Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Otrzymaj zniżkę na każdy celtycke

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z celtycką?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż celtic

Celtowie to lud, który słynie z odwagi, siły, a także tajemniczości.


Rysunki używane do tatuaży mają własną symbolikę, głównie szkice celtyckie pokazują pewność siebie, siłę, niezależność, odwagę i determinację. Najczęściej tatuaże w tym stylu są wybierane przez mężczyzn, ale są też bardzo ciekawe szkice dla kobiet.

Tatuaż celtic

Symbolika celtyci w tattoo

W przypadku Celtów każdy obraz ma swoją specjalną interpretację, ale jeśli połączyć wszystkie rysunki, można wywnioskować kilka najbardziej podstawowych znaczeń:

 • Ciągłe połączenie procesów zachodzących we Wszechświecie.
 • Wiele splotów i labiryntów, które reprezentują przejście życia ludzkiego, które obfituje w wiele trudnych i nieprzyjemnych chwil.
 • Skrzyżowanie ziemi i nieba, czyli połączenie dwóch żyć.Jeśli chodzi o pojedyncze obrazy, również mają one własną interpretację. Na przykład krzyż wykonany w stylu celtyckim (krzyż słoneczny) symbolizuje elementy natury, cztery punkty kardynalne, mówiąc, że niebo jest ściśle związane z ziemią (połączenie duszy z ciałem). Potrójna helisa jest interpretowana jako duchowy wzrost i samopoznanie, a także symbol chrześcijańskiej Trójcy. Węzły interpretowane są jako połączenie między ciałem a duszą, światem duchowym i materialnym, symbol wieczności. Bransoletka wykonana w stylu celtyckim symbolizuje silną przyjaźń, lojalność i oddanie się miłości. Wizerunek kotła jest interpretowany jako zdobywanie nowej wiedzy i inspiracji. Często w stylu celtyckim można znaleźć wizerunek drzewa życia, przedstawiacego ręce z korzeniami, które sięgają ku niebu. Obraz ten służy jako rodzaj symbolu zjednoczenia dwóch światów, ponieważ mówi o starożytnych tradycjach i szacunku dla ich przodków. Jeśli na drzewach są liście, oznacza to, że przodkowie i bogowie pomagają właścicielowi tatuażu.

Tatuaż celtic
Tatuaż celtic

Zwierzęta celtyckie

Warto zauważyć, że celtycy zwracali szczególną uwagę na zwierzęta, ponieważ wierzyli, że najlepsze ich cechy trafią do właściciela tatuażu.

 • Wizerunek zająca był symbolem bogactwa i nieśmiertelności.
 • Szlachetny jeleń kojarzył się z niezależnością, walecznością i odwagą.
 • Rysunek konia był symbolem energii, odporności na wszelkie trudności, płodności i wytrzymałości.
 • Wizerunek psa kojarzył się z oddaniem, szczęściem i powodzeniem, a tatuaż węża uosabiał zdolność uzdrawiania, opiekuna ziemskiego świata, a także działał jako symbol płodności.
 • Wzór byka symbolizował męskość, siłę fizyczną, silny duch i wolność.
 • Tatuaże ryby kojarzono z wielką mądrością, umiejętnością patrzenia w przyszłość.
 • Potężne smoki uosabiały ogromną siłę i moc oraz były symbolem strażnika bram w inne wymiary.
 • Obraz lwa mówił o szlachetności, mądrości i determinacji.
 • Delfin był szczególnie chroniony przez Celtów podczas podróży morskich i kojarzył się duchowości, natomiast obraz dzika interpretowany był jako gniew i okrucieństwo.
Tatuaż celtic

Wzory ptaków

Celtowie zwracali szczególną uwagę na ptaki, wierzyli, że są one uosobieniem wolności, silnego ducha.

Kruk oznacza zdolności mistyczne, a mianowicie zdolność przewidywania. Wzór czapli jest symbolem uwagi i dokładności, a kuropatwa oznacza podstęp. Natomiast tatuaż przedstawiający bażanta daje możliwość przewidywania. Gołębie celtyckie symbolizują pokój, miłość i duchowość. Wizerunek kolorowego pawia kojarzył się bezpośrednio z pięknem i czystością, a obraz kaczki interpretowany był jako połączenie dwóch światów.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców