Tatuaż lis - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz lisa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z lisem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż lis

Bardzo mądre, przebiegłe i niesamowicie piękne zwierzę zwane lisem od dawna przyciąga wszystkich swoim tajemniczym i bystrym umysłem.

Lisy są bardzo ostrożne, dość trudno je złapać lub wepchnąć w pułapkę. Ponieważ lisy istnieją prawie wszędzie, wie o nich każdy naród. W różnych kulturach lis był opisywany na swój sposób, ale prawie we wszystkich jest on pozytywnym znakiem.

Tatuaż lis

Symbolika w
różnych kulturach

W Chinach wizerunek lisa kojarzy się z ochroną, przyciąga też szczęście i długowieczność.

Szczególnie powszechnym tatuaż lisa był wśród mężczyzn, którzy wybierali go, aby uchronić się przed wszelkimi problemami oraz przyciągnąć szczęście i powodzenie na całe życie. Często Chińczycy mówili, że wioska powinna być rozwijana tylko tam, gdzie występują lisy.

W Japonii czczono białego lisa, który, jak sądzili ludzie, został im wysłany przez bogów. Dla Japończyków biały lis oznaczał bogactwo i obfitość, działał jako bóstwo, które miało dziewięć ogonów. Legenda głosi, że bóstwo zawsze pomagało ludziom w trudnym dla nich czasie, obdarzało ich bogactwem i dobrobytem. Japończycy wierzą, że tatuaż z lisem lub lisicą pomaga im osiągnąć doskonałość, rozwój, większą uwagę i silne cechy charakteru.

W Korei lis był oznaką zasady żeńskiej i prokreacji, a tatuaż z nim skutecznie podkreślał kobiecą seksualność.

Tatuaż lis
Tatuaż lis
Tatuaż lis

Wśród Celtów lisy cieszyły się dużym uznaniem, ich wizerunek zdobił ciała wielkich wojowników.

Wierzono, że lis ochroni ich przed złodziejem, wrogiem, przed różnymi niebezpieczeństwami, obdarzy intuicją i pomoże zachować szczególną ostrożność. Celtowie obdarzyli wizerunek lisów mądrością, honorem i wiedzą, wierząc, że czerwonoogoniaste piękno działa również jako przewodnik do innego świata. Lisy bardzo cenią sobie wolność, dlatego wpadając w pułapkę, potrafią nawet gryźć łapy, aby wydostać się z niewoli i uciec. Tatuaż z takim wzorem jest bardziej odpowiedni dla mężczyzn, demonstrując ich miłość do wolności, ale lis, który jest więźniem pułapki, mówi o wewnętrznym niepokoju.

Wśród Indian lis był ludzkim obrońcą, świętym zwierzęciem. O nim krążyły legendy, które mówiły, że lis pomaga ludziom znaleźć zioła lecznicze, uczy ich polowania i prawidłowego zastawiania pułapek. Wśród szamanów, wojowników, myśliwych i uzdrowicieli zwyczajowo stosowano obraz lisiego pyska z wyszczerzonymi zębami.

Ludy skandynawskie wierzyły, że lis jest uosobieniem Lokiego, boga przebiegłości i buntowniczości. Położne, uzdrowiciele i wróżki używały wizerunku rudego lisa jako specjalnego znaku.

Tatuaż lis
Tatuaż lis
Tatuaż lis

Symbolika tatuażu lis
dla kobiet i mężczyzn

Chociaż lisy są bardziej kojarzone z kobietami, tatuaż przedstawiający te odważne i inteligentne zwierzęta jest równie odpowiedni dla obu płci.

Tatuaż z lisem na ciele kobiety pokazuje jej zręczność, przebiegłość, tajemniczość, seksualność i płodność. Lis wskazuje, że właścicielka tatuażu może osiągnąć dowolny cel, nawet jeśli wymaga to podstępu. Wzór lisa na męskim ciele pokazuje, że właściciel tatuażu jest osobą ambitną, zaradną, sprytną, znajdzie wyjście z każdej sytuacji i ceni sobie niezależność.

Tatuaż lisa jest dość ciekawy i oryginalny, podobnie jak jego znaczenie. Trudno powiedzieć, co dokładnie kryje w sobie to zwierzę, ponieważ cechy jego charakteru są raczej dwuznaczne. Z jednej strony zwierzęta te są przebiegłe, ale z drugiej strony bardzo mądre, zręczne i zaradne. Mimo to, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet, tatuaż z lisem lub lisicą będzie wspaniałym talizmanem na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.