Tatuaż żaglowiec - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz żaglówke?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z żaglówką?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż żaglowiec

Tatuaże przedstawiające statki były pierwotnie noszone tylko przez żeglarzy.


Dla osób, których życie związane jest z morzem, tatuaż statku oznacza zamiłowanie do wolności i przygody. Wizerunek żaglowca służył żeglarzom jako znak rozpoznawczy, oznaczał przynależność człowieka do tego zawodu. Kobiety z reguły nie były zabierane na statek. Wierzono, że obecność kobiety przyciągała kłopoty, dlatego tatuaże z żaglówkami były dozwolone wyłącznie dla mężczyzn. Przez długi czas żaglówki zdobiły ciała tylko tych marynarzy, którym udało się opłynąć Przylądek Horn. Przylądek ten jest obszarem niezwykle niebezpiecznym, bo szaleją tam fale, które wznoszą wiatry o niewiarygodnej sile. Ci, którzy minęli Przylądek Horn byli dumni ze swojego czynu - niewielu osób wróciło z tej wyprawy.

Oprócz powyższych znaczeń tatuaż mógł określać, do jakiego bractwa należy marynarz. W przypadku śmierci marynarza chowano zgodnie z odpowiednimi tradycjami.

Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec

Symbolika
żaglowca w tattoo

Obecnie ograniczenia dotyczące tatuażu z motywem żaglowca zostały już dawno usunięte, więc wszyscy mężczyźni i kobiety mogą zdobić swoje ciała za pomocą tego statku.


A interpretacja tatuażu zależy bezpośrednio od przedstawionej jednostki pływającej.

Szkarłatne żagle statku mówią o oczekiwaniu i wierze właściciela tatuażu. Po wytatuowaniu tego obrazu na swoim ciele, życie człowieka wkrótce ulegnie dramatycznym zmianom.

Żagle nadmuchiwane wiatrem są oznaką pomyślności. Taki tatuaż przypomina człowiekowi, że należy dążyć do osiągnięcia jak najlepszych wyników i daje mu siłę do podjęcia nowej drogi.

Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec

Podniesione żagle oznaczają zmienność i marzycielski charakter osoby.

Nos (dziob) statku mówi o władzy, a statek piracki oznacza awanturnictwo i niezależność.

Żaglowiec doskonale uzupełnia wizerunek właściciela tatuażu, który dość często zmienia miejsce zamieszkania. Również tatuaż mówi o dążeniu człowieka do perfekcji.

Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec

Znaczenie żaglowca
dla mężczyzn

Obraz okrętu wojennego. Taki wzór na ciele charakteryzuje osobę silną i waleczną.

Właściciel tego tatuażu jest zawsze gotów stanąć w obronie siebie i swoich bliskich.

Statek na szalejących falach. Mówi, że właściciel tatuażu często wdaje się w różne awantury przygotowane dla niego przez los.

Biała żaglówka. Podkreśla osobowość twórczą człowieka, gotowość do przygody w każdej chwili.

Statek z piracką flagą. Opisuje osobę niezależną.

Udekorowany nos statku. Wskazuje na poważne intencje i wiarygodność osoby.

Ponadto statek dla mężczyzn jest rodzajem talizmanu, który przyciąga szczęście do właściciela tatuażu na wszyskich poziomach.

Tatuaż żaglowiec
Tatuaż żaglowiec

Znaczenie żaglowca
dla kobiet

Szkic tatuażu żaglowca, statku jest często wybierany do tatuażu przez przedstawicieli płci silniejszej.


Dla słabszej płci taki tatuaż działa również jako talizman, który przyciąga fortunę.

  • Szkarłatne żagle na ciele kobiety mówią o jej romantyczności.
  • Szkuner wskazuje, że właściciel tatuażu uwielbia marzyć i szybować w chmurach.
  • Również tatuaż statku na ciele kobiety może oznaczać jej lojalność wobec współmałżonka, który uwielbia podróże po morzach.
  • Gwiazda nad pokładem mówi o poświęceniu się swoim celom i wierze w świetlaną przyszłość.Obraz statku z kotwicą wskazuje na stabilność.

Tatuaże tego typu najlepiej prezentują się na dużych obszarach ciała, takich jak plecy czy klatka piersiowa. Ale nie przeszkadza to w wypełnieniu tego typu tatuażu w dowolnym miejscu. Wzór można wykonać w czerni i bieli uzupełniając go kolorowymi kwiatami. Wszystko zależy od Twoich preferencji i wyobraźni tatuatora

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców