Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz psa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z psem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży psów

W dziedzinie tatuaży artystycznych wizerunki psów cieszą się dużą popularnością.

Jednocześnie ich obrazy są szeroko poszukiwane przez przedstawicieli różnych płci i różnych środowisk, których odwieczna kategoria jest zupełnie inna.

Od najdawniejszych czasów psy są oddanymi towarzyszami ludzi, będąc wiernymi towarzyszami, żyją w towarzystwie ludzi od kilku tysiącleci. W kulturach różnych ludów pies zawsze był wiernym opiekunem, nawet jeśli chodzi o zwolenników sił ciemności, w których pies jest wysłannikiem swojego właściciela. Wizerunek psa, podobnie jak lwa, często zdobił emblematy ludzi wysokiej szlachty, uosabiając szlachetność i oddanie. Uczony starożytnej Grecji, Plutarch, kojarzył psy z czujnością i konserwatyzmem.

Szkice tatuaży psów
Szkice tatuaży psów

Interpretacja
różnych narodów

Psy są potężnymi i oddanymi przyjaciółmi ludzi.

W kulturach różnych narodów psy zawsze były najlepszymi towarzyszami ludzi zarówno na wojnie, polowaniu, jak i po prostu w czasie pokoju. W mitologii greckiej Cerber z trzema głowami był przewodnikiem ludzkich dusz do królestwa innego świata. W starożytnej kulturze słowiańskiej wierzono, że psy są w stanie przewidzieć przyszłość. U Celtów, a także chrześcijan, zwierzęta te uosabiały oddanie, życzliwość, szczerość. U Indian powszechnie uważano, że pies jest w stanie wyleczyć człowieka z każdej choroby, obraz zwierzęcia został obdarzony tą samą cechą.

Wizerunek czarnego psa jest czasami kojarzony z czarami, wynika to z faktu, że w wielu legendach to czarny pies był przewodnikiem dusz do zaświatów. Starożytna grecka, indyjska i staronordycka legenda opisuje psa jako strażnika i przewodnika w świecie umarłych. Jednak nawet w zaświatach pies pomaga ludzkiej duszy odnaleźć drogę.

Szkice tatuaży psów
Szkice tatuaży psów
Szkice tatuaży psów

Znaczenie w
sferze tatuażu

Szkic tatuażu psa jest bardziej popularny wśród przedstawicieli silnej połowy, chociaż wiele kobiet woli również ozdobić swoje ciało podobnym wzorem.


Na znaczenie tatuażu wpływa wiele czynników: jaką rasę przedstawia pies, jego stan, dodatkowe elementy rysunku i tak dalej. Mężczyźni zwykle wybierają szkice z agresywnymi psami. Kobiety z kolei wolą słodkie twarze czworonożnych zwierząt domowych. Jaka interpretacja kryje się za różnymi obrazami psów?

Psy służbowe rasy Doberman lub Bull Terrier mają znaczenie talizmanu. Ponieważ są to bardzo oddane i silne psy, ich wizerunek niesie ze sobą potężną energię ochrony właściciela. Z reguły takie tatuaże są wykonywane w ciemnych kolorach. Miejsca na tatuaż najczęściej wybierane są na plecach, klatce piersiowej lub ramieniu oraz przedramieniu.

  • Przejaw agresji niosą obrazy psów, które szczerzą zęby, zwykle właściciel takiego tatuażu pokazuje, że lepiej nie wchodzić z nim w sytuacje konfliktowe.
  • Owczarek niesie spokojniejsze przesłanie. Tatuaż przedstawiający tę rasę psa wyraża takie cechy charakteru właściciela jak: lojalność, wytrzymałość i siła.
  • Dość często obraz psa na ludzkim ciele służy właścicielowi jako pamięć o zmarłym zwierzaku. Zwykle do takich obrazów dodawane są imiona ich czworonożnych przyjaciół, czasami dodają także datę urodzenia i koniec ścieżki życia.
  • Dziewczyny mają tendencję do wybierania zdjęć przyjaznych, zabawnych szczeniąt. Takie obrazy nie niosą żadnej agresji, wręcz przeciwnie, uosabiają czułość i życzliwość.
  • Tatuaż psa można wykonać w dowolnym kolorze, w dowolnym preferowanym stylu lub technice. W każdym razie, wybierając szkic psa, wybrałeś swojego opiekuna na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców