Tatuaż koty - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz kota?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kotem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kot

W wielu narodach wierzono, że kot jest obdarzony magicznymi mocami, uważano go za święte zwierzę.

Przede wszystkim koty były czczone w starożytnym Egipcie, ludzie symbolizowali kota z kobiecym pierwiastkiem, płodnością i macierzyństwem. Kotowi przypisywano także tytuł strażnika księżyca i zwycięzcy zła. Egipcjanie przedstawiali wiele bogiń z głową kotki lub jej sylwetkę. W Egipcie uważano za święte nie tylko samców, ale także samic kotów. Natomiast magiczne moce przypisywali wyłącznie kotom.

Kot był również uważany za święte zwierzę w krajach wschodnich. Mieszkańcy Tajlandii wierzyli, że koty syjamskie mają magiczne moce. Wśród ludów Chin i Japonii przyjęto, że kot symbolizuje dobroć i miłość, jest bardzo czczony i powinny być ulubieńcem w każdym domu. Buddyści uważali samców i samic za strażników świątyń, zawsze były wysoko cenione.

tatuaż koty

Symbolika kotów w tattoo

Tatuaż przedstawiający kota lub kotkę ma wiele interpretacji, najbardziej podstawowe to:

  • Duma, dowcip, umiłowanie wolności;
  • Tajemniczość, mistycyzm;
  • Szybkość, zwinność i pewność siebie;
  • Symbol komfortu, czułości i ciepła;
  • Wdzięk, seksualność i przebiegłość.W przypadku tatuażu ze wzorem kota możesz wybrać absolutnie dowolny styl, technikę i wzór. Na przykład w wersji egipskiej kot przedstawiany jest wyłącznie w kolorze czarnym, bo taki wzór wygląda dość elegancko. Również koty są przedstawiane w skoku, symbolizując odporność w każdej trudnej sytuacji, ponieważ pewnie "lądują" na cztery łapy. Tatuaż przedstawiający duże koty mówi o komforcie rodzinnym i bezpretensjonalności właściciela tatuazu. Wiele osób lubi wygląd kota z Cheshire, ze znanej bajki „Alicja w Krainie Czarów”, szczególnie ten kot przyciąga wszystkich swoim tajemniczym szerokim uśmiechem. Taki obraz mówi o mądrości osoby, jej roztropności i pewności siebie.

Tatuaże przedstawiające koty lub kocięta są zwykle nieodłączne dla dziewczyn, ale chłopaki również często tatuują je na swoich ciałach. Kobiety wolą tatuaże z tym motywem pełne wdzięku lub słodkie i puszyste twarze tych zwierząt. Mężczyźni natomiast preferują rysunki kotów w bardziej męskiej formie, na takich tatuażach często pojawia się agresja, drapieżne spojrzenie. Takie obrazy na ciele człowieka mówią o jego indywidualności, pokazując, że tworzy on własne zasady życia i nie potrzebuje innych ludzi.

tatuaż koty
tatuaż koty
tatuaż koty

Lokalizacja tatuażu

Nikt nie jest obojętny na szkice z kotami, ale wybierając najbardziej odpowiedni wzór, klienci zastanawiają się nad jego lokalizacją, aby wyglądał pięknie, ciekawie i przyciągał uwagę.

Żeńska połowa ludzkości woli nakładać wzór na łopatki, w takim miejscu prezentuje się on bardzo oryginalnie, a zarazem delikatnie. Mały kotek wykonany w stylu egipskim będzie również elegancko prezentował się w tym samym miejscu. Zarówno kobiety, jak i silniejsza płeć preferują wizerunki kotów na nogach. Wiele kobiet tatuuje kotka na podbrzuchu. A tatuaż w obszarze stopy pozwala na wypełnienie kota w pełnej okazałości, w różnych stylach i z dodatkowymi elementami. Najbardziej spektakularne szkice kotów wykonywane są najczęściej na plecach, ze wzgledu na wystarczająco duży obszar ciała, aby prezentować tatuaż w dowolnej wielkości. Jeśli chcesz zrobić tatuaż z kotem, ale masz problem z wyborem odpowiedniego miejsca, nasi specjaliści chętnie pomogą Ci w tym i podpowiedzą najlepszą lokalizację zgodnie z Twoimi preferencjami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.