Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz Gwiazde Dawida?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Gwiazdą Dawida?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 10%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż gwiazda Dawida

Wśród współczesnych szkiców tatuaży szczególnie popularne są różne starożytne symbole i znaki.Jednym z tych symboli, który jest poszukiwany wśród obu płci, jest Gwiazda Dawida. Jest to najstarszy znak, jaki naukowcy znajdują w prawie każdym zakątku Ziemi, przedstawiony na przedmiotach z minionych czasów.Gwiazda Dawida jest sześciokątną gwiazdą, znana również pod następującymi nazwami: pieczęć Salomona, Magendowid, heksagram itd. Gwiazda ma wiele nazw, ale jeszcze bardziej obfituje w oznaczenia. Pomimo tego, że jest to starożytny znak pokryty wieloma tajemnicami, we współczesnym świecie jego wizerunek jest dość często spotykany. Na przykład sześciokątna gwiazda jest przedstawiona na fladze narodowej Izraela.Wierzono, że ​​heksagram jest znakiem należącym do społeczności żydowskiej, ale nie jest to do końca prawda. Gwiazda Dawida jest rzeczywiście znakiem tej społeczności, ale dodatkowo symbol ten występuje w wielu religiach, w różnych formach. W starożytności tylko mnisi i księża mogli nosić taki znak na swoich ciałach, demonstrując tym samym swój związek z Bogiem. Jeśli ktoś odważał się wykonać taki rysunek bez pozwolenia, utożsamiało się to z bluźnierstwem i bezczelnością.

Tatuaż gwiazda Dawida

Symbolika gwiazdy
Dawida w tattoo

Szkic tatuażu Gwiazda Dawida niesie ze sobą wiele różnych oznaczeń, czasem nawet sprzecznych.


Niektórzy uważają ten heksagram za dobry znak, a niektórzy porównują go z satanizmem. Która wersja jest prawdziwa? Dowiesz się o tym w naszym artykule.Obraz gwiazdy sześciokątnej często kojarzy się z boską doskonałością. Kąty tej gwiazdy wskazują na cztery główne kierunki (Północ, Południe, Zachód i Wschód), a także na niebo i ziemię.Drugim określeniem związanym z Gwiazdą Dawida jest harmonia. Jeden rójkąt skierowany w górę oznacza świat materialny, natomiast drugi uosabia świat duchowy. Ich wiązek tworzy jedną całość harmonii.

Często znaczenie tego tajemniczego znaku porównuje się ze znaczeniem wschodniego symbolu Yin-Yang. Kierunek dwóch trójkątów skierowanych w przeciwnych kierunkach oznacza kobiecość i męskość. Trójkąt skierowany w górę reprezentuje męskość - żywioł ognia, ziemi i aktywności. Trójkąt skierowany w dół oznacza kobiecość, gładkość, proporcjonalność, pełni także rolę znaku żywiołów wody i powietrza.

Oprócz spokoju, pacyfikacji i harmonii wielu kojarzy ten symbol z satanizmem, wyjaśniając to faktem, że sześć rogów reprezentuje liczbę „666” - liczbę bestii i złych duchów. Heksagram ma sześć kątów, taką samą liczbę trójkątów i boków.

Tatuaż gwiazda Dawida
Tatuaż gwiazda Dawida

Często znaczenie tego tajemniczego znaku porównuje się ze znaczeniem wschodniego symbolu Yin-Yang.

Kierunek dwóch trójkątów skierowanych w przeciwnych kierunkach oznacza kobiecość i męskość. Trójkąt skierowany w górę reprezentuje męskość - żywioł ognia, ziemi i aktywności. Trójkąt skierowany w dół oznacza kobiecość, gładkość, proporcjonalność, pełni także rolę znaku żywiołów wody i powietrza.

Oprócz spokoju, pacyfikacji i harmonii wielu kojarzy ten symbol z satanizmem, wyjaśniając to faktem, że sześć rogów reprezentuje liczbę „666” - liczbę bestii i złych duchów. Heksagram ma sześć kątów, taką samą liczbę trójkątów i boków.Tatuaż z Gwiazdą Dawida ma też pozytywne zanczenie - jest znakiem ochronnym, talizmanem osoby, której strzeże sam Pan. Uważa się, że wzór Gwiazdy Dawida ma potężną energię, chroniącą właściciela przed wszelkimi problemami i siłami zła.W oparciu o powyższe, możemy śmiało powiedzieć, że Gwiazda Dawida jest dość wszechstronnym znakiem, który ma wiele sprzecznych interpretacji. Wzór jest przepełniony pozytywną energią, ale czasami kojarzy się z siłami zła. Wybierając ten szkic, ważne jest, aby wziąć pod uwagę swoje uczucia i wewnętrzne pragnienia. Słuchając swojego wewnętrznego głosu zrozumiesz, czy potrzebujesz takiego tatuażu, czy powinieneś raczej zastanowić się nad wyborem innego szkicu.

Tatuaż gwiazda Dawida
Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktować się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców