Tatuaż żuk - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz chrząszcza?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z chrząszczami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż żuk

Popularność tatuaży z żukami cieszy się dużą popularnością na przestrzeni dziesiątek, a nawet setek lat.


Tatuaż z tym owadem ma wiele znaczeń, o których porozmawiamy poniżej. Od czasów starożytnego Egiptu chrząszcza uważano za świętego. Owad ten niósł w sobie wiele mistycznego znaczenia, które jest chyba jednym z najbardziej znanych. Znaczenie owo polega na tym, że pokazuje paralelę między chrząszczem a światem pozaziemskim: mistyczny świat i wszystkie jego elementy są wprowadzane do każdego projektu.

Tatuaż żuk

Symbolika
żuka w tattoo

Znaczenie tatuażu przedstawiającego chrząszcza to także silny talizman przeciwko chorobom, kłopotom i złemu oku.


Zgodnie z mitologią tatuaż był w stanie oprzeć się złu, chroniąc właściciela przed wieloma problemami. Więc nawet jeśli znaczenie tatuażu jest dla Ciebie tylko ozdobą, w każdym razie otrzymasz niezawodną ochronę. Talizman był wcześniej wykonany z metali szlachetnych i inkrustowany kamieniami. Taka dekoracja mogła stać się mieniem człowieka, a nawet rodzinną pamiątką.Niemniej jednak na podstawie wielu źródeł można zauważyć, że siła chrząszcza może być zarówno pozytywna, jak i negatywna. Sam szkic chrząszcza może być wykonany w sposób przestarzały lub współczesny, jednak pierwotne jego znaczenie pozostanie niezmienne.

Według wierzeń Egipcjan chrząszcz jest symbolem życia wiecznego, nieśmiertelności. Ponadto uosabia odrodzenie, wznowienie życia po śmierci. Takie przesłanie pozwoli właścicielowi tatuażu ujawnić pewność swoich umiejętności i gotowość podniesienia się po porażce. Dotyczy to wszelkich momentów życia:

  • Trudności w pracy.
  • Problemów zdrowotnych.
  • Kłótni w rodzinie.
Tatuaż żuk
Tatuaż żuk

Niezłomność ducha i chęć osiągnięcia celu jest głównym credo osoby noszącej tatuaż z żukiem.

Taki człowiek nie odbiega od wyznaczonych celów i konsekwentnie zmierza w ich kierunku. Jeśli klient wybiera tatuaż odnosząc się do jego znaczenia, właśnie te cechy charakteru są dla niego charakterystyczne. Od dawna uważano za zdumiewające to, jak żuki gnojowe toczą kulki z ekskrementami, mimo że waga tych kulek może być kilkakrotnie większa niż waga samego owada.Chrząszcz gnojowy imponował swoją wytrwałością i niezłomnością, ponieważ przewracał się przez jeden dzień. To pozwola mu w końcu osiągnąć swój cel, powoli, ale pewnie, krok po kroku. Tak więc osobę z tatuażem żuka można scharakteryzować jako silną i odporną, a jego siła wewnętrzna nie pozostanie niezauważona przez innych.Znaczenie samego symbolu nie ma negatywnego znaczenia, ale moc może być skierowana w dowolnym kierunku. Sam obraz, bez względu na to, jak agresywnie wygląda, nie ma złego przekazu. W każdym wykonaniu wzoru znaczenie jego pozostaje niezmienione.Oprócz żuka, który był jednym z najpotężniejszych symboli, używano również innych chrząszczy, których znaczenie często polegało na stosunku samej osoby do owada. Na podstawie nazw chrząszczy ludzie umieszczali swoje wizerunki na ciele, a amulety z tym owadem nadal są popularne w niektórych kulturach.Dziś wzór chrząszcza jest tylko swoistym tatuażem dekoracyjnym, który pozwala wyrazić swoje życzenia za pomocą rysunku na ciele.

Tatuaż żuk

Szkic żuka i
jego wzór na ciele

Aby wytatuować rysunek chrząszcza, można wybrać absolutnie dowolny styl: może to być obraz identyczny ze zdjęciem z encyklopedii lub kreskówkowa wersja tatuażu.


Każdą z istniejących opcji można uzupełnić o florę i faunę, czyniąc pracę niezwykłą i wyjątkową. Zarówno dziewczyny, jak i chłopaki od dawna doceniają ten szkic, dlatego bogata oferta propozycji jest wciąż uzupełniana o nowe pomysły. Jeśli nie możesz wymyślić, jak powinna wyglądać ostateczna wersja tatuażu, jesteśmy gotowi pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniej dla Ciebie opcji.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.