Tattoo szkice handpoke - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy handpoke

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z handpokiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tattoo szkice handpoke

Tatuaż Handpoke, mimo ze ma niedoskonałości i bardzo prymitywne obrazy, jest popularny wśród fanów różnych subkultur i początkujących tatuaży.


Co odróżnia ten styl od innych obszarów malowania ciała i jakie są jego charakterystyczne cechy?

Handpoke (innymi słowy domowy tatuaż) jest uważany za przodka kultury tatuażu, ponieważ rysunki na ciele były integralnym atrybutem osoby nawet w starożytnych plemionach. Bez specjalnych umiejętności i sprzętu nasi przodkowie z improwizowanych środków, metodą prób i błędów, uczyły się tatuowaniu. Obrazy były tatuowane na ciało za pomocą igieł kamiennych lub kostnych.

Później, podczas Związku Radzieckiego, tatuaże zostały zakazane ze względu na ich popularność w świecie przestępczym i w kręgach więziennych. Brak profesjonalnych materiałów eksploatacyjnych doprowadził do tego, że zamiast farby zaczęto używać spalonych pięt i tuszu do pisania. Jako narzędzia używane zwykłe igły, sznurki. Niektórym rzemieślnikom udało się nawet zdobyć sprzęt z improwizowanych środków (na przykład silnik z samochodzika-zabawki, taśmy elektrycznej, długopisu lub ołówka).

Wraz z rozwojem sztuki tatuażu i pojawieniem się wielu różnych kierunków, handpoke zaczął stopniowo zanikać. Wtedy prawdziwi fani postanowili go zatrzymać i wyróżnili go osobnym stylem, potwierdzając oryginalność tego trendu. Niedawno nawet profesjonalni tatuatorzy zaczęli naśladować styl handpoke w swoich pracach, celowo czyniąc obraz nieregularnym i nierównym w kształcie.

Tattoo szkice handpoke

Cechy stylu

Tatuaże w stylu handpoke są preferowane przez kreatywnych ludzi, nawet buntowników, którzy chcą szokować publiczność i starać się wyrazić swoją indywidualność.


Przede wszystkim są to nastolatki i młodzież. Za pomocą takiego tatuażu wyrażają protest, którego przedmiotem są rodzice lub społeczeństwo. Dotyczy to również fanów subkultury.

Charakterystyczne cechy stylu handpoke:

  • Proste rysunki bez skomplikowanych elementów;
  • Nierówne obrazy;
  • Użycie czarnej farby, w rzadkich przypadkach - czerwonej;
  • Proste elementy, symbole (na przykład emotki);
  • Postaci z kreskówek;
  • Rysunki zwierząt.Dla początkujących mistrzów tatuażu handpoke jest idealną opcją. Ryzyko popełnienia błędu w tym przypadku jest zminimalizowane, ponieważ szkice są wybierane dość prymitywne. Dowolny obraz można poprawić i ponownie wykonać w ciągu robienia tatuażu. To zapewni tylko oryginalność i wyjątkowość tatuażu.

Tattoo szkice handpoke
Tattoo szkice handpoke

Technika wykonywania tatuażu handpoke

Tatuaż handpoke jest łatwy do zrobienia w domu bez profesjonalnej maszynki do tatuażu. Dziwne, ale ryzyko traumatyzowania jest minimalne w tym stylu.


Tatuaż wykonany zwykłą igłą goi się znacznie szybciej. Jeśli jednak nie przestrzegasz odpowiednich norm sanitarnych, możesz łatwo spowodować zapalenie. Przed pracą należy traktować igłę ogniem, a następnie wódką lub alkoholem. Wszystkie narzędzia powinny zostać zdezynfekowane, w tym pojemnik na farbę. Po kilku przekłuciach skórę należy natychmiast oczyścić od krwi i tuszu. Po zakończeniu pracy konieczne jest pokrycie obrazu pieluchą ochronną. Ona będzie chronić osobę przed bakteriami i infekcją.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.