Tatuaż ptaki - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz ptaka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z ptakiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż ptaki

Pierwszą rzeczą, która przychodzi nam na myśl, gdy widzimy lub wspominamy ptaki jest uczucie lekkości, nieważkości, lotu.Od czasów starożytnych ludzie kojarzyli te skrzydlate stworzenia z pojęciem wolności, ponieważ ptaki mogą swobodnie wznosić się do nieba gdziekolwiek chcą. Tatuaże z motywem ptaków są uniwersalne, odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Obecnie w branży tatuażu istnieje wiele szkiców z ptakami, których znaczenie zależy również od ich rodzaju. Ponieważ ptaki spędzają większość życia na niebie i są bezpośrednio związane z żywiołem powietrza, wiele krajów kojarzy je z ludzkimi duszami w niebiosach. Wiele osób kojarzyło ptaki z przewodnikami dusz do nieba, czyli aniołami. Według mitów starożytnych ptaki służyły bohaterom, pomagając im w zdobyciu niezbędnych informacji. Ptaki wzbijały się wysoko pod niebo, aby uważać na wrogów i złe stworzenia, a gdy zbliżało się niebezpieczeństwo, natychmiast powiadamiały o tym bohatera. Starożytni Egipcjanie umieszczali wizerunki ptaków na grobowcach, aby strzegli człowieka, pełniąc rolę strażników. Według mitów egipskich istnieje wiele ludzi, którzy mieli ptasie głowy. Takie obrazy pół ptaka, pół człowieka na ciele były oznaką pragnienia nieśmiertelności i stanu ducha. Mieszkańcy Ameryki Południowej i Północnej wierzyli, że ptaki mogą trzymać pod kontrolą żywioły, a także uczestniczyć w tworzeniu świata. Starożytni Rzymianie wierzyli, że ptaki posiadają wiedzę całego świata i są obdarzone mądrością. Celtowie czcili ptaki, wierząc, że są one uosobieniem bóstw. Chrześcijanie czcili białe gołębie, ponieważ właśnie biała gołębica przyniosła im dobrą nowinę o narodzinach Zbawiciela.

Tatuaż ptaki
Tatuaż ptaki
Tatuaż ptaki

Znaczenie
różnych ptaków

 1. Gołąb.
  1. Tatuaż gołębia niesie ze sobą wyłącznie pozytywne znaczenie. Przede wszystkim gołąb chroni przed wszystkim, co złe, a ponadto jest symbolem wolności, lojalności i oddania. Wizerunek białego gołębia symbolizuje spokój.
 2. Łabędź.
  1. Tatuaż przedstawiający łabędzia lub parę łabędzi ma interpretację miłości i wierności, a także szlachetności.
 3. Orzeł.
  1. Symbolizuje odwagę, wytrwałość i moc. Wskazuje na to, że człowiek planuje swoją przyszłość. Uparcie i śmiało zmierza do celu.
 4. Sokół lub jastrząb.
  1. Mówi, że właściciel tego tatuażu jest szlachetną, odważną osobą, która nie zna strachu.
 5. Jaskółka.
  1. Obraz ten jest rodzajem amuletu, który przyciąga szczęście. Jaskółki to także znak ciepła, szczęścia i nadziei.
 6. Sowa.
  1. Od czasów starożytnych ludzie obdarzali sowę mądrością, mocą i bystrym umysłem.
 7. Flaming.
  1. Zazwyczaj flamingi są przedstawiane na różowo. Taki tatuaż jest bardziej kobiecy, noszący w sobie znaczenie czułości, romantyczności, a także kruchości.
 8. Kruk.
  1. Znaczenie tego ptaka jest podobne do znaczenia sowy, kojarzy się również z mądrością i długowiecznością.
 9. Paw.
  1. Wiele kultur nadało pawiowi symbolikę słońca. Tatuaż z jego wizerunkiem to oznaka piękna, szczęścia, sławy i romantyczności.
 10. Ognisty ptak.
 11. Jest symbolem mądrości i życzliwości. Przyciąga szczęście i bogactwo.
 12. Feniks.
 13. Oznacza odrodzenie oraz silny duch ludzki. Pomaga przezwyciężyć wszystkie trudności.


W naszym środowisku istnieje wiele innych ptaków, ale wybierając sobie tatuaż, zaufaj swojemu wewnętrznemu głosu, a zrozumiesz, który ze wszystkich ptaków najlepiej będzie pasował do Twojej osobowości. Ptaki można tatuować w różnych kolorach, z różnymi elementami dodatkowymi i w dowolnej lokalizacji.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.