Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz barana?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z baranem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż barana

W branży tatuażu artystycznego ogromną popularność zyskał motyw zwierzęcy.


Od czasów starożytnych ludzie nakładali na swoje ciała wizerunki psów, kotów, niedźwiedzi, wilków i innych zwierząt. Wiele z nich uważali za totemiczne, zawsze czczcili i uwielbiali. Wśród wielu różnych tatuaży z podobnym motywem jednym z najpopularniejszych jest baran. Wizerunek tego zwierzęcia starożytnego świata ma szczególny charakter i oznaczenie. W wielu plemionach baran był symbolem zwycięstw militarnych, wielkiej siły i płodności. Starożytna Grecja symbolicznie kojarzyła go z Zeusem. Mieszkańcy wyspy Cypr kojarzyli barana z boginią miłości Afrodytą, a mieszkańcy starożytnego Egiptu wierzyli, że to zwierzę niesie ze sobą energię słoneczną i jest znakiem twórczego życia. Opierając się na historii, możemy śmiało powiedzieć, że tatuaż przedstawiający barana ma głęboką interpretację od czasów starożytnych.

Tatuaż barana

Symbolika Tatuażu

Tatuaż barana ma więcej niż jedno znaczenie, ale kilka jego interpretacji.

 1. Upór.
  1. Wszyscy znają przysłowie „uparty jak baran”, ale warto zauważyć, że nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie, tatuaż barana oznacza upór właściciela, jego determinację. Taki tatuaż sugeruje, że jego właściciel będzie iść pod prąd, aby osiągnąć wyznaczony cel.
 2. Uporczywość.
  1. Cecha podobna do pierwszej. Za pomocą tego tatuażu człowiek demonstruje nie tylko swój upór, ale także fakt, że celowo idzie w potrzebnym kierunku.
 3. Pewność.
  1. Właściciel tatuażu jest osobą pewną siebie, robi wszystko po swojemu i chętnie podejmuje ryzyko.
 4. Odwaga.
  1. W tym przypadku tatuaż podkreśla nieustraszoność właściciela, jego zdolność do stawienia czoła każdemu wyzwaniu.
 5. Znak zodiaku.
  1. Zwykle wizerunek barana do tatuażu wybierają ludzie urodzeni pod konstelacją Barana, który jednocześnie jest symbolem powodzenia.

Wzór z czaszką barana ma oznaczenie nieustraszoności i ciekawości. Ludzie z takim tatuażem z reguły starają się nauczyć czegoś nowego, niezwykłego, nieznanego.

Tatuaż barana umieszcza się na dowolnym obszarze ciała: ramionach, nogach, szyi, ramieniu, klatce piersiowej lub plecach. Aby uzyskać bardziej efektowny wygląd, wzór barana tatuują na plecach, klatce piersiowej lub ramieniu.

Tatuaż barana
Tatuaż barana
Tatuaż barana

Różnorodność Wzorów

Najczęstszym wykonaniem tatuażu barana jest realistyczne zwierzę w swoim zwykłym środowisku.


Często zdarzają się tatuaże bez dodawania tła, w tym przypadku głowę barana można uzupełnić różnymi elementami (kwiaty, napisy, wzory itp.). Do realizacji tatuażu szeroko stosowane są kolory czerni i bieli, a wzór czaszki barana jest wykonany w tej samej kolorystyce.

Tatuaż barana ma męski charakter, taki wzór jest niezwykle rzadki na kobiecym ciele. Wybierając taki tatuaż ludzie podkreślają w ten sposób główne cechy swojego charakteru: upór, nieustraszoność, determinację i odwagę. Urodzeni pod konstelacją Barana z reguły dodają do całego projektu gwiazdy, zwiększając w ten sposób jego urok.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców