Tatuaż diabeł - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz diabeła?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z diabełem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż diabeł

Początki tatuażu sięgają jeszcze czasów najdawniejszych.


Za pomocą różnych rysunków na ciele oznaczano przynależność do plemienia, a z tatuażu można było również zrozumieć kim jest dana osoba: szamanem, uzdrowicielem, myśliwym i tak dalej. Wiele obrazów z tamtych czasów działało jako talizman lub dodawało właścicielowi siły, odwagi i mądrości. Z reguły takie cechy charakteru nosiły motywy zwierzęce, gdyż wierzono, że człowiek czerpie z tatuażu wszystkie silne cechy przedstawiciela świata zwierząt. W czasach starożytnych istniało wiele rysunków do noszenia, ale dziś ich liczba jest po prostu kolosalna.

W dzisiejszych czasach ludzie tatuują swoje ciała tatuażami o szerokiej gamie tematów: wizerunki zwierząt, różne instrumenty muzyczne, postacie mitologiczne, abstrakcje i tak dalej. W tym artykule skupimy się na jednym z najpopularniejszych tatuaży - tatuażu diabła. Ten obraz jest dość powszechny, ale dlaczego?

Szkic „diabeł” na pierwszy rzut oka nosi w sobie tylko negatywne oznaczenie, choć czesto jest to błędna opinia. Diabeł w tatuażu ma kilka znaczeń, o których dowiesz się z tego artykułu.

Tatuaż diabeł

Symbolika diabła w tattoo

Tatuaż „Diabeł” wygląda z reguły przerażająco, złowrogo, wystarczy spojrzeć na jego uśmieszek lub spojrzenie.


Ta postać jest całkowitym przeciwieństwem Boga, a nawet przewyższa go swoją siłą. O wiele łatwiej jest narazić człowieka na grzech, ponieważ zawiść, nienawiści, chciwość i grzeszność są nieodłącznymi elementami ludzkiej natury. Trudno stać się sprawiedliwym, ale bardzo łatwo zostać grzesznikiem.

Warto jednak pamiętać, że dawno temu diabeł był stworzeniem anielskim. Ale po okazaniu zazdrości o mocy i majestatu Boga, został na zawsze uwięziony w piekle. W zaświatach diabeł wykupuje czyste ludzkie dusze, popycha ich do grzechu, panuje nad złymi duchami i demonami. Według legendy z każdą nową duszą moc diabła wzrasta, a gdy tylko stanie się wszechmocny, pochłonie cały żywy świat.

Głównym znaczeniem szkicu diabła jest złośliwość, pokusa i grzech. Jednak jego znaczenie może się różnić w zależności od dodatkowych elementów. Na przykład główne przesłanie tatuażu może się zmieniać w zależności od napisu, który zdobi tatuaż z diabłem. Wzór, obok którego przedstawiony jest anioł mówi o odwiecznej walce dobra ze złem.

W kraju wschodzącego słońca, czyli w Japonii istnieje podobna postać diablicy. Jej wizerunek na ciele jest rodzajem amuletu przeciwko złym myślom. Obraz może również wskazywać, że właściciel tatuażu jest między dobrem a złem i pozostaje mu wykonać decydujący krok.

Wzór z diabłem oznacza pokusę. Często w tatuażu diabeł występuje w atrakcyjnej uwodzicielskiej pozycji.

Diabeł
Diabeł

Opcje wykonania

Zwykle diabeł jest przedstawiany w jaskrawoczerwonym kolorze, w płonącym ognistym płomieniu.

Sam diabeł jest przedstawiony w postaci człowieka o cechach typowo zwierzęcych: ma rogi i ogon, czasem nawet kopyta. Niemal na każdym rysunku diabeł trzyma w rękach swoją broń - trójząb.

Mimo to, że obrazy z diabłem na pierwszy rzut oka są negatywne, tatuaż można wykonać nawet w stylu humorystycznym. Na przykład może to być mały diabełek z dużymi kreskówkowymi oczami lub kreskówkowy obraz diabła z napisem „Bad Girl”. Opcji może być wiele, gdyż wszystko zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Diabelskie tatuaże są przedstawione zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli. Szkice z tą postacią wybierają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Mówiąc o lokalizacji tatuażu diabła, nie ma specjalnych ograniczeń, rysunek będzie dobrze wyglądał zarówno na ramieniu, jak i na plecach lub klatce piersiowej. Jeśli mówimy o małym wzorze diabełka, najbardziej odpowiednie miejsca to podudzie, nadgarstek i szyja.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.