Tatuaż kot z Cheshire - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Kot z Cheshire?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Kotem z Cheshire?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kot z Cheshire

Wszyscy znają uroczą historię wielkiego marzyciela i wynalazcy Lewisa Carrolla o nazwie „Alicja w Krainie Czarów”.

Książka Lewisa opowiada nam o niesamowitej podróży Alicji do cudownego kraju, który pełen jest tajemnic, niesamowitych rzeczy i niezwykłych mieszkańców. Z tej książki dowiadujemy się o niezwykłym, tajemniczym kocie z Cheshire, który podbił serca ludzi swoim szerokim uśmiechem. W tej historii Cheshire występuje w postaci filozofa, pozytywnie uśmiechniętego kota, który może pojawiać się i znikać, kiedy tylko chce, pozostawiając po sobie sam uśmiech. Na podstawie tej książki nakręcono również film i kreskówkę o tej samej nazwie, w której Kot z Cheshire jest najbardziej uderzającą postacią. Taka popularność jest na porządku dziennym, dlatego motyw ten trafił do branży tatuażu i dotąd cieszy się duża popularnością.

Tatuaż kot z Cheshire
Tatuaż kot z Cheshire

Połączenie tatuażu z bohaterem literackim

Obecnie wzór głowy kota z Cheshire jest najpopularniejszym szkicem, gdzie bohater przedstawiany jest z szerokim uśmiechem.

Wśród szkiców dość często można spotkać wizerunek kota z Cheshire w kapeluszu z tym samym tajemniczym uśmiechem. Cała sylwetka kota jest znacznie mniej powszechna. Znaczenie tatuażu kota z Cheshire jest bezpośrednio związane z bohaterem z bajki, jego charakterem i nawykami. Być może najczęstszym określeniem takiego tatuażu jest pozytyw, zabawa, samowystarczalność i tajemniczość. Ta interpretacja kojarzy się właśnie z uśmiechem Cheshire. Ponadto tatuaż oznacza człowieka, któremu zawsze udaje się wyjść na sucho.

Kot z Cheshire ma bystry umysł, jest bardzo rozmowny i potrafi godzinami filozofować na różne tematy. Wszystko, co wydaje się mu dość prostym i oczywistym, potrafi przekształcić w bardziej złożone znaczenie. Jeśli chodzi o zagmatwane, zawiłe koncepcje, kot jest w stanie wyjaśnić je w sposób przejrzysty i zrozumiały i to tak, że nawet dziecko zrozumie o co toczy się gra.

Tatuaż kot z Cheshire

Symbolika kota
z Cheshire w tattoo

Znaczenie bohatera ma kilka znaczeń, ale wszystkie z nich są obdarzone niezwykle pozytywną energią:

  • Pozytywna postawa życiowa, brak smutku czy rozpaczy, zawsze czyni człowieka pogodnym i pełnym radości;
  • Tatuaż kota z Cheshire przyciąga szczęście i sukces do swojego właściciela;
  • podkreśla pociąg do filozofii, myślenie o wszystkim na świecie;
  • podkreśla towarzyskość i gadatliwość właściciela tatuażu;
  • Pokazuje jego niekończący się optymizm;
  • Charakteryzuje przyjazną osobę, często pełniącą rolę duszy zespołu;
  • Wzór jest interpretowany jako tajemniczość i oznacza osobę, której działania są bardzo trudne do przewidzenia;
  • Podkreśla samowystarczalność człowieka.
Tatuaż kot z Cheshire
Tatuaż kot z Cheshire
Tatuaż kot z Cheshire

Tatuaż przedstawiający kota z Cheshire może również pełnić funkcję amuletu, który daje właścicielowi pewność, że jest w stanie rozwiązać wszystkie problemy.

Tatuaż może przyciągnąć szczęście i zbudować pozytywne nastawienie.

Tatuaż z wizerunkiem kota z Cheshire jest uniwersalny, wygląda równie oryginalnie i tajemniczo na ciele zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Postać można wykonać w dowolnej kolorystyce, nie ma żadnych ograniczeń. Może to być albo sam kot, albo kot uzupełniony o dodatkowe elementy, na przykład o zegar lub czapkę. Zwykle taki obraz wybierają młodzi wesoły chłopcy i dziewczyny, demonstrując swoje pozytywne nastawienie do ludzi. Tatuaż z kotem z Cheshire niesie ze sobą wiele pozytywnych emocji dzieląc się nimi ze wszystkimi wokół.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.