Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz Zbroje?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Zbroją?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż zbroja

Branża tatuażu artystycznego jest najpopularniejszą usługą zdobienia ciała na całym świecie.


Z jej usług korzysta duża liczba osób w różnym wieku i o różnym statusie. Tatuaże można warunkowo podzielić na trzy kategorie: męskie, żeńskie i unisex. W tym artykule skupimy się na męskim tatuażu, a mianowicie na tatuażu zbroi.

Tatuaż zbroja

Symbolika
zbroi w tattoo

Szkice tatuaży zbroi będą odpowiednie wyłącznie dla mężczyzn, gdyż na ciele kobiety taki obraz będzie wyglądał śmiesznie.


Rzeczywiście, od najdawniejszych czasów mężczyźni walczyli o swoją rodzinę, odwagę i honor. Natomiast kobiety pełniły funkcję obozowych strażniczek.

Najbardziej podstawowym oznaczeniem tatuażu zbroi jest odwaga i siła, ale opinie na ten temat nieco się różnią. Niektórzy twierdzą, że taki obraz jest bardziej odpowiedni dla odważnych mężczyzn, w tym przypadku zbroja podkreśla ich siłę i dobrą kondycję fizyczną. Natomiast niektórzy uważają, że taki ​​wzór jest odpowiednia dla każdego przedstawiciela płci męskiej, dodając mu odwagi i męskości.

Szkic zbroi działa również jako talizman, chroniąc właściciela przed wszelkimi niepowodzeniami. Ta interpretacja wynika z faktu, że zbroja została pierwotnie stworzona specjalnie do ochrony.

Zagłębiając się w historię, tatuaż zbroi, oprócz symbolu siły i odwagi, jest także znakiem rycerzy i wiary chrześcijan. W końcu zbroja chroniła ludzi przed siłami zła.Ponadto zbroja oznacza poświęcenie właściciela tatuażu oraz chęć walki o swoje zasady i priorytety.

Tatuaż zbroja
Tatuaż zbroja

Zbroja w
różnych krajach

  • Zbroja istnieje od bardzo dawna, a jej początki były jeszcze w starożytnym Cesarstwie Rzymskim. W ten sposób podczas bitew gladiatorzy chronili swoje ciała. Ze względu na to, że wielcy wojownicy byli pierwotnie więźniami zmuszonymi do mimowolnej walki z innymi gladiatorami, tatuaż przedstawiający zbroję mówi o okolicznościach, w których dana osoba jest przetrzymywana w niewoli.
  • Zbroja rycerska jest ostatnią zbroją w historii bitew. Zbroja chroniła właścicieli przed wszystkim: mieczem, strzałami, ciężkimi ciosami. Nie byli jednak w stanie ochronić się przed muszkietami, które zaczęły pojawiać się w tej epoce. Muszkiety z łatwością przebijały cały pancerz, zadając rycerzom poważne obrażenia. Na tej podstawie tatuaż ze zbroją może mówić o dawnych czasach, kiedy rycerze walczyli o honor i piękne damy.
  • Japońska zbroja. W Japonii istnieje kilka rodzajów zbroi, z których każdy ma swoje specjalne znaczenie. Na przykład - tanko, jeden z najstarszych rodzajów obrony. Osobliwą cechą zbroi jest to, że nie nadaje się tylko do chodzenia na piechotę. Natomiast zbroja keiko była przeznaczona tylko do walki konnej. Najbardziej prestiżową zbroją jest kozane dou, która uważa się za najbardziej zaawansowany rodzaj zbroi. Dziś ten rodzaj zbroi przedstawiony jest jako mundur galowy.
  • Zbroja słowiańska. Są to stalowe płytki przymocowane do skórzanej podstawy. Dodatkowymi elementami były kolczugi i rękawice ochronne. Takie ubrania często nosili bohaterowie, chroniąc swoje ciała w walce.
Tatuaż zbroja

Lokalizacja tatuażu

Z reguły tatuaż zbroi nakłada się na ramiona lub wykonuje się przejście za pomocą naniesienia wzoru od ramienia do klatki piersiowej.


Często też można znaleźć „rękawy” wykonane w stylu zbroi. W tym przypadku tatuaż na zbroi obejmuje część ramienia od nadgarstka do łokcia lub całkowicie wypełnia całe ramię aż do barku.

Tatuaż z motywem zbroi zawsze wygląda imponująco i odważnie. Wybierając tatuaż tego typu, wybierasz dla siebie niezawodną ochronę na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców