Tatuaż piwonie - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Piwonie?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Piwonią?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż piwonie

Tatuaże kwiatowe są zawsze bardzo poszukiwane wśród obu płci.


Wielu mężczyzn podkreślają atuty swojej sylwetki za pomocą różnej kolorystyki kwiatów. Jednym z najpopularniejszych wzorów jest wzór piwonii. Jest to piękny i bujny kwiat obdarzony szczególną mocą i znaczeniem od czasów starożytnych. W branży tatuażu piwonia niesie ze sobą również szczególny sens.

Tatuaż piwonie

Znaczenie piwonii
w różnych kulturach

W krajach Wschodu piwonie uważali za dość cenne rośliny.


W starożytnych Chinach ludzie byli gotowi oddać wszystkie swoje pieniądze po to, żeby kupić krzak tych pięknych kwiatów. Od czasów starożytnych ta wspaniała roślina kojarzona jest z energią pierwiastka męskiego. Kwiat jest również rodzajem talizmanu, który przyciąga dobrobyt i szczęście. Zwyczajowo taka roślina symbolizuje miłość do człowieka. Jej wizerunek jest również bardzo popularny w malarstwie chińskim.

W feng shui używane jest pojęcie koloru samego kwiatu. Jeśli kwiat jest jaskrawy i kolorowy, to odpowiednio niesie ze sobą więcej pozytywnej energii.

Często piwonie porównywane są do rządów cesarzy ze względu na to, że są nietykalne, gdyż owady nie odwiedzają roślinę po nektar lub pyłek. A samuraje często przedstawiali je na swoich ciałach wraz z obrazem drapieżnych zwierząt. Taki tatuaż uosabiał siłę, zasady moralne, piękno czynów.

Kwiaty piwonii opisywane są w wielu legendach, gdzie są głównym elementem spełniania życzeń.

W starożytnej Grecji kwiat był obdarzony magicznymi mocami, był najsilniejszym amuletem, a płatki piwonii przywiązywano do ciał noworodków, aby chronić je przed złymi duchami. Nawiasem mówiąc, piwonia była ochroną przed różnymi chorobami, dlatego ma taką nazwę na cześć wielkiego doktora Peana, który za pomocą właściwości leczniczych tego kwiatu leczył Bogów.

Tatuaż piwonie
Tatuaż piwonie
Tatuaż piwonie

Znaczenie
tatuażu dla mężczyzn

Pomimo tego, że piwonia jest częściej wybierana przez kobiety, jest również obecna w męskich szkicach, a ponadto jest męskim kwiatem.


Dla mężczyzn ten kwiat oznacza:

 • Amulet przeciw wielu kłopotom i ochrona przed śmiercią;
 • Kwiat z drapieżnym zwierzęciem uosabia umiejętność samokontroli, bez okazywania agresji i złości;
 • Amulet bogactwa i talizman finansowy;
 • Długie życie;
 • Ukojenie;
 • Determinacja i nieustraszoność.

Tatuaż piwonie

Znaczenie dla kobiet

Tatuaże piwonii wybierają nie tylko osoby płci męskiej, ale także wiele kobiet.


Pomimo tego, że kwiat oznacza pierwiastek męski, tatuaże z jego wizerunkiem są uniwersalne. Dla żeńskiej połowy ludzkości piwonia w tatuażach ma swoje znaczenie:

 • Szczęśliwe małżeństwo;
 • Symbol Matki Boskiej (ponieważ kwiat piwonii jest podobny do kwiatu róży);
 • Talizman przeciwko niepowodzeniom, złemu spojrzeniu i zazdrości;
 • Znak czystości;
 • Personifikacja kobiecego piękna;
 • Luksus i dobrobyt.Tatuaże piwonii wykonywane są zarówno w naturalnych odcieniach kwiatów, jak i w różnych wersjach kolorystycznych, wszystko zależy od wyobraźni mistrza i życzeń jego klienta. Dość często pojawiają się obrazy piwonii w czerni i bieli, taki obraz wygląda bardzo pięknie i imponująco. Wybierając miejsce na wykonanie tatuażu, najlepiej zatrzymać się na większych obszarach ciała: na plecach, klatce piersiowej, brzuchu, przedramieniu, ramieniu. Bez względu na to, jakie miejsce wybierzesz, kwiat piwonii napełni Cię energią służąc jako potężny amulet przez całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.