Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Gwiazde Dawida?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Gwiazdą Dawida?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż gwiazda Dawida

Wśród współczesnych szkiców tatuaży szczególnie popularne są różne starożytne symbole i znaki.Jednym z tych symboli, który jest poszukiwany wśród obu płci, jest Gwiazda Dawida. Jest to najstarszy znak, jaki naukowcy znajdują w prawie każdym zakątku Ziemi, przedstawiony na przedmiotach z minionych czasów.Gwiazda Dawida jest sześciokątną gwiazdą, znana również pod następującymi nazwami: pieczęć Salomona, Magendowid, heksagram itd. Gwiazda ma wiele nazw, ale jeszcze bardziej obfituje w oznaczenia. Pomimo tego, że jest to starożytny znak pokryty wieloma tajemnicami, we współczesnym świecie jego wizerunek jest dość często spotykany. Na przykład sześciokątna gwiazda jest przedstawiona na fladze narodowej Izraela.Wierzono, że ​​heksagram jest znakiem należącym do społeczności żydowskiej, ale nie jest to do końca prawda. Gwiazda Dawida jest rzeczywiście znakiem tej społeczności, ale dodatkowo symbol ten występuje w wielu religiach, w różnych formach. W starożytności tylko mnisi i księża mogli nosić taki znak na swoich ciałach, demonstrując tym samym swój związek z Bogiem. Jeśli ktoś odważał się wykonać taki rysunek bez pozwolenia, utożsamiało się to z bluźnierstwem i bezczelnością.

Tatuaż gwiazda Dawida

Symbolika gwiazdy
Dawida w tattoo

Szkic tatuażu Gwiazda Dawida niesie ze sobą wiele różnych oznaczeń, czasem nawet sprzecznych.


Niektórzy uważają ten heksagram za dobry znak, a niektórzy porównują go z satanizmem. Która wersja jest prawdziwa? Dowiesz się o tym w naszym artykule.Obraz gwiazdy sześciokątnej często kojarzy się z boską doskonałością. Kąty tej gwiazdy wskazują na cztery główne kierunki (Północ, Południe, Zachód i Wschód), a także na niebo i ziemię.Drugim określeniem związanym z Gwiazdą Dawida jest harmonia. Jeden rójkąt skierowany w górę oznacza świat materialny, natomiast drugi uosabia świat duchowy. Ich wiązek tworzy jedną całość harmonii.

Często znaczenie tego tajemniczego znaku porównuje się ze znaczeniem wschodniego symbolu Yin-Yang. Kierunek dwóch trójkątów skierowanych w przeciwnych kierunkach oznacza kobiecość i męskość. Trójkąt skierowany w górę reprezentuje męskość - żywioł ognia, ziemi i aktywności. Trójkąt skierowany w dół oznacza kobiecość, gładkość, proporcjonalność, pełni także rolę znaku żywiołów wody i powietrza.

Oprócz spokoju, pacyfikacji i harmonii wielu kojarzy ten symbol z satanizmem, wyjaśniając to faktem, że sześć rogów reprezentuje liczbę „666” - liczbę bestii i złych duchów. Heksagram ma sześć kątów, taką samą liczbę trójkątów i boków.

Tatuaż gwiazda Dawida
Tatuaż gwiazda Dawida

Często znaczenie tego tajemniczego znaku porównuje się ze znaczeniem wschodniego symbolu Yin-Yang.

Kierunek dwóch trójkątów skierowanych w przeciwnych kierunkach oznacza kobiecość i męskość. Trójkąt skierowany w górę reprezentuje męskość - żywioł ognia, ziemi i aktywności. Trójkąt skierowany w dół oznacza kobiecość, gładkość, proporcjonalność, pełni także rolę znaku żywiołów wody i powietrza.

Oprócz spokoju, pacyfikacji i harmonii wielu kojarzy ten symbol z satanizmem, wyjaśniając to faktem, że sześć rogów reprezentuje liczbę „666” - liczbę bestii i złych duchów. Heksagram ma sześć kątów, taką samą liczbę trójkątów i boków.Tatuaż z Gwiazdą Dawida ma też pozytywne zanczenie - jest znakiem ochronnym, talizmanem osoby, której strzeże sam Pan. Uważa się, że wzór Gwiazdy Dawida ma potężną energię, chroniącą właściciela przed wszelkimi problemami i siłami zła.W oparciu o powyższe, możemy śmiało powiedzieć, że Gwiazda Dawida jest dość wszechstronnym znakiem, który ma wiele sprzecznych interpretacji. Wzór jest przepełniony pozytywną energią, ale czasami kojarzy się z siłami zła. Wybierając ten szkic, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje uczucia i wewnętrzne pragnienia. Słuchając swojego wewnętrznego głosu zrozumiesz, czy potrzebujesz takiego tatuażu, czy powinieneś raczej zastanowić się nad wyborem innego szkicu.

Tatuaż gwiazda Dawida
Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców