Szkice tatuaży "Jeleń" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz jelenia?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z jeleniem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży jeleń

Wiele osób woli mieć tatuaż na ciele przedstawiający zwierzęta.


Dla niektórych rysunki ciała mają szczególne znaczenie, inni po prostu lubią pewne zwierzę, jeszcze inni dekorują swoje ciało w ten sposób. Jednym z najpopularniejszych obrazów zwierząt jest jeleń szlachetny. Jeleń przyciąga wielu szlachetnym wyglądem, mocnymi, rozgałęzionymi rogami, odwagą i pięknem. Tatuaż jelenia można wykonać w dowolnym stylu, kierunku, może to być realistyczny obraz, abstrakcyjny, geometryczny, akwarelowy itp. Może obejmować połączenie niektórych stylów, a obraz będzie wyglądał bardzo oryginalnie i niepowtarzalnie. Ten wizerunek na ciele wybierają osoby obojga płci, mężczyźni naturalnie wybierają wizerunek samca jelenia, a kobiety, samicę lub jelonka. Wizerunek może być jeleniem o pełnej wysokości, w całej okazałości lub może być tylko wizerunkiem samej jego głowy, wszystko zależy od miejsca naniesienia rysunku i życzeń klienta.

Szkice tatuaży jeleń

Tajemnice znaczeń

W dziedzinie tatuażu artystycznego jeleń ma wyjątkowo pozytywną interpretację, szczególnie często to szlachetne zwierzę jest oznaczeniem życzliwości, wielkiej siły i piękna.

W czasach starożytnych ludzie różnych narodów podziwiali i szanowali jelenia, niektórzy czcili je, tworzyli totemy z ich wizerunkiem. Z reguły jeleń jest wskaźnikiem męskiej siły, szlachetności. Dla wielu osób, które dużo podróżują, jeleń jest rodzajem znaku wędrowca.

Szkice tatuaży jeleń
Szkice tatuaży jeleń
 • Wizerunek jelenia ma nieco mistyczną interpretację, często na obrazie Drzewa Życia wykonywany jest jeleń. Jeleń, który walczy z wężem, jest interpretowany jako wieczna walka dobra ze złem. Obraz, na którym zwierzę pokonuje węża, jest interpretowany jako zwycięstwo dobrych sił nad siłami zła. Mity niektórych narodów opisują jelenia jako dobrego posłańca bożego.
 • Chrześcijanie wierzyli, że jeleń jest uosobieniem Boga, przedstawili to zwierzę z dużymi rozgałęzionymi rogami, między którymi znajdował się krzyż.
 • Indianie przedstawiali jelenia z majestatycznymi rogami, które przeszły w obraz drzewa życia. Dla nich jeleń łączył się ze słońcem, oznaczał cykliczność czasu. Dla wszystkich narodów jeleń kojarzy się z dobrym znakiem, oznaczającym opiekuna miłości i mądrego lekarza, który leczy wszelkie rany (duchowe i pielęgnacyjne).
 • Mieszkańcy starożytnego Rzymu i Grecji czcili jelenia, uważali go za charakterystyczną cechę Artemidy.
 • W Skandynawii skóra jelenia była często używana przez szamanów do świętych rytuałów. Renifery, dość rzadkie zwierzę, u Skandynawów były oznaczeniem Disy (Wielkiej Matki).
 • Plemiona Majów wierzyły, że jeleń jest Bożym uosobieniem Tahila (Boga polowania), był czczony i składano ofiary na jego cześć.
 • Starożytni Celtowie uważali jelenie za najstarsze zwierzę lądowe, co oznacza siłę odrodzenia i długowieczność.
 • W Europie, w średniowieczu, jeleń oznaczał siłę i sprawiedliwość.
 • Chińczycy wierzą, że to szlachetne zwierzę jest symbolem bogactwa i szczęścia, a jego wizerunek przyciąga bogactwo i szczęście do właściciela.
 • Japończycy kojarzyli wizerunek jelenia z mądrością i długowiecznością, jaką daje swojemu właścicielowi. Jeleń jest bardzo wdzięcznym i pięknym zwierzęciem, mając takie wskazania, staje się związany ze sztuką, muzyką i poezją.
 • Ponieważ jeleń ma dobry słuch i dużą uwagę, jego wizerunek na ciele oznacza ostrożność, sugeruje również, że właściciel tatuażu jest osobą pewną siebie.


Tatuaż jelenia posłuży Ci jako dobry przewodnik po życiu, przyciągając szczęście, bogactwo, spokój i szczerą wzajemną miłość.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.