Tatuaż klepsydra - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Klepsydre?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Klepsydrą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż klepsydra

W branży tatuażu obrazy z motywem klepsydry są bardzo popularne, obarczone głęboką symboliką.


Najczęstsze znaczenie takiego szkicu wiąże się z przemijaniem czasu. Z reguły taki tatuaż ma przypominać, że czas jest ulotny i nie powininniśmy go marnować, ale doceniać każdą spędzoną chwilę. W różnych kulturach taki obraz oznacza umiarkowanie człowieka, jego zrównoważony i spokojny charakter.

Zegar stojący w pozycji pionowej oznacza ciągły przepływ życia. Jeśli zegar wodny jest przedstawiony w pozycji pochylonej lub leżącej na boku, w ten sposób jego właściciel wskazuje na chęć zatrzymania czasu.

Szkice, na których zamiast piasku przedstawione są czaszki, charakteryzują nie tylko ulotność życia, ale także śmierć, a raczej jej nieuchronność dla każdego człowieka.

Tatuaż klepsydra
Tatuaż klepsydra
Tatuaż klepsydra

Znaczenie dla mężczyzn

Taki rodzaj tatuażu może symbolizować frustrację, zbyt szybkie przemijanie życia.


Również taki wzór sugeruje, że właściciel docenia każdą minutę życia i nie będzie marnował swojego czasu. Bardzo często rysunek ciała uzupełnia się cytatem, który nadaje obrazowi głębszy sens.

Tatuaż, na którym zegar jest uzupełniony czaszką sugeruje, że czas jest bezlitosny. W tym przypadku właściciel tatuażu przypomina całemu światu, że musisz żyć pełnią życia i cieszyć się każdym dniem.

Jeśli na szkicu pod zegarem znajduje się imię i data, obraz oznacza żałobę po stracie zmarłej osobie. W ten sposób właściciel wzoru utrwala wspomnienia o niej.

Powszechny jest również rysunek zepsutego zegara. Takie obrazy niosą ze sobą smutek i rozczarowanie, które zwykle kojarzą się z przemijaniem życia. Zwykle zepsutą klepsydrę uzupełnia cytat, który w pełni oddaje istotę tatuażu.

Inne znaczenie szkicu z zegarem wiąże się z cyklicznością życia.

Tatuaż klepsydra
Tatuaż klepsydra

Interpretacja dla kobiet

Z reguły tatuaż klepsydry zawsze kojarzy się z czasem, bez względu na to, jakie dodatkowe elementy są na nim przedstawiane.


Zegar na ciele kobiety symbolizuje to samo, co zegar męski, ale nadal są między nimi pewne różnice. Zwykle kobieta za pomocą takiego rysunku pokazuje jak szybko mija piękno. Tatuaż mówi też, że nie powinieneś marnować cennego czasu na osoby, które są wobec ciebie obojętne.

Z reguły kobiety wybierają tatuaż z tym motywem jako przypomnienie, które mówi, że młodość mija i nie warto jej marnować na smutek i rozczarowanie, tylko cieszyć się każdym swoim dniem.

Obraz zegara z sercem mówi o utraconej miłości lub pamiętnej dacie.

Nie warto też zapominać o estetycznym pięknie klepsydry. Za pomocą tego wzoru kobiety skutecznie podkreślają wyrafinowanie swojej sylwetki.

Tatuaż klepsydra
Tatuaż klepsydra
Tatuaż klepsydra

Lokalizacja tatuażu

Klepsydra wygląda dość imponująco w dowolnym miejscu na skórze i nie wymaga zbyt dużych powierzchni.


Takie tatuaże dobrze wyglądają na ramieniu, plecach, klatce piersiowej lub górnej części nogi. Może to być praca kolorowa lub czarno-biała. W branży tatuażu często prezentują też klepsydrę z dodatkowymi elementami. Na przykład obraz może być uzupełniony napisem lub innym elementem (ptaki, serce, czaszka itd.), wszystko zależy od preferencji klienta.

Wybierając tatuaż z klepsydrą pamiętaj, że najważniejszym znaczeniem wzoru jest to, który nadajesz mu sam.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.