Szkice tatuażu „Sowa” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz sowe?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z sową?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatuażu sowa

W sztuce tatuażu artystycznego bardzo popularne są obrazy różnych ptaków.


Znanym oznaczeniem jest wolność, pragnienie niezależności, lot ludzkiej myśli, fantazji. Jednak wśród wszystkich możliwych ptaków jest jeden ptak, który różni się od pozostałych tajemniczą interpretacją. Tym ptakiem jest sowa, która podbiła ludzi swoimi mistycznymi i tajemniczymi zdolnościami. Sama zdolność sowy do obracania głowy o 180 stopni w celu obserwowania tego, co się dzieje i szukania pożywienia dla siebie, jest niesamowita. Od czasów starożytnych ludzie szanowali sowę, ale jednocześnie się jej obawiali. Wynika to z faktu, że sowa jest nocnym ptakiem ze świecącymi oczami, przerażającymi dźwiękami i cichym ruchem. Mając tak niesamowite zdolności, sowa jest często porównywana do mistycznych mocy, chociaż w rzeczywistości sowa ma wiele pozytywnych określeń.

Szkic tatuażu sowa
Szkic tatuażu sowa

Znaczenie
tajemniczych ptaków

  1. Starożytni Grecy traktowali sowy ze szczególnym szacunkiem.
    1. Grecy uważali tego tajemniczego ptaka za wysłannika bogini Ateny (bogini mądrości, wnikliwości i nauczania). Starożytne monety ozdobiono wizerunkiem sowy, Grecy uważani są za lud, który nadał sowie znaczenie mądrości i wiedzy, zamiast mistycznych znaczeń. Mądrość sowy jest opisana w wielu opowieściach różnych narodów, w których sowa lub puchacz są najmądrzejszymi mieszkańcami lasu, wszyscy zwracają się do nich o radę.
  2. Indianie czcili także sowy, ptak ten kojarzył im się nie tylko z mądrością.
    1. Indianie wierzyli, że sowa zna wszystkie tajemnice świata i to nie tylko teraźniejszości, ale ma również zdolność zaglądania w inne światy. Wierzyli, że ludzkie sny i iluzje są podporządkowane sowom. Również mieszkańcy Indii wierzą, że sowa jest przewodnikiem do innego świata (taka sama interpretacja wśród mieszkańców starożytnego Egiptu), szamani i wszyscy członkowie plemienia używali piór sowy jako talizmanu.
  3. Zwolennicy hinduizmu wierzą, że sowa jest ściśle związana z kosmosem i jego duchowością.
  4. Wśród Słowian i chrześcijan sowa oznacza wysokie zdolności intelektualne i bystry umysł człowieka.


Tatuaże sowy już dawno przestały mieć mistyczne znaczenia, które często przerażają ludzi. Wręcz przeciwnie, uważa się, że sowa działa jak mądry, wolny, niezależny ptak. Bardzo często interpretacja wizerunku sowy wiąże się z czasem i długowiecznością, ponieważ wierzono, że sowa długo żyję. Aby podkreślić to oznaczenie, sowa jest często przedstawiana w połączeniu z zegarem. Może być jak zegar w pobliżu lub oczy ptaka są przedstawione jako tarcza zegara. Popularne są również obrazy sowy z kamieniami szlachetnymi zamiast oczu lub świecące nienaturalnym kolorem, a także wiele innych opcji obrazu. Osoby, które wybierają wizerunek sowy do tatuażu, są zwykle dość mądre, mają silną pozycję życiową, silnego ducha, zamiast hałaśliwych spotkań, są bardziej skłonni do spokojnych wieczorów. Również tatuaż sowy dla wielu osób działa jak amulet, który przyciąga wiedzę i sukces.

Szkic tatuażu sowa
Szkic tatuażu sowa
Szkic tatuażu sowa

Kobieca
interpretacja sów

Kobiety do tatuaży mogą wybierać różne wzory sowy.


Może to być realistyczny ptak, abstrakcja lub kreskówka. Kolor obrazu również nie ma granic, wszystko zależy od wyobraźni mistrza lub klienta.

Obraz sowy na rękach wskazuje na mądrość właścicielki i jej tajemniczość.

Kosmiczna sowa. Kosmiczne znaczenie tatuażu mówi, że właściciel tego tatuażu jest pozytywną i beztroską osobą.

Tatuaż w kolorowych i delikatnych kolorach sugeruje, że właścicielka jest osobą towarzyską i otwartą.

  • Męskie znaczenia tatuażu;
  • Silna połowa woli poważne wizerunki sów.Obraz sowy na ramieniu (prawym) sugeruje, że właściciel tego tatuażu jest mądry i zdeterminowany.

Sowa w czerni i bieli interpretuje spokój człowieka, jego mądre spojrzenie na rzeczy i zdecydowane nastawienie.

Jasne, kolorowe obrazy sowy mówią o pozytywnym nastawieniu właściciela.

Realistyczny wizerunek sowy mówi, że posiadacz tatuażu jest osobą kochającą życie. Może również oznaczać jego moc.

Jeśli wizerunek sowy jest niepełny lub brakuję dużych części ciała, to taki tatuaż sugeruje, że jej właściciel nie popiera standardu społeczeństwa i zwykłych ogólnych zasad.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców