Tatuaż księżyc - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz księżyc?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z księżycem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatuażu księżyc

Tajemnicze tatuaże zawsze przyciągają uwagę wielu ludzi, dlatego mimowolnie zaczynasz się zastanawiać, ile tajemnic kryje w sobie taki obraz i co oznacza dla właściciela.

Zwykle mistyczne znaczenie mają tatuaże przedstawiające sowę, kruka lub wilka. Tatuaż przedstawiający księżyc, który jest bardzo poszukiwany, również wydaje się tajemniczy, magiczny i niezwykle efektowny. W dziedzinie tatuażu artystycznego istnieje wiele opcji obrazów z wykonaniem księżyca. Jego wizerunek jest dość fascynujący, ponieważ był on opisywany przez wiele narodów, w mitach i legendach od czasów starożytnych. Ciekawe, że wiele narodów wierzyło, że księżyc, podobnie jak słońce, jest uosobieniem bóstwa. Przez cały czas ludzie czuli na sobie jego moc, ale nadal nie mogą w pełni zrozumieć i wyjaśnić tego wpływu. Chociaż księżyc jest patronem nocy, mając wiele tajemnic i sekretów, tatuaż z jego wzorem rzadko niesie ze sobą coś negatywnego. Wzór ma głęboką interpretację i jest uniwersalny. Wielu mężczyzn, podobnie jak kobiety, wybiera tatuaż z tym motywem, który przyciąga wszystkich przechodniów swoją tajemniczością.

Szkic tatuażu księżyc

Trakowanie w
różnych krajach

W kulturach wielu ludów nocne ciało niebieskie było kojarzone z zasadą żeńską i męską.W Grecji i Rzymie uosobieniem księżyca była Artemida - bogini polowania, płodności i kobiecej czystości, na cześć której zbudowano różne świątynie.

Starożytni Celtowie wierzyli, że uosobieniem księżyca jest Morgana - bogini wojny i uzdrowienia.

Cywilizacja Majów również czciła boginię księżyca, wierząc, że ​​zapewnia ona ochronę kobietom w ciąży.

W Chinach to ciało niebieskie było kojarzone z energią Yin, która jest zasadą żeńską. Uważa się, że księżyc posiada potężne siły.

Na kontynencie amerykańskim księżyc pełnił rolę najwyższego patrona i był najpotężniejszym bogiem. Ciało niebieskie zawsze było wysoko cenione, a od czasów starożytnych ludzie wiedzieli, że księżyc jest obdarzony potężnymi siłami i jest w stanie zaćmić słońce.

Tatuaż księżyc
Tatuaż księżyc
Tatuaż księżyc

Japończycy wierzyli, że uosobieniem księżyca jest Susanoo lub Takehaya Susanoo no Mikoto - bóg wiatru.Rozgniewany księżyc mógł zesłać na nich wiele nieszczęść, karząc ludzi grzmotami i błyskawicami. Mieszkańcy Indii i starożytnego Babilonu również czcili księżyc, który miał bezpośredni wpływ na ważne daty, zgodnie z nim zaczęto opracowywać pierwszy kalendarz księżycowy. W dzisiejszych czasach księżyc wpływa na obchodzenie świąt, na przykład Wielkanoc.

Tatuaż, w którym księżyc wygląda zza chmur ma nieco mistyczny charakter, często można spotkać takie określenie jak lunatykowanie. W końcu, jak zostało wskazane powyżej, księżyc może wpływać na ludzi, a nawet zmieniać ich zachowanie. Księżyc często odnosi się do zwierząt, takich jak wilki, sowy, nietoperze i inne nocne stworzenia. Nawiasem mówiąc, te same nocne drapieżniki są często przedstawiane na tle księżyca. Z księżycem kojarzy się również znane zwierzę - kot. Starożytni Egipcjanie uważali koty za strażników tego satelity, wierzono, że ich oczy są jego odbiciem. Astrologowie kojarzą księżyc ze znakiem macierzyństwa, który oznacza zmienność świata. Uważa się również, że księżyc odpowiada za emocje i myśli człowieka. Tatuaż jest zwykle przedstawiany w ciemnych kolorach, ponieważ jest nocnym obiektem na niebie. Można go wytatuować w dowolnym preferowanym miejscu. Zarówno duży, jak i mały obraz będą wyglądać równie oryginalnie i tajemniczo.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.