Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy celtycke

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z celtycką?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż celtic

Celtowie to lud, który słynie z odwagi, siły, a także tajemniczości.


Rysunki używane do tatuaży mają własną symbolikę, głównie szkice celtyckie pokazują pewność siebie, siłę, niezależność, odwagę i determinację. Najczęściej tatuaże w tym stylu są wybierane przez mężczyzn, ale są też bardzo ciekawe szkice dla kobiet.

tatuaże celtyckie znaczenie

Symbolika celtyci w tattoo

W przypadku Celtów każdy obraz ma swoją specjalną interpretację, ale jeśli połączyć wszystkie rysunki, można wywnioskować kilka najbardziej podstawowych znaczeń:

 • Ciągłe połączenie procesów zachodzących we Wszechświecie.
 • Wiele splotów i labiryntów, które reprezentują przejście życia ludzkiego, które obfituje w wiele trudnych i nieprzyjemnych chwil.
 • Skrzyżowanie ziemi i nieba, czyli połączenie dwóch żyć.Jeśli chodzi o pojedyncze obrazy, również mają one własną interpretację. Na przykład krzyż wykonany w stylu celtyckim (krzyż słoneczny) symbolizuje elementy natury, cztery punkty kardynalne, mówiąc, że niebo jest ściśle związane z ziemią (połączenie duszy z ciałem). Potrójna helisa jest interpretowana jako duchowy wzrost i samopoznanie, a także symbol chrześcijańskiej Trójcy. Węzły interpretowane są jako połączenie między ciałem a duszą, światem duchowym i materialnym, symbol wieczności. Bransoletka wykonana w stylu celtyckim symbolizuje silną przyjaźń, lojalność i oddanie się miłości. Wizerunek kotła jest interpretowany jako zdobywanie nowej wiedzy i inspiracji. Często w stylu celtyckim można znaleźć wizerunek drzewa życia, przedstawiacego ręce z korzeniami, które sięgają ku niebu. Obraz ten służy jako rodzaj symbolu zjednoczenia dwóch światów, ponieważ mówi o starożytnych tradycjach i szacunku dla ich przodków. Jeśli na drzewach są liście, oznacza to, że przodkowie i bogowie pomagają właścicielowi tatuażu.

tatuaże celtyckie znaczenie
tatuaże celtyckie znaczenie

Zwierzęta celtyckie

Warto zauważyć, że celtycy zwracali szczególną uwagę na zwierzęta, ponieważ wierzyli, że najlepsze ich cechy trafią do właściciela tatuażu.

 • Wizerunek zająca był symbolem bogactwa i nieśmiertelności.
 • Szlachetny jeleń kojarzył się z niezależnością, walecznością i odwagą.
 • Rysunek konia był symbolem energii, odporności na wszelkie trudności, płodności i wytrzymałości.
 • Wizerunek psa kojarzył się z oddaniem, szczęściem i powodzeniem, a tatuaż węża uosabiał zdolność uzdrawiania, opiekuna ziemskiego świata, a także działał jako symbol płodności.
 • Wzór byka symbolizował męskość, siłę fizyczną, silny duch i wolność.
 • Tatuaże ryby kojarzono z wielką mądrością, umiejętnością patrzenia w przyszłość.
 • Potężne smoki uosabiały ogromną siłę i moc oraz były symbolem strażnika bram w inne wymiary.
 • Obraz lwa mówił o szlachetności, mądrości i determinacji.
 • Delfin był szczególnie chroniony przez Celtów podczas podróży morskich i kojarzył się duchowości, natomiast obraz dzika interpretowany był jako gniew i okrucieństwo.
tatuaże celtyckie znaczenie

Wzory ptaków

Celtowie zwracali szczególną uwagę na ptaki, wierzyli, że są one uosobieniem wolności, silnego ducha.

Kruk oznacza zdolności mistyczne, a mianowicie zdolność przewidywania. Wzór czapli jest symbolem uwagi i dokładności, a kuropatwa oznacza podstęp. Natomiast tatuaż przedstawiający bażanta daje możliwość przewidywania. Gołębie celtyckie symbolizują pokój, miłość i duchowość. Wizerunek kolorowego pawia kojarzył się bezpośrednio z pięknem i czystością, a obraz kaczki interpretowany był jako połączenie dwóch światów.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców