Tatuaż pegaz - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pegasa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z pegasem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż pegaz

W branży tatuażu obrazy koni są bardzo poszukiwane, a szkice Pegaza są szczególnie popularne.


Koń niesamowitej urody o majestatycznych skrzydłach podbił serca wielu ludzi. Zarówno kobiety, jak i przedstawiciele silnej połowy preferują tę mityczną istotę do zdobienia swojego ciała. Pegaz jest nam znany z mitologii starożytnej Grecji jako wierny asystent Perseusza. Według miologii to niezwykłe stworzenie jest potomkiem Meduzy Gorgon i Posejdona, ale jego narodziny przybyły na czas morderstwa Gorgona. Podczas bitwy między Perseuszem a potworem bohater zabił Meduzę, a w tym samym momencie z jej łona narodził się Pegaz i jego brat. Szybki strumień - tak tłumaczy się nazwę niesamowitego skrzydlatego stworzenia. Nazwa wynika z faktu, że Pegasus urodził się obok oceanu. Po przejściu kilku kroków na ziemi mógł od razu znaleźć się na niebie, szybując pośród chmur.

Legenda głosi, że ​​Pegaz był w stanie uderzyć kopytem o ziemię i w tym miejscu pojawi się źródło. Według legendy właśnie w ten sposób na górze Helikon pojawiło się święte źródło, w którym zrodziła się twórczość wielu poetów, a Pegaz odtąd uważany jest za patrona twórczości.

Tatuaż pegaz

Symbolika
Pegaza w tattoo

Szkice tatuaży z tym motywem niosą w sobie głęboki symbol zwycięstwa ducha nad materią.

Skrzydlaty koń oznacza również dążenie do wyższej natury, wiecznego połączenia między sobą wszystkich żywych istot. Mimo tak głębokiej interpretacji, wielu klientów nadal woli kojarzyć tatuaż z bardziej przystępnym, prostym znaczeniem. Jak wspomniano powyżej, Pegaz jest patronem ludzi kreatywnych, dlatego poeci, pisarze, muzycy oraz artyści dość często ozdabiają swoje ciała za pomocą tego motywu. Oprócz duchowej kreatywności uważa się, że taki tatuaż daje właścicielowi nie tylko inspirację, ale także chwałę.


Oprócz inspirowania kreatywnych ludzi, Pegasus jest także mentorem dla naukowców. Ponieważ od czasów starożytnych uosabia wielki umysł, naukę i wiedzę.

  • Szkic Pegaza jest uosobieniem intuicji i kontemplacji. Templariusze kojarzyli wizerunek cudownego konia z elokwencją.
  • Szybkość, siła oraz wytrzymałość - są to znaczenia, którymi obdarzony jest tatuaż z motywem tego skrzydłatego konia. Interpretacja wiąże się z wyczynami Perseusza, w których Pegaz działał jako wierny pomocnik bohatera. Leciał szybciej niż błyskawica i pomagał Perseuszowi walczyć z potworami.
  • Choć Pegasus jest koniem, jego interpretacja nie ma nic wspólnego ze zwykłymi końmi. Pół koń, pół ptak - istota, która uosabia pragnienie duchowości.
  • Interpretacja dla mężczyzn i kobiet
  • Tatuaż Pegaza występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Właściciele takiego wizerunku z reguły są silni i odporni na wszelkie niespodzianki i problemy życiowe. To szlachetni ludzie, przyzwyczajeni do osiągania celów tylko uczciwą ścieżką, bez przygód i oszustw. Takie osoby rozwinęły intuicję, więc rzadko popełniają błędy. Osoba z takim tatuażem stara się poprawić nie tylko siebie, ale także swój rozwój duchowy.
  • Pegaz na kobiecym ciele niesie ze sobą znaczenie czystości, duchowej siły i prostoty. Ponadto, jeśli życie dziewczyny wiąże się z kreatywnością, Pegaz jest dla niej rodzajem mentora, który przynosi sukces zawodowy. Ponadto taki wzór służy również jako talizman.
  • Dla mężczyzn skrzydłaty koń uosabia odwagę i męstwo. Ta interpretacja jest związana z wieloma bitwami, w których Pegaz pomagał Perseuszowi w walce z potworami. Również jego wizerunek działa jako znak wojsk desantowych.

Tatuaż pegaz
Tatuaż pegaz

Różnorodność wykonania

Tatuaże z takim motywem przyciągają swoim pięknem i wielkością.


Stworzenie o niezwykłej urodzie i potężnych skrzydłach zawsze przyciągnie uwagę od pierwszego spojrzenia. Tatuaż wygląda imponująco zarówno w czerni i bieli, jak i z połączeniem różnych kolorów. Najczęściej jest to wzór białego skrzydlatego konia, jednakże można go przedstawić w dowolnym pożądanym kolorze. Może to być rysunek w stylu realistycznym lub rysunek wykonany techniką akwareli. W każdym bądź razie tatuaż nie tylko ozdobi Twoje ciało, ale posłuży też doskonałym mentorem na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.