Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz iguane?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z iguaną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży iguana

Iguana to niesamowity mieszkaniec lasów tropikalnych.


Iguany zwykle żyją w gałęziach drzew, mają niezwykłą koordynację i elastyczność, które pozwalają łatwo poruszać się z gałęzi na gałąź, żywią się roślinami. Wygląd gadów jest bardzo niezwykły, przypominający Smoka, tylko małego rozmiaru. Wzdłuż kręgosłupa gada znajduje się dość wysoki grzebień, a pod żuchwą zwisa worek gardłowy. Na całym ciele znajdują się różne narośle, które harmonijnie wyglądają w połączeniu z łuskami o różnych kolorach.

Szkice tatuażu iguany są wybierane zarówno ze względu na obciążenie semantyczne, jak i od strony estetycznej. Wizerunek gada można wykonać w dowolnej proporcji kolorystycznej, rysunek zawsze będzie wyglądał naturalnie, ponieważ ciało iguany pokryte jest połyskującymi łuskami. Taki obraz zwróci uwagę każdego przechodnia, ponieważ wygląda bardzo imponująco. Tatuaż nie nosi jednego konkretnego oznaczenia, ale ma kilka interesujących interpretacji.

Iguana

Interpretacja
różnych narodów

Od czasów starożytnych gad wywoływał specjalne skojarzenia wśród różnych narodów.

W wielu kulturach iguana była oznaką mądrości, opanowania, zwinności, sprytu, spokoju. Ponadto gad jest uosobieniem odwagi i odporności. Patrząc na zachowanie gadów, niektóre narody uczą się od nich unikać sytuacji konfliktowych i unikać porażki, być odważnymi wojownikami, jeśli to konieczne.
  • Indianie kojarzyli iguany z płodnością.
  • Egipcjanie przypisywali gadowi znaczenie sukcesu i mądrości.
  • Grecja czciła jaszczurki, wśród tego ludu iguana była symbolem handlu.
  • Narody Afryki wierzyły, że Iguana uosabia dyplomację. Taka interpretacja jest związana ze zdolnością jaszczurki do unikania bitew.
  • W mitologii Słowian gad działał jako patron bohaterów, ostrzegając ich przed niebezpieczeństwem.
  • W Rzymie wierzono, że iguana jest zwiastunem śmierci. Chociaż wielu uważa, że gad, wręcz przeciwnie, pomaga uniknąć tak smutnego wydarzenia.
Iguana
Iguana

Interpretacja w
sferze tatuażu

Uważa się, że wizerunek iguany na ciele przyciąga szczęście do jego właściciela.


Często taki tatuaż jest wybierany przez osoby, których działalność jest związana z biznesem.

Nieśmiertelność to kolejna interpretacja wizerunku gada. Taką interpretację obrazu iguany na ciele podają ludzie, których życie związane jest ze sportami ekstremalnymi. Tymczasem taki sens również umieszczają w tatuażu osoby, których życie wiąże się z ryzykiem.

Seksualność to interpretacja bardziej odpowiednia dla żeńskiej połowy. Zwykle do tatuażu iguany dziewczyny wybierają dolną część pleców, nogi lub plecy, podkreślając w ten sposób krągłości sylwetki i seksualność. Różnorodność kolorów obrazu jest inna: iguana może być wykonana w ciepłych kolorach lub może być w jasnych, spektakularnych kolorach.

Innym znaczeniem gada w sferze tatuażu jest pamięć o miejscach, w których znajdują się te niesamowite jaszczurki.

Iguana
Iguana

Opcje szkiców

Szkice iguan można wykonać w szerokiej gamie kolorów, ale najczęściej stosuje się odcienie zieleni z dodatkiem czerwieni lub pomarańczy.


Jako styl najczęściej występuje realizm lub akwarela. W takich stylistycznych interpretacjach tatuaże wyglądają najbardziej imponująco i wyraziście.

Wybierając najbardziej odpowiedni obszar na ciele na tatuaż, nie powinieneś zbytnio się przejmować. Gad będzie wyglądał świetnie w dowolnym miejscu: plecy, przedramię, klatka piersiowa, noga, brzuch, dolna część pleców i tak dalej. Jednak tatuaż wygląda najefektywniej w dużych rozmiarach. Na wolumetrycznych obszarach ciała tatuator będzie w stanie w pełni oddać całe piękno iguany, a uwaga na twoją osobę jest gwarantowana.

Nie bój się być wyrazistymi i spektakularnymi, wybierając tatuaż iguany, ozdobisz nie tylko swoje ciało, ale także swoje życie.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców