

Obraz doktora plagi uosabia mistycyzm i fatalizm, zapowiada nieuchronność śmierci i sam lęk przed nią.

Doktor plagi jest znany wszystkim dzięki jego niezwykłemu kostiumowi, który chronił lekarzy średniowiecza przed straszliwą dżumą dymieniczą. W średniowieczu zaraza ta pochłonęła ogromną liczbę ludzkich istnień. I tak niezwykły, mistyczny strój lekarzy był dla nich jedynym ratunkiem przed śmiercią. Ze względu na swój dziwny ubiór ochronny, który budzi lęk, lekarz jest tak popularny w branży tatuażu.

Tatuaż Doktor Plagi

Doktor plagi.
Historia pochodzenia

Oblicze lekarza znane jest we wszystkich krajach europejskich, gdyż w średniowieczu Europę zawładnęła straszna choroba zwana „dżumą dymieniczą”, a jej inną potoczną nazwą jest „czarna śmierć”.

Choroba ta była największą ze wszystkich chorób, z jakimi kiedykolwiek spotkała się ludzkość. Nawet najbardziej wpływowi ludzie nie zostali uratowani przed dżumą dymieniczą, która zmiotła absolutnie wszystkich na swojej drodze. W tamtych czasach medycyna nie była tak rozwinięta, ale bardziej jak nauki teologiczne, na podstawie których wielu ludzi umierało nawet na najprostsze przeziębienie. Ponieważ lekarze nie mogli się oprzeć zarazie, zastępowali ich lekarze, którzy nosili miano „doktorów plagi”. Czarną śmierć leczono niezwykle niekonwencjonalnymi metodami. Chorych poddawano metodzie upuszczania krwi i usuwano dymienice (zapalenie węzłów chłonnch), które tworzyły się na ludzkim ciele w wyniku choroby. Jednak dzięki tym metodom walki z dżumą udawało się nawet ratować ludzkie życia.

Tatuaż Doktor Plagi
Tatuaż Doktor Plagi
Tatuaż Doktor Plagi

Podczas leczenia pacjentów wszyscy lekarze byli narażeni na wysokie ryzyko infekcji.

Dlatego specjalnie dla nich wymyślono charakterystyczny ubiór ochronny, który swoim wyglądem wpajał pacjentom poczucie nadziei na zbawienie, a jednocześnie lęk przed nieuchronnością śmierci.

Najważniejszym elementem ubioru lekarzy była maska przypominająca długi ptasi dziób. Na końcu dzioba maski znajdował się zbiór ziół leczniczych, które miały ich chronić. Wierzono, że dziób jest mistycznym talizmanem, który chroni lekarzy przed czarną śmiercią. Lekarze nosiły też czerwone okulary, wierzono, że właśnie czerwony kolor potrafi uchronić przed zarażeniem. W rzeczywistości jednak okulary chroniły lekarzy przed krwią uwalnianą podczas leczenia.

Oprócz maski lekarz miał na sobie wysokie buty, rękawiczki, czapkę i sięgający do podłogi płaszcz. Wszystkie te rzeczy były wykonywane ze skóry, która była najtrwalszym i najmocniejszym materiałem.

Tatuaż Doktor Plagi
Tatuaż Doktor Plagi

Znaczenie tatuażu

Zwykle motyw doktora plagi wybierają ludzie odważni, którzy nie boją się wyrażać swoich poglądów.

Są to ludzie, którzy kochają mistyczne historie oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Doktor plagi to obraz uniwersalny, który jest równie często wybierany przez płeć męską, jak i żeńską. W końcu obraz niesie ze sobą szczególne spojrzenie na świat i pokazuje ukryte cechy charakteru właściciela tatuażu.

Tatuaż doktora plagi ma dwa główne oznaczenia.

  • Fatalizm. Osoby, które wybrały ten szkic do tatuażu, wierzą, że wszystkie wydarzenia zostały juz okreś przez Boga/los nie można to zmienić. Z reguły tacy ludzie płyną z prądem.
  • Gra ze śmiercią. Według samej historii doktora plagi, nieustannie prześladuje go śmierć. Za pomoca tatuażu z tym motywem właściciel tatuażu oświadcza całemu światu, że nie zna strachu przed śmiercią i jest gotowy spojrzeć jej prosto w oczy.



Wybierając szkic tatuażu, warto pamiętać, że najważniejszym znaczeniem jest to, które klient sam przypisuje swoim tatuażom.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców